כפר סבא

ספיר ניסני שוקלת לחזור בה מהודאתה

במקום דיון בטיעונים לעונש, ולאחר שכבר הורשעה בגרימת מוות ברשלנות של אמה במסגרת הסדר דיוני, העיתונאית לשעבר שוקלת לחזור בה מהודאתה

מיכאל פרוסמושקין 25/07/2019
ניסני. קשיים ביצירת קשר
צילום ארכיון: "קול הכפר"

כחמישה חודשים לאחר שהורשעה בגרימת מוות ברשלנות של אמה לפני כשלוש שנים, העיתונאית לשעבר ספיר ניסני שוקלת לחזור בה מהודאתה – כך התברר מדיון שהתקיים בשבוע שעבר בבית משפט השלום בפ"ת.

לאחר הרשעתה בחודש פברואר האחרון ולאחר שטענתה "להגנה מן הצדק" נדחתה על ידי בית המשפט, היא הופנתה, לבקשתה, לקבלת תסקיר שירות מבחן. בטווח הזמן שבין הדיון בו הורשעה ועד לדיון שהתקיים בשבוע שעבר, בית המשפט שחרר, בניגוד לדעתה של ניסני, את הסנגוריה הציבורית מייצוגה עקב חילוקי דעות ביניהם – וזאת לאחר שמתחילת המשפט הוחלפו שורה של סנגורים שהקצתה לה הסנגוריה הציבורית.

ב – 11 ביוני קבע בית המשפט כי על ניסני ליצור קשר מיוזמתה בהקדם עם שירות המבחן ולהיות ערוכה לקיום הדיון בטיעונים לעונש שנקבע ל – 16 ביולי. שירות המבחן אומנם הגיש תסקיר בעניינה, אך ממנו עולה כי שירות המבחן התקשה ליצור קשר עם ניסני. רק כשבוע לפני הדיון יצרה ניסני קשר עם שירות המבחן באופן אשר אינו מאפשר הגשת תסקיר מהותי.

ניסני עצמה סיפרה בפתח הדיון על קשיי יצירת הקשר עמה מאחר ואינה אוחזת כיום בטלפון נייד והקשר עמה נעשה באמצעות טלפון של אחר, אשר אינו זמין תמיד. כן פירטה ניסני את ניסיונותיה ליצור קשר עם שירות המבחן באופן עצמאי.

"מתברר כי הנאשמת מבקשת כעת לטעון לחזרה מהודאתה", ציינה השופטת במהלך הדיון. "אולם הדברים טרם נוסחו על ידה במלואם". ניסני אמורה להעביר את בקשתה המפורטת עד סוף השבוע והפרקליטות תוכל להגיש לבקשה עד 15 באוגוסט, כשבהמשך תתקבל החלטה של בית המשפט. הדיון בעניינה נדחה לחודש ספטמבר.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרוייקט המגה יוקרה מגדל בראשית
פרויקט המגורים היוקרתי בתל אביב
אילת במקום השמיני בשירותים הדיגיטליים
הרוג ופצועות בנפילת רקטה באשקלון
בעלי חנויות ירקות עתרו נגד העירייה
הוארך מעצרו של בנו ריינהורן החשוד בעבירות מין
הקשר בין הבחירות לרשויות להתחדשות העירונית
הקשר בין הבחירות לרשויות להתחדשות העירונית
ב-28 בדצמבר: "מרוץ התחתונים" השמיני
"נמאס לנו!!!"