כפר סבא

למרות חששות ההורים, גני הגש"ר (גני שילוב רגיל) לא יסגרו

מחזיקת תיק החינוך בכפר סבא, חברת המועצה ד"ר אוסנת ספורטה הודיעה על התחדשות במודל הקיים – גשר פלוס

זאב שרגא 04/07/2019
ד
צילום: יח"צ

חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך, ד"ר אוסנת ספורטה, הודיעה השבוע כי למרות חששות ההורים, גני הגש"ר בכפר סבא לא יסגרו. לדבריה, המודל שודרג, ו-7 גנים יחלו לפעול במתכונת החדשה ב-1 בספטמבר. "גני הגש"ר (גני שילוב רגילים) החלו לפעול בעיר לפני למעלה מעשור, מתוך תפיסת עולם חינוכית - חברתית הרואה בילדים עם צרכים מיוחדים חלק אינטגרלי מהקהילה," אמרה ד"ר ספורטה, "בגנים אלו לומדים ילדים עם צרכים מיוחדים לצד ילדים ללא צרכים מיוחדים. מדובר בגני חובה, המאפשרים לילדים עם צרכים מיוחדים ללמוד במסגרת רגילה, כהכנה לחיים בכלל ולמסגרת הבית-ספרית בפרט."
 

 "הרכב זה מאפשר לנו לאגם משאבים טיפוליים ולהעניק לילדים טיפול אינטנסיבי בסביבה נורמטיבית. הרווח של הילדים, הן של הילדים עם הצרכים המיוחדים והן של אלו ללא צרכים מיוחדים הוא כפול: אנשי הטיפול הפרא-רפואיים כמו קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים ועוד, שעובדים בגן בהיקף שעות רחב הופכים להיות חלק מצוות הגן, והצוות כולו זוכה לתמיכה ולליווי מקצועיים. בנוסף, אנחנו יודעים שאינטנסיביות העבודה שלהם בגני גש"ר מאפשרת להם לאתר ילדים עם צרכים מיוחדים בשלבים מוקדמים, מה שמאפשר לנו התערבות מקצועית ומהירה בגיל צעיר מאוד."

 "למרות היותו של המודל מודל מוצלח ומוערך, בשנים האחרונות חלה התרופפות ביישומו בכפר-סבא. בעקבות פניות של הורים רבים אלי, שהעלו חששות לגבי עתידם של גני הגש"ר בעיר, זימנתי סדרת ישיבות בנושא, והתייעצתי עם אנשי חינוך, פסיכולוגים, הורים לילדים שלמדו בגני גש"ר, נציגי הנהגת הורי גני הילדים, צוות המתי"א העירוני, מומחי חינוך מיוחד, נציגי משרד החינוך ואחרים, והגענו למסקנה שאכן מדובר במודל ראוי ביותר. יחד עם זאת, מהדברים שעלו בפגישות התרשמתי שלא מתקיימים התנאים המתאימים ליישומו של המודל."

 "בעקבות כך גיבשנו תכנית כוללת, המגדירה את התנאים הנדרשים לפעילות מיטבית של גני הגש"ר. התכנית כוללת התייחסות ל-4 מרכיבים: המרכיב הטיפולי, המרכיב הפיזי, המרכיב האנושי והמרכיב הכלכלי. אני שמחה לבשר כי החל מספטמבר הקרוב יפעלו בעיר 7 גני גשר+."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הגן הבטוח
הולך רגל נהרג בכביש 20
תושבים מתנגדים לתוכנית פינוי בינוי
חברי מועדון המתנדבים ליונס הכפר סבאי
מועדון הליונס עושה טוב ביום המעשים הטובים
חדש: השאלת כסאות גלגלים בביה"ח "מאיר"
כאן משפצים
חברוני. חשש מקרינה
"לא נאפשר התקנה של חדרי שנאים בצמוד לבתים שלנו"
סוסים נפגעו כתוצאה מירי בדרום