כפר סבא

נהגו של יהודה בן חמו העיד במשפטו

דרך עדותו של אורי מועלם, נהגו של ראש עיריית כפ"ס לשעבר, ניסו סנגוריו להראות כי החוקרים הצניעו את חלקו של עד המדינה לגבי "תעשיית" תווי הקנייה, הבליטו לכאורה את חלקו של בן חמו ורמזו למועלם כי אם לא ישתף פעולה ייעצר

מיכאל פרוסמושקין 18/07/2019
בן חמו. המשפט ממשיך
צילום ארכיון

כשנה וחצי לאחר הגשת כתב האישום נגד ראש עיריית כפ"ס לשעבר, יהודה בן חמו, עדי התביעה בתיק ממשיכים מזה כחצי שנה להתייצב בבית המשפט המחוזי בלוד, להעיד ולהיחקר נגדית על ידי סנגוריו של בן חמו. ביום חמישי שעבר הגיע תורו של נהגו של בן חמו, אורי מועלם.

כזכור, בן חמו הואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור, מרמה, ערמה או תחבולה, הטרדת עד, הפרת הוראה חוקית וכן עבירות לחוק התכנון והבנייה. עיקרו של כתב האישום נוגע לתווי קנייה שקיבל בן חמו עבור נזקקים אך לקח לכאורה לעצמו, וכן עוסק כתב האישום בסיוע שהעניק לכאורה בן חמו לאיש עסקים וקבלן שהינו חברו הקרוב – תוך התערבות פסולה ובניגוד עניינים וזאת על מנת לקדם את ענייניו של חברו.

מועלם סיפר בין היתר על תווי הקנייה וחלקו בהעברתם וכן העיד כי חזי ברזני, מי שהיה עוזרו של בן חמו, הנהיג את מפעל התלושים. לחלק מהשאלות שנשאל השיב שוב ושוב כי "יכול להיות" או לחילופין "אינו זוכר".

 תשובותיו הלא חד משמעויות הובילו לכך שבאולם הדיונים הוקרנו קטעים מחקירתו והושמעו האזנות סתר. יחד עם זאת, הפרקליטות סירבה להכריז עליו כעד עוין.

סנגורו של בן חמו, עו"ד אשר אוחיון, ניסה להראות דרך החקירה הנגדית ותשובותיו של מועלם כי השוטרים איימו עליו במהלך חקירתו בכך שרמזו לו כי ייעצרו אותו אם הוא לא ידבר על בן חמו, בעוד שהפסיקו את דבריו כשרצה לספר להם בחקירה על חלקו של ברזני, שהפך לעד מדינה. כמו כן טען הסנגור כי החוקרים הכניסו מילים לפיו בעת חקירתו וכן נטען כי נציגת הפרקליטות בדיון מכוונת את תשובותיו באמצעות שאלותיה. כך או כך, בין הסנגורים לפרקליטות לא היתה מחלוקת על כך שבן חמו נתן לו לחלק לנזקקים תלושים שנותרו.

סוגיה נוספת שעלתה במהלך עדותו היא לגבי אותה שיחה מקרית שבה שאל בן חמו את מועלם על נושאי החקירה. הסנגור טען בין היתר כי בחקירה החוקרים ניסו לשים למועלם מילים בפה כשחלק מהדברים כלל לא מופיעים בתיעוד מחקירתו.  לדברי הסנגור, שיטת פעולה זו יכולה להעיד כי החוקרים העלימו ראיות שנגעו לברזני והבליטו בצורה מלאכותית ראיות שנוגעו לבן חמו.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
נותנים מעוף לעסקים
נותנים מעוף לעסקים
חודש הבריאות במרכז של קרסו אבן יהודה
חודש הבריאות באבן יהודה
גל שריפות ברחבי הארץ
גילו הצטיינות
זיוף וגניבת שיקים במשתלה בהוד השרון
אישום: גנב שיקים על סך עשרות אלפי שקלים
משחק הוקרה לזכרו של שחר בריקמן זל
משחק הוקרה לזכרו של שחר בריקמן
המבורגר צמחוני משעועית אדומה ופטריות
המבורגר צמחוני? לא מה שחשבתם
אליפות השחמט הארצית בראש העין
אליפות השחמט הארצית בראש העין