כפר סבא

טענות לגבי קייטנות ביה"ס של החופש הגדול

ל"קול הכפר" הגיעו תלונות הורים לילדי ביה"ס הירוק בכפר סבא

זאב גולדשמיט 16/07/2019
טענות לגבי קייטנות ביה
צילום :דנה שוסטר

מה קורה בבית הספר של החופש הגדול בעיר כפר סבא? ל"קול הכפר" הגיעו תלונות על אוכל ברמה לא ניאותה,  פעילויות לא מקצועיות, לכאורה,  שמועברות בחלקן ע"י בני נוער ללא הכשרה, ועוד.

דנה שוסטר, יו"ר הנהגת ההורים של בית הספר הירוק, הסבירה על הליקויים שמצאה בקייטנה: "שוב האוכל לא בהתאם לסטנדרטים של משרד החינוך, ברמה מאוד ירודה ולא בהתאם לתקנון משרד החינוך. הגיעו כיכרות לחם עם עובש וירקות רקובים. ילדים בני 14 הכינו כריכים עם כפפות ובלי כובע, והכל נעשה באולם הספורט. הפעילות מועברת ע"י בני נוער ללא הכשרה ולא בהיקף הזמן שהתחייבו. מחברים שתי כיתות, ומדריך אחד מעביר פעילות ברמה נמוכה ל-60 ילדים.  בערים מקבילות לכפר סבא מנות האוכל ארוזות, המפעילים מקצועיים ומוסמכים. הפעילויות לא איכותיות זה הפך לסוג של בייביסיטר, לעומת פעילות מטורפת בבית הספר של החופש הגדול ברמת השרון".

שוסטר הוסיפה, שבתחילת הקייטנה הילדים ביקשו לקבל טונה, אבל לא קיבלו. לדבריה השירותים היו סתומים ולא טופלו בזמן. בימים רבים הפעילות נערכת מחוץ לאולם בחום כבד.


ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר, כי "פעילויות בית הספר של החופש הגדול מסובסדות ומאושרות על ידי משרד החינוך. בנוגע להזנה הנושא נבדק מול הרשות המקומית ועולה כי הרשות מספקת אוכל טרי מידי בוקר"

מעיריית כפר סבא נמסר: "עיריית כפר סבא, באמצעות החברה לתרבות הפנאי, מפעילה את קייטנות בית הספר של החופש הגדול ומייחסת חשיבות רבה להפעלתן במקצועיות ותוך מתן שירות מיטבי לילדים ולהוריהם. הלחם המסופק לילדים מגיע מדי בוקר טרי ישירות ממאפייה. הירקות מסופקים מדי בוקר מספק מאושר על ידי משרד הבריאות, ומגיעים לבית הספר כשהם טריים, שטופים וארוזים.

"לא ידוע לנו על בעיית אינסטלציה שלא טופלה. על פי הנוהל, ברגע שמתגלית בעיה כזו באחד מתאי השירותים, נפתחת קריאה במוקד העירוני, ונשלח בעל מקצוע לטפל בעניין בהקדם האפשרי. ככל שעובדים היו ללא כובעים, מדובר בתקלה, ואנו נחדד את הנוהלים. ראוי לציין, כי הפעילות המועברת בבתי הספר הינה בסטנדרט גבוה, על פי תוכנית שקיבלה את אישור משרד החינוך. שמחתם של הילדים והתגובות הנלהבות של ההורים בכל בתי הספר בהם מועברת הפעילות הם ההוכחה הטובה ביותר לאיכותו של השירות הניתן לילדים".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
גלורי אופור עם אשתו טליה ובנם דניאל
בא לשחק ומצא אהבה
Perfect 10
בן 16 נפצע בהתהפכות אופנוע
בן 16 נפצע בהתהפכות אופנוע
סבה דבש. עוזב לאחר 6 עונות
מכירת חיסול?
תורמים ומקבלים
עמותת ביה"ס "תמר" עתרה נ' העירייה
אודי ואושר
פסטיבל הבריאות הראשון בירושלים
לשכוח ומהר