כפר סבא

קראוונים בבית הספר החרדי

רפי סער, ראש עיריית כפר סבא, היה זה שהכריע בסוגיית בית הספר "מעיין החינוך החרדי"

זאב גולדשמיט 31/07/2019
עילאי הרסגור-הנדין
צילום: ליאור פילשטיינר

הוועדה לתיכנון ובניה כפר סבא אישרה השבוע בישיבתה הצבת חמישה קראוונים בחצר בית הספר חרדי מרשת "מעיין החינוך החרדי" רק לאחר ויכוחים נוקבים, ובהכרעה בקולו של ראש העיר, רפי סער.

בהצבעה נרשמה תוצאת תיקו: שלושה היו בעד לתת אישור לביה"ס להצבת קראוונים, בעוד שלושה חברי וועדה  אחרים הצביעו נגד. במצב כזה, קולו של ראש העיר נחשב כהצבעה כפולה, ובזכות הצבעתו של רפי סער ההצעה אושרה.

הסיפור המעניין שמאחורי ההצבעה הוא, שבין השלושה שהצביעו נגד הצבת קראוונים היה גם סגן ראש העיר, עילאי הרסגור-הנדין, לצד שני חברי אופוזיציה: פנחס כהנא ותהילה מימון, שאף הם הצביעו נגד. בעד ההצעה הצביעו רפי סער, איתן צנעני ואסנת ספורטה.

עילאי, איש מר"צ וחבר בקואליציה, טוען שהצבעתו היתה עניינית לחלוטין, והוא הסביר: "80 אחוז מתלמידי בית הספר החרדי הם כלל לא תושבי כפר סבא, ורק 20 אחוז מהתלמידים הם תושבי העיר. נוצר מצב שבשעות הבוקר ולאחר סיום הלימודים יש עומסי תנועה באזור של מכוניות שמסיעות את התלמידים שאינם תושבי העיר, ויוצרים עומס כבד על שכונת סביוני הכפר, שיש בה מוסדות חינוך רבים. אנחנו צריכים למצוא בעדיפות פתרונות לתלמידי עירנו. למרות ההקצאה, אני מעריך שבית הספר הזה לא יוכל להמשיך להתקיים כאן לאורך זמן".

גם לפנחס כהנא, שהצביע נגד, יש דעה דומה: "80 אחוז מתלמידים ביה"ס אינם תושבי העיר, יש שם בעיה קשה של תנועה, והתושבים בשכונה ממש מסכנים, הם לא יכולים להיכנס ולא יכולים לצאת בשעות העומס. אולי מבחינה חינוכית השטח הזה, שבכלל שייך לעירייה, ראוי שישמש את תלמידי עירנו? לא יתכן שיבואו בדקה ה-90 ויאמרו שילדים נרשמו ותצביעו בעד. זה לא מצב חירום! אני גם מתנגד ברמה העירונית שתלמידים ילמדו בקראוונים. בראייה כוללת צריך לתכנן ולבדוק אם יש במקום משחקים לילדים והאם יש צל, ולא מביאים מעכשיו לעכשיו הצעה לאישור".

תהילה מיימון: "המוסד החינוכי משמש ברובו המכריע תושבים מחוץ לעיר. זה לא סוד שהעיר גדלה בכמות התלמידים וצריך לשקול בכובד ראש הקצאת שטחים למוסד שלא משמש את ילדי העיר. מכיוון שהדיון על ההקצאה לשנה הקרובה צפוי להתקיים בשבוע הבא, לא ראוי לקבוע עובדות בשטח בהצבת קראוונים. הדיון היה צריך להערך אחרי דיון ההקצאות. פנוי אליי תושבים רבים מהאזור אשר מוטרדים מאוד מהגידול של כמות הילדים שכולם מגיעים בהסעות ולא ניתנה התייחסות לקושי שלהם. כבר לפני חצי שנה נקבע בוועדת ההקצאות שיש לקבוע מדיניות בנושא ואין ספק שעבר מספיק זמן וצריך להתמודד עם הסוגיה ולא לקבוע עובדות שיהיה קשה מאוד להתמודד איתן אחר כך".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
סייע בפינוי באמבולנס ופרץ לבית המפונה
חוף עתלית
הים שלנו נקי יותר
טיסה חווייתית בשמי הארץ
טיסה חווייתית בשמי הארץ
יוני אבני
לא רק ל"ג בעומר וחג המדורות
"אלחם על רעננה מאוחדת"
פסטיבל תיאטרון רחוב בסוכות באושילנד כפר סבא
"אחתוך לו את כל הפנים לשתיים"
שלומית שפיגלבלט. מנהלת אגף החינוך החדשה
מינוי חדש בעיריית רמת השרון