כפר סבא

"הרחובות נראים כמו מזבלה אחת גדולה"

תושב כפר סבא טוען כי העירייה אינה אוכפת את נושא השלכת פסולת ואשפה ברשות הרבים, בעיקר במרכז העיר

זאב שרגא 04/07/2019
ערימות אשפה ברחוב איינשטיין
צילום: פרטי

תושב כפר סבא מדווח אודות ערימות אשפה גדולות בפינות רחוב איינשטיין ותוהה מדוע העירייה לא אוכפת את הגבלות השלכת הפסולת בסביבה.

 "אני שם לב לתופעה במרכז העיר, במיוחד בשכונה שאני מתגורר בה, שהרחובות נראים כמו מזבלה אחת גדולה, נקודות שאנשים משליכים ערימות ענק של פסולת, ולא גזם – זבל כמו כסאות, כורסאות, גרוטאות ישנות. אני פונה שוב ושוב לעירייה בנוגע לאחת הפינות הקבועות ברחוב איינשטיין. אנחנו באזור של גני ילדים והורים עם עגלות צריכים לרדת אל הכביש כיוון שהמדרכות עמוסות באשפה," הוא אומר, "גם כשהעירייה מפנה, יום לאחר מכן הנקודה כבר מלאה באשפה ויותר מזה, גם בנקודה שבה מוצב שלט שאוסר השלכת פסולת, גם שם יש נקודת אשפה קבועה. העירייה יכולה להתקין מצלמה, לרשום דו"חות וכך להתריע, לדעתי זה עניין של אכיפה וענישה, אולי אפילו מוגזמת, למען יראו וייראו."

 התושב אף פנה בחודש שעבר אל סגני ראש העירייה, עילאי הרסגור הנדין ודני הרוש, וביקש את התערבותם. "כפר סבא כבר לא עיר ירוקה, אלא מזבלה," כתב בפנייתו, "גועל נפש. כאשר מגיעים אלי אורחים מחו"ל, לא נעים לי להסתובב ברגל, ולפעמים אני ממש מתבייש בעיר שאני גר בה. לא מדובר בתופעה חד פעמית באזור נקודתי, אלא תופעה רוחבית שחוזרת על עצמה כל פעם מחדש".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא מתייחסת בכובד ראש לניקיון העיר ומטפלת במוקדים ובתלונות בגין השלכת פסולת ואשפה ברשות הרבים. הנושא יטופל באופן מקיף, עד למיגור תופעת השלכת הפסולת בניגוד לחוק במקום".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"כולם מודעים לבעיה ולא נעשה דבר"
זוג קשישים נפגעו בשריפה בהרצליה
נעצרו חשודים בהברחת נשים ובסחר בבני אדם
נעצרו חשודים בהברחת נשים ובסחר בבני אדם
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
רעננה מנסה למצוא דרך לפטור מחובת איחוד תאגידים
רעננה רוצה להיות עצמאית
פרויקט פינוי בינוי ברחוב הבנים ברמת גן
מחבקים את שדרות
דרך איתן
"דרך איתן"