כפר סבא

פרשת החניון הרובוטי בנורדאו

לפני הבחירות חנכה עיריית כפר סבא חניון רובוטי בסמוך לתחנת הרכבת נורדאו ללא אישורים להפעלתו, כך שהוא נותר פיל לבן למשך תקופה ארוכה. "עבדו עלי", מודה ראש העירייה דאז, צביקה צרפתי. מעיריית כפר סבא נמסר: "החניון פתוח למעלה מחודש"

זאב גולדשמיט 30/07/2019
צרפתי.
צילום: יח"צ

לפני הבחירות לרשויות המקומיות עיריית כפר סבא חנכה חניון רובוטי בסמוך לתחנת הרכבת נורדאו. אלא שלחניון שהוקם בשיתוף עיריית כפר סבא והחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא ובמימון גורם פרטי, לא היה היתר בנייה והוא נותר פיל לבן למשך תקופה ארוכה. רק לאחרונה החניון נפתח מחדש לציבור במתכונת מצומצמת.

 מטרת החנייה הרובוטית, שמופעלת בעזרת מעלית הנפה, הייתה להתגבר על מצוקת החניה בעיר. מי שכיהן אז כראש העיר כפר סבא, צביקה צרפתי, מודה שנעשתה טעות בתום לב.

"עבדו עלי", מודה צרפתי בכנות יוצאת דופן, "מדובר ברעיון גאוני לעיר עם מצוקת חנייה. אם באה חברה שרצתה לעשות פיילוט על חשבונה ואחר כך לקיים שיתוף פעולה, זה בהחלט מעניין. מה שקרה, שהנציג הסיני שחברתו מייצרת את המתקן, שהה באותו זמן בארץ, ואמרו לי, 'הסיני פה, בוא ננצל את הגעתו ונחנוך את המתקן'. אף אחד לא אמר לי שעדיין אין היתר. אחרי זה ראיתי שהמתקן לא עובד, וכששאלתי מה הסיבה, רק אז אמרו לי שיש בעיה עם היתר בניה, ועוד לא קיבלו היתר מכיבוי אש. מאוד כעסתי, כי אם הייתי יודע בזמן אמת, לא הייתי ניגש לשם בכלל."

מגורם בעירייה נמסר: "החניון נחנך בקדנציה הקודמת בטקס רב רושם, ללא אישורים להפעלתו, והפעולה שהתבצעה הייתה בניגוד לכל דין, וחבל שכך. לצערנו הרב, הנהלת העיר הקודמת קיבלה שורה של החלטות נמהרות והרות גורל, בהיעדר בעלי תפקידים משמעותיים, כגון מהנדסת עיר ואדריכלית עיר. אלו מצטרפות לשורה של פעולות שהתבצעו והתקבלו טרם הבחירות בצורה חסרת אחריות".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
תמונות הזוכים ותמונות מהתחרות
רעיונות חדשים לחדשנות עירונית
משתתפי המחזמר
קול של מלאך
חניה רובוטית בתחנת הרכבת בכפס
חניה רובוטית בתחנת הרכבת בכפ"ס
"סיפרו" את הספרים
צמיגי מכוניות נוקבו ברעננה
צמיגי מכוניות נוקבו ברעננה
אישום: סחר בסמים קשים בתוך מועדון
10 נפצעו כתוצאה מגל שטלטל סירה