כפר סבא

אושרה תוכנית התחדשות עירונית בתקומה

למרות חוסר הסכמה בולט של סגן ראש העיר עילאי הרסגור-הנדין וחבר מועצת העיר ממה שנפיין , אושרה אמש התוכנית לשדרוג שכונת "תקומה" בכפר סבא

זאב גולדשמיט 16/07/2019
עילאי הרסגור-הנדין
צילום: ליאור פילשטיינר

תכנית פינוי בינוי של המבנים הישנים ב"תקומה" יוצאת לדרך , אם כי באיחור רב , לאחר שבישיבת מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה כפר סבא שהתקיימה ביום שני ביקשו חברי הקואליציה, סגן ראש העיר עילאי הרסגור-הנדין וחבר מועצת העיר ממה שנפיין למשוך את הצעתם מלפני שנה לנהל דיון מיוחד במליאה.

לפיכך, אושרה התכנית המקורית שקיבלה תוקף ב- 2016 , והיזם צפוי לקבל בקרוב היתר בניה לפי החלוקה החדשה. מדובר באזור המזרחי של כפר סבא סמוך לשכונת הראשונים, נורדאו, רופין. על פי התכנית צפויים לבנות בשכונה במסגרת התחדשות עירונית  כ- 1100 יחידות דיור ב-13 בניינים גבוהים, חלקם בני 30 קומות, חלקם בני 14 קומות ובניין אחד בן תשע קומות, לצד מבני ציבור ומרכזים מסחריים.

שני חברי המועצה , הסגור ושנפיין שלני שנה היו באופוזיציה, סברו שהתכנית של בניה לגובה של 30 קומות אינה טובה ופוגעת בתושבים. הם ביקשו למצוא אפשרות לנייד זכויות בניה למקום אחר, אבל טרם הצליחו בכך. התכנית אושרה לחלוקה כבר לפני שנה, אבל עוכבה אז לאור בקשת השניים למצוא שטח חליפי לניוד זכויות. כעת שניהם בקואליציה, ויש מי שרואה במשיכת הבקשה השבוע סיבה פוליטית.

הילי הסגור-הנדין, הגיב: "התכנית עברה לפני שנה בוועדת המשנה , ואני ביקשתי להעלות אותה לדיון נוסף במליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה שבה חברים כל חברי המועצה. ביקשתי לבחון מחדש את התכנית של איחוד וחלוקה כדי למצוא דרך להנמיך את המגדלים. קיוויתי אז שאוכל לשנות את התכנית, אבל לא הערכתי שזה יקח כל-כך הרבה זמן, הן בשל הבחירות והן בשל חילופי מהנדסת העיר.

"לצערי, לא הצלחתי למצוא מקום אחר בעיר אליו ניתן לנייד זכויות בניה, והזמן דחק מבחינת היזם. אחרי שהבנתי שהסיכוי להצליח בכך הוא להלחם משפטית מול היזם ובמקביל העירייה חשופה בפני תביעת עתק לפיצויים , שעל פי חוות דעת משפטית מבחינתנו זה הפסד בטוח , החלטתי למשוך את הבקשה. גם היום אני סבור שהתכנית היא רעה לכפר סבא, אבל החלטתי שעדיף ללכת יד ביד עם היזם כדי למצוא מקום מתאים לניוד זכויות. הסיבה לשינוי שעשיתי נובעת מכך, שאם הייתי ממשיך להיאבק, הייתי חוטא לתפקידי ומסכן את קופת העירייה, מה שעלול היה לפגוע בשירות לתושבים ובסגירת מוסדות חינוך. כייוון שיקח זמן עד קבלת היתר בניה בתקומה, קיימת עדיין אפשרות לניוד זכויות בקרקע ליד צופית שהמדינה מעוניינת שיבנו שם, ונחכה לראות אם זה יוכל לצאת לפועל".

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית המשפט דחה את עתירת רוכברגר נגד פסילת מועמדותו
בית המשפט דחה את עתירת רוכברגר נגד פסילת מועמדותו
קפה בתאילנד
קפה בתאילנד
"עכשיו זה התור שלי "
מודיעין מתייעלת אנרגטית
הרוג בתאונת טרקטור בשפיים
בשישי: בזאר למכירת בגדים למען אם ששכלה את בנה וירדה מנכסיה
הודיני
המפכ"ל לשעבר, יהודה וילק מהרצליה, הלך לעולמו