כפר סבא

"אנחנו מקווים לנס ומחכים לשובו"

כך אומר אביו של אביב משל ימים ספורים לאחר ששב מאינדונזיה – שם אבדו בחודש שעבר עקבותיו של בנו במהלך הטיול הגדול אחרי צבא. לצד פרויקט מימון המונים, בשבוע הבא יתקיים ערב סטנדאפיסטים שכל הכנסותיו יתרמו למימון המשך החיפושים

מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
אביב משל. מחכים לשובו
צילום: פרטי

כארבעה שבועות חלפו מאז שאבדו עקבותיו של הצעיר אביב משל (23) מכפר סבא במהלך גלישת סאפ באינדונזיה, אך בני משפחתו וחבריו עדיין מקווים וממשיכים לגייס את כל המשאבים להמשך החיפושים אחריו. ב – 14 ביולי יתקיים אירוע מיוחד בהשתתפות סטנדאפיסטים כשכל ההכנסות מערב זה נועדו למימון המשך החיפושים. 

משל, שהשתחרר לפני כשנתיים משירות בסטי"לים (ספינות טילים), טס ב – 9 באפריל, מיד לאחר שהצביע בבחירות לכנסת, לטיול הגדול שלו אחרי צבא. תחילה טייל עם חבר בפיליפינים ובהמשך הגיע לבדו לבאלי באינדונזיה. ב – 17 ביוני הוא יצא לגלישת סאפ באי נוסה למבונגן ומאז אבדו עקבותיו. משל טס לטיול של כחצי שנה ובין היתר תכנן לטייל בסינגפור, וייטנאם, לאוס וקמבודיה.

מזה כחודש, בני משפחתו וחבריו של אביב עסוקים כמעט סביב השעון במאמצים לאתר אותו ובבית המשפחה הוקם סוג של חמ"ל מבצעי. אביו, ירדן, הוא מנהל מכירות בחברה למכשור רפואי ואמו, צהלה, היא אחות בטיפת חלב במרפאת ילדים. אביב הוא הבן הבכור ולו שתי אחיות: סיוון שהינה קצינת הדרכה בצה"ל ונועה שעולה לכיתה י"ב ומדריכה בנוער העובד. 

שתי תיירות אוסטרליות היו האחרונות שראו אותו. לדבריהן, לאחר שהבחינו בו מנופף לעזרה במהלך הגלישה ומתרחק יותר ויותר מהחוף הן דיווחו על כך לרשויות באינדונזיה שעדכנו על כך את הקונסוליה האמריקאית, מאחר ומשל מחזיק גם באזרחות אמריקאית. מיד לאחר שמשרד החוץ עדכן את משפחתו של משל על היעדרותו טס אביו לאינדונזיה על מנת לעקוב מקרוב אחר החיפושים.

לצד הכוחות המקומיים שביצעו את החיפושים בימים הראשונים, משתתפים כל העת במאמצים לאתר את משל, מבוטח של חברת הפניקס, אנשי חברת "מגנוס איתור וחילוץ".

 "איך שנחתנו היתה לנו פגישת תדריך עם כוח חילוץ והצלה המקומי", משחזר אביו של משל שחזר לאחרונה ארצה. "הסבירו לנו מה הפעולות שנעשו עד לאותו רגע ותיאמנו את חלוקת העבודה להמשך. הייתי שם שבוע וראיתי איך הם מתארגנים, איך הם עובדים, עזרתי עם הקשרים בקונסוליה האמריקאית והתראיינתי בטלוויזיה המקומית".

החיפושים, מספר האב, מתבצעים מהאוויר - באמצעות מסוקים ורחפנים תוך פענוח של תצלומי לוויין, במים - באמצעות סירות וספינות וכן בחופים של האיים. לדבריו, "הים שם מאוד חזק ואם יוצאים 150 מטר מהחוף הזרם מאוד חזק ומסוכן. המקומיים מודעים לזה אבל לא מזהירים את התיירים. אביב יצא ממפרץ מאוד קטן, אך מרגע שיוצאים החוצה זה מיצר מאוד מסוכן וידוע לשמצה, אך הם לא מתריעים על כך ולא הזהירו אותו מראש".

לדברי האב, הוא מאוד התרשם ממאמצי החיפוש של חברת "מגנוס": "הם התארגנו מהר מאוד בשטח שהוא מאוד לא קל. יש שם גם ימים שאי אפשר לצאת לים כי הים סוער מידי. הם גם מחלקים פליירים לדייגים ולגולשים ויש פרסומים בטלוויזיה עם פרס כספי מטעם החברה".

למה החלטת לחזור לארץ?

"אני לא רמבו. בחיפושים עצמם אני לא יעיל. ראיתי שחבר'ה מאוד רציניים ומטפלים בזה. למשפחה בבית היה קשה והסבירו לי שאני יותר יעיל בבית לתמוך במשפחה מאשר להישאר בבאלי. זאת היתה החלטה מאוד קשה עבורי לחזור ארצה, אבל חברים קרובים שכנעו אותי שצריכים אותי יותר בבית". 

מאז שבוע שעבר, הכיסוי של חברת הביטוח הסתיים וכעת החיפושים נערכים במימון עצמי. לצורך כך זקוקה המשפחה לכ – 800 אלף שקלים כדי לממן את החיפושים. לאחרונה פתחה המשפחה בפרויקט מימון המונים תחת הכותרת "מחזירים את אביב הביתה". בפרסומים אודות הפרויקט כתבו בני המשפחה: "על מנת שנוכל להמשיך את החיפושים אנחנו צריכים את העזרה שלכם בתרומה כספית. כל סכום, קטן או גדול ככל שיהיה, יכול לסייע לנו. אנחנו מלאי תקווה ואמונה בהחזרתו של אביב הביתה. מי שמכיר את אביב יודע שהוא בחור שנון, שיצא לטיול הגדול מצויד בלפטופ, עליו תכנן לכתוב תסריטים בהשראת החוויות שלו. לא עלה בדעתנו שהתסריט המשעשע יהפוך בין רגע לסיוט".

לצד המאמצים לקבל עזרה מהציבור, האב משכן את ביתו כדי לממן את החיפושים. "יש בזה סיכון, אבל יש לי רק בן אחד ואני חייב להביא אותו הביתה לאמא שלו. יש הרבה אנשים טובים שתורמים אבל צריך עוד".

כחלק מהמאמצים לגיוס כספים, החליטה המשפחה לקיים ערב סטנדאפיסטים בהיכל התרבות בכפ"ס, שאותו העמיד לרשות המשפחה ראש העיר רפי סער. בערב המיוחד, שיתקיים ב – 14 ביולי, ייקחו חלק בהתנדבות גדי וילצ'רסקי, יוחאי ספונדר, אסף מור יוסף, יוסי גבני ובן פרי. באירוע יוקמו גם דוכני אוכל כשכל ההכנסות ממכירת הכרטיסים והאוכל יתרמו למימון החיפושים.

"הבן שלי אוהב מאוד סטנד אפ והוא אפילו כתב לסטנדאפיסט בזמן הטיול. יש לו הומור מאוד מיוחד. החלום שלו זה להיות תסריטאי והוא מתכנן ללמוד קופירייטינג". לדברי האב, יש ביקוש לכרטיסים מאחר והרבה צעירים מכירים את הסטנדאפיסטים שהתגייסו וזה משתלב להם בחופש הגדול. "אנחנו מקווים מאוד למלא את האולם". 

חששתם כשאביב טס?

"האמת שלא. שמחנו בשבילו. הוא עבד מאוד קשה בשביל הטיול הזה והוא גם לא טיפוס הרפתקן. העיקר מה שהוא רצה לעשות בטיול זה ליצור ולכתוב ולפגוש אנשים מכל מיני מקומות". 

כמה אתם עדיין אופטימיים אחרי הזמן שעבר?

"אנחנו מקווים לנס. יש מקרים ששרדו יותר זמן מזה ובמקומות קשים יותר. מה שנותן לנו תקווה זה שהסאפ והמשוט עדיין לא נמצאו. אנחנו מאמינים שהוא נסחף לאיזה חוף ופשוט לא מוצאים אותו ואין לו איך ליצור קשר. נשארנו אופטימיים ועם זאת אנחנו יודעים שסטטיסטית זה קשה אבל אנחנו מאמינים בו. אנחנו מאוד מקווים שהוא יימצא מהר. חבר'ה מצוינים מחפשים אותו והמון אנשים מתפללים עבורו ורק מקווים לשובו".

לתרומות: בנק הפועלים, סניף 780 - יצחק שדה, מספר חשבון: 417860 או דרך אפליקציית ביט למספר: 0544998405. לקניית כרטיסים לערב סטנדאפ התקשרו: כוכבית 6775.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
'איו דיווחים על עקיצות של זבוב החול בכפ"ס'
הפנינג בגינת הבנים , תרומה למען החיילים
יוזמה נהדרת לתרומה לחיילים ברמת השרון
תאונה באיזור בית שמש
פצועה בינוני ו-5 קל בתאונה בסמוך לרמת בית שמש
מגנים על הבית משריפה
מגנים על הבית משריפה
מתי העירייה תגיש את הבגצ בנושא חוק המרכולים?
מתי העירייה תגיש את הבג"צ בנושא חוק המרכולים?
שני קטינים יואשמו בשוד קשישה
לעוף על היזמות באתחלא
לעוף על היזמות ב"אתחלא"
חברי מועדון ליונס במבצע המכירות ביום המעשים הטובים
חברי מועדון ליונס כ"ס ממשיכים בפעילותם למען הרווחה