כפר סבא

פרשת החניון הרובוטי בנורדאו

לפני הבחירות חנכה עיריית כפר סבא חניון רובוטי בסמוך לתחנת הרכבת נורדאו ללא אישורים להפעלתו, כך שהוא נותר פיל לבן למשך תקופה ארוכה. "עבדו עלי", מודה ראש העירייה דאז, צביקה צרפתי. מעיריית כפר סבא נמסר: "החניון פתוח למעלה מחודש"

זאב גולדשמיט 30/07/2019
צרפתי.
צילום: יח"צ

לפני הבחירות לרשויות המקומיות עיריית כפר סבא חנכה חניון רובוטי בסמוך לתחנת הרכבת נורדאו. אלא שלחניון שהוקם בשיתוף עיריית כפר סבא והחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא ובמימון גורם פרטי, לא היה היתר בנייה והוא נותר פיל לבן למשך תקופה ארוכה. רק לאחרונה החניון נפתח מחדש לציבור במתכונת מצומצמת.

 מטרת החנייה הרובוטית, שמופעלת בעזרת מעלית הנפה, הייתה להתגבר על מצוקת החניה בעיר. מי שכיהן אז כראש העיר כפר סבא, צביקה צרפתי, מודה שנעשתה טעות בתום לב.

"עבדו עלי", מודה צרפתי בכנות יוצאת דופן, "מדובר ברעיון גאוני לעיר עם מצוקת חנייה. אם באה חברה שרצתה לעשות פיילוט על חשבונה ואחר כך לקיים שיתוף פעולה, זה בהחלט מעניין. מה שקרה, שהנציג הסיני שחברתו מייצרת את המתקן, שהה באותו זמן בארץ, ואמרו לי, 'הסיני פה, בוא ננצל את הגעתו ונחנוך את המתקן'. אף אחד לא אמר לי שעדיין אין היתר. אחרי זה ראיתי שהמתקן לא עובד, וכששאלתי מה הסיבה, רק אז אמרו לי שיש בעיה עם היתר בניה, ועוד לא קיבלו היתר מכיבוי אש. מאוד כעסתי, כי אם הייתי יודע בזמן אמת, לא הייתי ניגש לשם בכלל."

מגורם בעירייה נמסר: "החניון נחנך בקדנציה הקודמת בטקס רב רושם, ללא אישורים להפעלתו, והפעולה שהתבצעה הייתה בניגוד לכל דין, וחבל שכך. לצערנו הרב, הנהלת העיר הקודמת קיבלה שורה של החלטות נמהרות והרות גורל, בהיעדר בעלי תפקידים משמעותיים, כגון מהנדסת עיר ואדריכלית עיר. אלו מצטרפות לשורה של פעולות שהתבצעו והתקבלו טרם הבחירות בצורה חסרת אחריות".

עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 04/11/2019
זאב גולדשמיט 16/09/2019
כתב לוקאל 15/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית ספר היובל קיבל דירוג ירוק מתמיד בוועדה להגנת הסביבה
היובל - בית ספר ירוק מתמיד
בר מדליקה
רוכב אופנוע נפצע בינוני בכביש 44
חשד: גנב ציוד משרדי בכ - 1.8 מיליון שקל
נלחמים בשחיתות
קהילה מצילה
אומרים לא לאלימות!
עוז עזריאלי, ראש סיירת נאמני רעננה.
"התקווה שלי שרעננה תהפוך מעיר טובה למצויינת"