כפר סבא

בית החולים "מאיר" עמד ברוב מדדי האיכות של בתי החולים

מבדיקת משרד הבריאות עולה כי ביה"ח "מאיר" בכפר סבא עומד במרבית מדדי האיכות של בתי החולים בארץ

מיכאל פרוסמושקין 25/07/2019
מרכז רפואי מאיר. עומדים בזמנים
צילום ארכיון: אלן שיבר

משרד הבריאות פרסם השבוע את תוצאות מדדי האיכות של בתי החולים השונים וגופי רפואה  נוספים לשנת 2018.

התכנית הלאומית למדדי האיכות החלה במדידה של חמישה מדדים בשנת 2013 והשנה כללה התוכנית תוצאות של 54 מדדים. במשרד הבריאות אמרו כי חל שיפור ניכר בהשגת היעדים בשנת 2018, דבר המשפיע ישירות על איכות ובטיחות הטיפול.

כך למשל, המדד הבודק את הזמן לגבי הזמן מהכניסה לביה"ח ועד למגע הרפואי הראשוני: בבי"ח "מאיר" הזמן עומד על 13 דקות, כשהזמן האופטימלי עומד על עד 15 דקות והמדד הלאומי עומד על 10 דקות.

בית חולים "מאיר" עמד ביעד הלאומי במדד "ביצוע צנתור לב תוך 90 דקות מההגעה לבית חולים עם אוטם חד בלב". ביחס למדד הזמן מהכניסה לבית חולים ועד לביצוע CT/MRI ראש בחולים עם אירוע חד במוח, שעומד ברמה הלאומית על 29 דקות, בבי"ח "מאיר" עומד המדד על 40 דקות. בתי החולים "מאיר" ו"לוינשטיין" עומדים ביעד הלאומי ביחס למדד "ביצוע הערכה תפקודית בכניסה למחלקת שיקום וביציאה ממנה לאחר אירוע חד במוח". כמו כן, ביה"ח "מאיר" עמד ביעד הלאומי במדד המשקף מטופלים שסבלו משברים בצוואר הירך ונותחו תוך 48 שעות.

 במדד "הערכת דיכאון לאחר אירוע מוחי תוך 7 ימים מהכניסה לאשפוז במחלקה לשיקום גריאטרי", המוסדות הרפואיים  "מאיר" ו"בית בלב רעננה" עמדו ביעד הלאומי (85%), בעוד ש"בית לוינשטיין" עומד על 49%.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוד חוף באילת עובר לציבור
קשיש הואשם בתקיפת שני קטינים
ילד בן 8 טבע בחוף לא מוכרז בת"א - מצבו קריטי
צוללן טבע למוות בחוף פלמחים
מאות סיגריות אלקטרוניות נתפסו בניסיון הברחה
נערים חשודים בשוד אלים של אישה מבוגרת
חדש בכפר סבא - גוטליב בר
אילת הולכת לסיבוב בחירות שני