כפר סבא

מפגש תושבים בנושא תוכנית "מהיר לעיר"

עיריית כפר סבא תקיים מפגש הסברה מיוחד בנושא תוכנית "מהיר לעיר", לקראת תחילת העבודות במקטע ויצמן המזרחי. מטרת הפרויקט: חידוש ושדרוג מרכז העיר ושיפור מערך התחבורה הציבורית

כתב לוקאל 09/07/2019
מהיר לעיר בכפר סבא
צילום הדמיה: נתיבי איילון

עיריית כפר סבא תקיים כמובטח מפגש תושבים מיוחד, לקראת תחילת העבודות במקטע ויצמן המזרחי במסגרת פרויקט "מהיר לעיר".

המפגש יתקיים בבית רייזל בתאריך 22.07.19 ובמסגרתו תוצג התוכנית ויינתנו תשובות על שאלות, כמו מדוע נבחרו רחובות מסוימים לפרויקט, מהי המשמעות של נתיבי תחבורה ציבורית, איפה יהיו התחנות, האם ייחסמו רחובות לתנועה בזמן העבודות, מהם אמצעי הבטיחות בהם נוקטת העירייה ועוד.

כפר סבא היא אחת מ-17 רשויות ברחבי הארץ שהחליטו להצטרף לפרויקט הלאומי, אותו מקדם משרד התחבורה בשיתוף העירייה, ובאמצעות חברת נתיבי איילון.

הפרויקט כולל את חידוש המרחב ברחובות ויצמן, טשרניחובסקי ודרך השרון, ויצירת נתיבי תחבורה ציבורית ושבילי אופניים, כאשר בעיר מתוכננים נתיבי תחבורה ציבורית באורך של כ-9 ק"מ ולאורך התוואי יישאר בכל כיוון, נתיב נסיעה לרכב פרטי.

ראוי לציין, כי הדיונים על התוכנית, כמו גם קידומה, נעשים בשקיפות תוך שיתוף סוחרי רחוב ויצמן, ויימשכו גם לאחר תחילת ביצוע העבודות במקטע המזרחי. כמו כן, יתבצעו מפגשי שיתוף ציבור עם הסוחרים והתושבים לפני ביצוע המקטעים הבאים. בעקבות בקשות שעלו מהסוחרים ברחוב, שונו חלק מפרטי התוכנית, התווספו מקומות פריקה וטעינה ותוכננו מקומות חניה נוספים. כמו כן, יוגדל מספר העצים ברחוב ויצמן, יינתן סיוע לעסקים בתחומים שונים ותבוצע עבודה מהירה בתתי מקטעים קצרים. המתכננים עובדים בימים אלה על שינויים נוספים בתוכנית הנוגעת למקטע המרכזי של ויצמן. במקביל יבוצע המקטע המזרחי שנחשב פשוט יותר.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
לחצני מצוקה בגני הילדים הפרטיים
"טעים להכיר" חוזר
ראש עיריית הרצליה משה פדלון עם יובל וגנר נשיא ומייסד עמותת נגישות ישראל וקרן טלקר מנהלת תחום הנגישות העירונית
"סמן מרכזי ומוביל בתחום הנגישות"
שירלי פאר יגרמן. מכתב להורים
הלימודים ברמת השרון יחלו מוקדם יותר
מצב החייל הפצוע מפיגוע הירי קשה מאוד
מגוז קשה לפיצוח
נהגת מכפ"ס נפצעה בתאונה ברעננה
סטטיק ובן אל תבורי
חופשת סקי עם סטטיק ובן אל