כפר סבא

מחזקים את הקשר עם התפוצות

34 סטודנטים יהודים מאוניברסיטת אוהיו התארחו בכפר סבא, במסגרת תוכנית של הסוכנות היהודית

כתב לוקאל 31/07/2019
סטודנטים מאוהיו
צילום באדיבות דוברות עיריית כפר סבא

34 סטודנטים הלומדים באוניברסיטת אוהיו (כאשר הפעם רובם מקולומבוס, העיר התאומה של כפר-סבא), התארחו בסוף השבוע בכפר סבא, במסגרת שהייתם בישראל. הסטודנטים  נמצאים בישראל שמונה שבועות במסגרת תוכנית "אונוורד ישראל" של הסוכנות היהודית, ומתמחים כל אחד בתחום לימודיו.

"אונוורד ישראל" היא תוכנית שתכליתה להביא לישראל למשך ששה ועד עשרה שבועות, צעירים יהודים שמבקשים להכיר את ישראל בצורה מעמיקה.

התוכנית מציגה מגוון הזדמנויות למשתתפיה, באמצעות התמחות, התנדבות, לימודי יהדות, לימודים אקדמיים ומלגות, היוצרים יחד חוויה מעשירה בעת השהות בישראל וחיבור בלתי אמצעי לישראלים.

ביחד עם מרכז הצעירים של עיריית כפר-סבא, חברי ועדת היגוי של שותפות כפר-סבא-קולומבוס, רואיינו טרם הגעת המשלחת מועמדים לאירוח הסטודנטים מארה"ב, ואותרו צעירים ששמחו לארח בבתיהם את הסטודנטים לסוף שבוע.

במסגרת האירוח בעיר, התקיימו שני מפגשים משותפים של המארחים והאורחים, תחת הנהגתו של מנהל השותפות אבי כגן. המפגש הראשון התקיים ביום שישי במרכז קיפוד בעיר, עם הגעתם של הסטודנטים מארה"ב. המפגש התקיים לצלילי מוזיקה שמחה ומרקידה, וכלל אכילת פלאפל יחד.

בסיום האירוח לאורך סוף השבוע התקיים מפגש קבוצתי שני במוצאי שבת, בהנחייתו של חבר ועדת ההיגוי עומר גבעתי, ושכלל שיחת סיכום.

ראש העיר, רפי סער: "העיר כפר סבא מעודדת ומחזקת את הקשר בין הקהילה הכפר-סבאית ליהדות התפוצות. במסגרת זו, מגיעות משלחות שונות לעיר ומתארחות את התושבים. אנו מקבלים בברכה את הסטודנטים המגיעים לעיר ושמחים לארח אותם בכל הזדמנות".

אליזה רגב, מתאמת ועדת ההיגוי כפר-סבא קולומבוס: "אנו מאוד רוצים שיתקיים קשר מתמשך גם בעתיד בין הצעירים מקולומבוס והצעירים מכפר-סבא, ואנו מתכננים עוד מפגש  - הפעם טיול משותף בירושלים בהדרכת שני מדריכים - מורה דרך ישראלי ומורה דרך פלסטיני, כאשר אנו תקווה כי המשלחת הבאה תצא מכפר סבא לקולומבוס".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
תוכנית האיצטדיון
בדרך לאיצטדיון עירוני בחדרה
כתב אישום בגין אירוע דקירה בנתניה
נעצר חשוד בהטרדות קטינות
האכלת יונים אסורה
פצועה קשה בתאונת אופנוע בנתיבי איילון
"שניידר"- ביה"ח הכי בטוח
פרח לניצול
פרח לניצול
גן לאומי חדש יוקם בעמק המעיינות