כפר סבא

"הרגשתי כמו בתוך חלום"

עידן אלבר מהפועל כפר סבא נרגש מהזכייה של נבחרת העתודה באליפות אירופה עד גיל 20. רגע לפני שהוא עוזב את כפר סבא הוא אומר ל"קול הכפר": "בזכות הפועל כפ"ס הגעתי לאן שהגעתי"

שרון יונתן 25/07/2019
עידן אלבר.
צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

בדומה לקבוצות הגדולות בארץ, גם לכפר סבא היה ייצוג מכובד בנבחרת החלומות בכדורסל. קבלו את עידן אלבר, רק בן 19, שחקן הפועל כפר סבא, שהיה מהשחקנים הדומיננטיים ושותף בכיר לזכייה המרגשת השבוע של נבחרת העתודה באליפות אירופה עד גיל 20.

אלבר לא היה שחקן חמישייה, אבל הוא שיחק הרבה באליפות שהסתיימה השבוע בתל אביב ותמיד היה שם כשהיו צריכים אותו עם קליעות חשובות וחטיפות כדור משמעותיות. במשחק הגמר מול ספרד הפגין קור רוח עם שלוש שלשות דרמטיות בדקות קריטיות. ההצלחה שלו מרגשת גם משום שהוא מגיע ממועדון קטן, שנאבק העונה בתחתית ולבסוף ירדה ליגה.

למחרת הזכייה באליפות אירופה תפסנו את אלבר כשהוא עדיין נרגש: "הנפת הגביע אחרי השקעה גדולה ומאמץ אדיר זה היה רגע של שיכרון חושים. כשהשופטים שרקו לסיום והבנתי שאנחנו אלופים, הרגשתי כמו בתוך חלום שהתגשם".

האמנתם בכלל ביכולת שלכם לזכות באליפות?

"כל שחקן חולם להגיע לרגע הזה ותמיד יש תקווה שזה יקרה, אבל חיינו ממשחק למשחק ולא חשבנו כל-כך רחוק. אל תשכח שעברנו מסע של עשרה משחקי הכנה בפרק זמן קצר של שלושה שבועות, ותוסיף לזה את המשחקים הרשמיים באליפות, כך שברור שמדובר פה בלחץ אדיר. מה שעשינו זה הישג נהדר שהושג בעבודה קשה".

מה הזכייה באליפות אירופה תעשה לך וליתר לשחקנים?

"בטוח שלכולנו זה יעשה רק טוב. מקווה שכעת יתחילו לתת במה לשחקן הישראלי. הוכחנו שיש כישרונות בנבחרות הצעירות, וזה לא רק בנבחרת שלנו, אלא גם בנבחרת העתודה שזכתה באליפות אירופה בשנה שעברה. בנבחרת שלנו יש לא מעט שחקנים ששווים ליגת על, לכן אני מאוד מקווה שגם במועדונים מליגת העל יתנו בהם אמון".

אלבר גדל במחלקת הנוער של מכבי ת"א, אבל כיוון שאצל הצהובים קשה לשחקן צעיר לקבל דקות משחק, הוא הושאל העונה להפועל כפר סבא, ששיחקה בליגה הלאומית. בהיותו בן 17, רגע לפני אליפות אירופה לנוער, הוא שבר את האצבע ופספס את הטורניר, במה שבדיעבד אולי ייזכר כאירוע שמנע את חזרת הנבחרת לדרג א'. לנבחרת הנוער היה חסר ניצחון בודד כדי לעלות דרג.

השנה אלבר הוכיח יכולת מרשימה במשחקי ההכנה של נבחרת העתודה, אבל דווקא באליפות עצמה הוא התקשה להיכנס לעניינים. אבל ברבע הגמר הכל התפוצץ נגד ליטא, כשאלבר סיים עם 16 נקודות, ובחצי הגמר בניצחון על צרפת אלבר תרם 20 נקודות. גם במשחק הגמר הוא תרם רבות וסיים עם 10 נקודות. קבוצות ליגת העל כבר התחילו להילחם עליו עוד לפני הטורניר.

אלבר לא ימשיך לשחק בהפועל כפר סבא. גם במועדון מבינים ששחקן ברמתו לא יירד לליגה השלישית. אלבר מקווה שימצא את מקומו באחת מקבוצות ליגת העל. רגע אחרי שהסתיימה האליפות הוא מוצא זמן לפרגן למועדון שלו.

"הפועל כפר סבא זה מועדון נהדר עם אנשים ברמה אנושית גבוהה", אומר אלבר. "הוד בן הרצל, שחף תור והמנהל ליאור אברהם היו איתי בקשר כל האליפות, תמכו ועודדו. זה לא מובן מאליו התמיכה הזאת שעזרה לי. יותר מזה, אני מרגיש שהשנה שבה שיחקתי בהפועל כפר סבא והניסיון שצברתי מול שחקנים זרים ושחקנים בוגרים ממני, היא שהביאה להצלחתי בנבחרת העתודה. בזכותם הגעתי לאן שהגעתי וזה התבטא במשחקי הנבחרת".

אלבר טרם יודע היכן ישחק בעונה הבאה, אבל הוא מקווה להיות בליגה של הגדולים. "אני מרגיש שאני בשל לשחק בליגת העל. מקווה שבעוד מספר ימים העניינים יתבהרו".

יש לך תקוות לחזור לקבוצת נעוריך מכבי ת"א?

"בוודאי, מכבי נתנו לי הרבה במהלך השנים. לא יודע אם זה יקרה בשנה הבאה, אבל אני מקווה שיום אחד אחזור למכבי בדלת הראשית".

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
זאב גולדשמיט 03/09/2019
זאב גולדשמיט 29/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מקום טוב באמצע
מקום טוב באמצע
עלייה של 25% בנטישת כלבים בעיר
רמי בר לב. להסתיר מבנים בהליך שיפוץ
להסתיר מבנים בתהליך שיפוץ
כתב אישום בגין גידול סמים
נבחרת הרובוטיקה של תיכון אביב נסעה לסין
נבחרת הרובוטיקה של תיכון אביב טסה לסין
דירות הכשרה לצעירים על הרצף האוטיסטי
שיפור במצבה של הסבתא שנפצעה מפגיעת רקטה במושב משמרת
הרקטה במשמרת: שוחררו הסבתא, האמא ובתה
חשד: היה מעורב בתאונה - ועזב את המקום רגלית