כפר סבא

חשד: צעיר ביצע מעשים מגונים בקטינות וחיילות

חייל מכפר סבא חשוד כי במשך שנים הציג עצמו בפני צעירות כבעל תפקיד רפואי, סיפר להן על ניסוי שעורך וביצע בהן מעשים מגונים במסווה של בדיקות רפואיות לכאורה. הוא חשוד גם בסחיטה של חלק מהן

מיכאל פרוסמושקין 18/07/2019
 חשד: צעיר ביצע מעשים מגונים בקטינות וחיילות
צילום אילוסטרציה iclip art

חייל, בן 20, מכפר סבא נעצר לפני ימים אחדים בחשד כי ביצע מעשים מגונים, תוך כדי הונאה, במספר רב של קטינות וחיילות וסחט את חלקן.

מדובר בחקירה משותפת של המשטרה ומצ"ח (משטרה צבאית חוקרת) שהחלה לפני כשבועיים לאחר שהתקבלה תלונה נגד הצעיר בחשד לעבירות מין והונאה כלפי קטינות וחיילות. לטענת המשטרה, מבדיקה ראשונית של החוקרים התברר כי החשוד הציג עצמו בפני הנשים כבעל תפקיד בתחום הרפואה וכמי שמוביל ניסוי שבמסגרתו הנשים המשתתפות בו תורמות 'גז טבורי' – בדיקה פיקטיבית שהמציא. במהלך הטיפולים והניסוי הפיקטיבי, ביצע בהן לכאורה החשוד עבירות מין.

בדיון הראשון בעניינו בבית משפט השלום בפ"ת יחסה לו המשטרה עבירות של מעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה, סחיטה באיומים, פגיעה בפרטיות, תקיפת קטין וגרימת חבלה של ממש, זיוף בנסיבות מחמירות, התחזות כעובד ציבור ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.

על פי החשד, הצעיר, חייל בשירות חובה, ביצע מעשים מגונים בקטינות וחיילות, גרם לחלק מהן לחבלות במהלך בדיקות שביצע וסחט באיומים מספר מתלוננות, כשחלק מהעבירות בוצעו במשך מספר שנים. נציג היחידה החוקרת אמר בדיון הארכת מעצרו של הצעיר כי "החשוד הציג את עצמו כגורם רפואי מוסמך וביצע בגופן בדיקות 'מפוברקות' שהותירו חבלות על גופן – וכל זאת לצורך גירוי מיני".

נכון ליום שני השבוע, בידי החוקרים כ – 13 תלונות של קטינות וחיילות, שחלקן שירתו עמו.   במשטרה מעריכים כי מספר המתלוננות עלול להגיע גם לעשרות. מעבר למעשים המגונים, הצעיר חשוד גם בסחיטה באיומים.  כך למשך במקרה של אחת המתלוננות – בת 16 בלבד. החשד הוא כי היא מינואר 2016 ועד ינואר 2019 היא נפגשה עם החשוד אשר ביצע בה בדיקות רפואיות לכאורה שכללו החדרת מחטים לגופה, ביצוע מכות חשמל בחזה שאף גרמו לה לחבלות גופניות, וברגע שהיא ביקשה להפסיק את הטיפול, כך לדבריה, הוא הטיל עליה סנקציות כלכליות. עוד מתברר כי אחת המתלוננת סיפרה על 36 אירועים שונים הקשורים למעשיו של החשוד. 

בחיפוש שבוצע בביתו של החשוד נתפסו מכשירי סלולאריים, מחשבים ניידים ועזרים שבאמצעותם הוא השתמש על פי החשד במהלך הבדיקות הפיקטיביות שביצע למתלוננות. כמו למשל: מזרקים, צינורות, כבלים חשמליים, מכונה להדפסת מדבקות, עשרות מסמכים מזויפים שעל חלקם חותמת של בית חולים במרכז הארץ.

מאז מעצרו של החשוד, במשטרה עושים מאמץ ליצור קשר עם עוד ועוד צעירות שנפלו לכאורה קורבן למעשיו של החשוד ולגבות מהן עדות. לטענת המשטרה, הצעיר קושר את עצמו לחלק מהאירועים ומודה כי הגיע לסיפוק מיני. כמו כן, הודה  כי הוא זייף עשרות אם לא מאות מסמכים.

עו"ד יזהר קונפורטי, המייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר בדיון הארכת מעצרו של החשוד: "מדובר בתיק שיש להודות על האמת לא שגרתי, חריג וביזארי יש לומר, אשר מגלה מעשים שאינם מצויים ברף חומרה גבוה של מעשים המגונים". לדברי הסנגור, "החשוד משתף פעולה באופן מיטבי עם המשטרה, מוסיף ואומר פרטים חדשים גם כאלו שלא אמר למצ"ח. הוא מתכוון לשתף פעולה וזועק לעזרה".

השופטת אופיר כתבי-ריבלין מבית משפט השלום בפ"ת אמרה השבוע בתום הדיון השני בעניינו של החשוד: " אני סבורה כי החשד הסביר, אשר ממילא היה בעוצמה גבוהה, התעצם בכל הנוגע לעבירות המין, ועם זאת לעבירת הסחיטה באיומים אני סבורה כי החשד דל".

לדברי השופטת, "העבירות המיוחסות לחשוד מקימות עילות מעצר מסוג מסוכנות בשים לב להיקפם של המעשים, וכן חשש לשיבוש הליכי חקירה".

 לאור קביעות אלו, השופטת האריכה את מעצרו של החשוד עד 18 ביולי והורתה למשטרה לסיים עד אז את פעולות החקירה הנדרשות.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגנים על הבית משריפה
מגנים על הבית משריפה
עמותת ביה"ס "תמר" עתרה נ' העירייה
העירייה החליטה לאחד צהרונים
העירייה החליטה לאחד צהרונים
ישונה תוואי הרכבת הקלה בראשלצ
ישונה תוואי הרכבת הקלה בראשל"צ
רימון וחומרי חבלה נמצאו בפח אשפה
פצוע אנוש בתאונה בכביש 431
פצוע אנוש בתאונה בכביש 431
זיכרון בסלון בלשכת ראש העיר
אירועי יום השואה בתל אביב-יפו
שריפות באזור קבר בינימין בכפר סבא
שריפות באזור קבר בינימין בכפר סבא