כפר סבא

אפריים זבלטובר, ניצול שואה , נהנה מהשירות החדש בעירייה

במסגרת השירות החדש של עיריית כפר סבא מגיע נציג של העירייה לבתי שורדי השואה ומסייע להם בכל הנוגע לזכויותיהם בתשלומי הארנונה. אפריים זבלטובר, בן ה-82, ניצול שואה שסובל מנכות ונזקק להנחת ארנונה נהנה השבוע מהשירות החדש

קרן שלהבת 25/07/2019
אפריים זבלטובר וליאור גפן. להקל על שורדי השואה
צילום: קרן שלהבת

אפריים זבלטובר בן ה-82, תושב כפר סבא, ניצול שואה שסובל מנכות, נאלץ להגיע לא פעם למשרדי העירייה ולמלא טפסים על מנת לקבל את ההנחה שמגיעה לו. ביום שלישי הוא הופתע לגלות שמעתה הוא יוכל לקבל את השירות על ידי מילוי שאלות דרך הטלפון הנייד.

 ליאור גפן, מנהל מחלקת שירות בעירייה, מסביר. "מדובר בתוכנית חדשה בהובלת אגף שירות הסברה ובשיתוף מחלקת הגבייה באגף ההכנסות, האגף לשירותים חברתיים וחברת מגער. התוכנית תסייע לשורדי השואה לקבל שירות בבתיהם בכל הנוגע לתשלומי ארנונה, הנחות וזכויות המגיעות להם".

אפריים, אלמן שמתגורר בגפו בעיר, עלה לארץ בשנת 1949 יחד עם הוריו. אפריים והוריו שניצלו מציפורני הנאצים הגיעו היישר לכפר סבא. "אני כאן מגיל 12, אני זוכר את הימים שבהם חיינו בלול שאותו הפכנו לבית. גרנו אז בצריף ברחוב תל חי. היה לנו בבית שהיה חדר אחד ,שולחן, כמה כיסאות ולול תרנגולים, כדי שנוכל להתפרנס. אני זוכר את הימים שבהם הלכתי ברחוב וכולם הכירו את כולם. היום אני מתגורר בבניין מעל קניון ערים ובקושי מכיר את השכנים שלי. אני אוהב את העיר ומשתדל להיות פעיל. משתתף בחוגים, ערבי שירה וריקודים ושמח על הפרוייקט החדש. ישנם ניצולי שואה במצב פחות טוב משלי שהשירות הזה יעזור להם מאוד".

בכפר סבא חיים כיום כ-1,700 שורדי שואה. במסגרת הפרויקט, יקבלו שורדי השואה מכתבים לבתיהם ומסרונים לטלפונים הניידים, בהם יוצע השירות החדש.

שורדי שואה שיהיו מעוניינים בשירות, יוכלו לפנות לעירייה ולבקשתם יגיעו נציגים של אגף ההכנסות לבתיהם ויסייעו להם בהסדרת תהליכי התשלום השונים. בסיום הטיפול בבקשות, יישלחו עדכונים לשורדים ולבני משפחותיהם.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
רעננה חוגגת 97 והתושבים בוחרים את השירים
"קונצרט בהזמנה"
מגדל עזריאלי ה - 4: מגדל בצורת ספירלה
מלון חדש יוקם בירושלים
עיריית הרצליה תעתור לבגצ נגד משרד הפנים
עיריית הרצליה תעתור לבג"צ נגד משרד הפנים
הפינה הקולינרית של גרציה
כפר סבא יוצאת לדרך
הרוג ושני פצועים בתאונת דרכים בכביש 90
מעל השאר