כפר סבא

שבעה גני ילדים ייסגרו בשנת הלימודים הבאה

חברי סיעת "כפר סבא מתקדמת" העבירו שאילתה בנושא למועצת העיר: "מדוע נסגרו הגנים האלו ולא אחרים?"

זאב שרגא 04/07/2019
לביא. מה היו השיקולים בסגירת הגנים?
צילום: פרטי

עם פרסום השיבוצים לגני הילדים עולה כי בשנת הלימודים הקרובה ייסגרו 7 גני ילדים בכפר סבא, זאת למרות מחאות ההורים מזה כחודשיים, בניסיון למנוע את הסגירה. חברי המועצה הדר לביא, פינחס כהנא ואמיר סילבר ("כפר סבא מתקדמת") העבירו שאילתה בנושא למועצת העיר, שאמורה היתה לעלות בישיבת המועצה ביום ד' השבוע, לצד שאילתות והצעות לסדר נוספות, אולם ביום חמישי שעבר הודיעה העירייה על ביטול הישיבה, מבלי שנקבע מועד חדש לקיומה.

 "ביום 18.6.2019 פורסמו השיבוצים לגני הילדים בעיר לשנת הלימודים הקרובה תש"פ. לאחר סיום השיבוצים למדנו על סגירתם של גני הילדים הבאים: דוכיפת, אנפה, הרדוף, צבר, שרון, מרגנית ודקל," כתבו השלושה בשאילתה וביקשו לדעת מדוע נסגרו הגנים האלו ולא אחרים? איזה שימוש יעשה בכל מבנה פנוי בשנה הקרובה, אם בכלל? "ישנם 5 גנים (שיטה, יואב, יערה, גפן, תווים) אשר צפויים להיפתח בשנה הבאה ובהם רשומים פחות מ-20 ילדים, מהם אחד עם 14 משובצים בלבד. נשמח ללמוד מהם השיקולים אשר אפשרו פתיחת גנים אלו."

 במקביל דיווחו נשות צוות בגנים שנסגרים, כי את ההודעה על סגירת הגן קיבלו מההורים לאחר פרסום השיבוצים ולא באופן רשמי, מהעירייה.

 בתה של מירה בצלאל, אחת הגננות בגן דקל במזרח העיר, פרסמה פוסט בנושא וכתבה: "אחרי 30 שנה בגן דקל אמא שלי והגננת של הגן, תמי מאייר קיבלו את הודעת סגירת הגן מהורי ילדי הגן. מהלך הזוי, לא ראוי ומאוד פוגעני. אז כמובן שלנגד עיניהם עומד הפן הכלכלי בלבד, וטענה לא רלוונטית שיש מיעוט נרשמים. בדקנו את הנושא וישנם גנים רבים בעיר שנרשמו אליהם מספר ילדים מועט עוד יותר ושערי הגן יפתחו בספטמבר הקרוב."

 "אין את טובת הילדים בשכונה, את הערך הרב שהגן הזה הנחיל. גן שקיבל ילדים מכל רחבי העיר, ילדים שהמערכת לא ידעה כיצד להתמודד איתם, כל אלה הועברו לידיהן החמות של תמי מאייר ואימי היקרות. אז לכם מקבלי החלטות יקרים! חבל שלא קמתם ממקומכם, לשמוע, לראות, לחוות את חשיבותו של גן זה בשכונה".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
נחתם הסכם קאלציוני; מר"צ נשארה בחוץ
"מפצח האגוזים"
בן 4 במצב קריטי לאחר שטבע בצימר
מוכנים לשנת הלימודים
מסביב לעולם
עשרות תושבים בכנס ההסברה של מהיר לעיר
עשרות תושבים בכנס ההסברה של "מהיר לעיר"
עידו דוידי. התאקלמתי נהדר
משלימים את הפאזל
נחתם היתר להרחבת שגרירות ארה"ב