כפר סבא

בליגה של הגדולות

הפועל כפר סבא פותחת קדנציה נוספת בליגת העל. הבעלים יצחק שום מפרגן לאוהדי הקבוצה ומקווה שקבוצתו תתקע יתד בליגה, המאמן אופיר חיים שמח שמתייחסים לקבוצתו כאנדרדוג ועומר פדידה בטוח שקבוצתו תעשה חיים קשים לכל יריבה בליגה

זאב גולדשמיט 31/07/2019
עומר פדידה (מימין), בנג'מין קוקו ויהב אפריאט מציגים את המדים החדשים
צילום: ענת מיודובניק

חודשיים וחצי לאחר שחגגה את שובה לליגת העל, הפועל כפר סבא ערכה אמש (שלישי , 30.7.19) מסיבת עיתונאים לרגל פתיחת העונה החדשה בהשתתפות הבעלים יצחק שום, המאמן אופיר חיים והקפטן עומר פדידה. באירוע הוצגו גם המדים החדשים של הקבוצה.                                  

עבור שום זו העונה ה-56 שהוא פותח בקבוצה בוגרת, כשחקן, כמאמן וכעת כבעלים, ולמרות השנים הרבות הודה שהוא מתרגש.

"כשקניתי את הקבוצה הבטחתי שהפועל כפ"ס תחזור תוך שלוש שנים למקומה הטבעי, וזה קרה אחרי שנתיים" פתח שום את דבריו. "המאמן והשחקנים עשו עבודה נהדרת, כמו גם כל אנשי הניהול והשיווק, בלעדיהם לא הייתי יכול לעבור את התקופות הקשות שעברתי השנה. עבורי הפועל כפ"ס זו נתינה מתמדת. מבוקר ועד ערב אני עובד בשביל הקבוצה ולא מאחר יום אחד בתשלום המשכורות. אני רואה 200 שחקנים בחודש, ונמצא בשיתוף פעולה מלא את המאמן. אין פה אגו, רק טובת הקבוצה עומדת לנגד עינינו. המטרה שלנו לתקוע יתד בליגת העל".                                                

שום החמיא לאוהדים בירוק לבן: "האוהדים הפתיעו אותי בשני המשחקים נגד נס ציונה ועפולה. הם הוכיחו לי שיש עבור מה להשקיע בקבוצה. מעולם לא ביקשתי תודה על מה שעשיתי. אני נהנה לתת למועדון. אנו קורא לאוהדים להמשיך לתמוך בקבוצה גם בעונה".                                                                                          

על המשך העסקתו של אופיר חיים כמאמן בליגת העל אמר שום: "אופיר חיים הוא אחראי למה שקורה בקבוצה, ונתתי לו את המפתחות. אם יהיה כישלון, האחריות עלי. אני בוטח בו ובשחקנים. אם השחקנים שלנו ירצו יותר מהיריב וירוצו יותר, אני לא אחשוש מאף קבוצה".                                                                                       

על המטרות לעונה הקרובה אמר: "השאיפה שלי שהפועל כפר סבא לא תהיה קבוצת מעלית, עולה ויורדת ליגה, אלא תישאר הרבה שנים בליגת העל. בשביל זה בנינו קבוצה שאנחנו מאמינים בה, וגם כשתבקרו אותנו, אני מקווה שזה ייעשה בהגינות. למי יש בכלל זכות לבקר את שחקני הרכש בטרם נפתחה העונה? אם אשלם לשחקן מיליון שקל, זה עוד לא אומר שהוא יהיה טוב. בעונה שעברה אותם מבקרים אמרו שאין סיכוי שהפועל כפ"ס תעלה לליגת העל, ולא שמעתי שאף מבקר הניח את העט שלו".באשר לתקציב הקבוצה הוסיף שום: "התקציב לא משחק תפקיד. לקחתי אליפות וגביעים עם תקציב של 20 אחוז מהתקציב של מכבי ת"א. להפועל כפ"ס אין בעיה כספית, אבל עוד לא מצאתי בחוץ את השחקן שיקדם את הפועל כפר סבא בדרגה אחת קדימה".                                                                       

שום גאה בפעילות מחלקת הנוער: "מחלקת הנוער של הפועל כפ"ס היא מהגדולות בארץ, שכוללת 15 קבוצות ליגה ו-1200 ילדים בבית הספר לכדורגל. בשבוע הבא המחלקה מוזמנת לבית הנשיא ל'מגן הכבוד' ואנחנו מועמדים לזכיה על הפעילות והמיזמים. כל מי שעובד במחלקת הנוער עושה עבודה  נהדרת".                                                 

שום החמיא לקפטן עומר פדידה ואמר שישמח אם הוא ימשיך בתפקיד במועדון גם אחרי שיפרוש ממשחק. "מבחינתי, פדידה יותר טוב מ-90 אחוז משחקני הליגה".                                                    

המאמן אופיר חיים הביע שביעות רצון משיתוף הפעולה עם שום. "שום ואני עובדים בשיתוף פעולה מלא. טוב שיש בעלים כמוהו שאפשר להתייעץ אתו מבחינה מקצועית. המטרה תהיה לתקוע יתד בליגת העל. אני שמח שמתייחסים להפועל כפ"ס כאנדרדוג, זה יכול לתת לנו דרייב. אני מאוד קשור לשחקנים שלי ונותן להם להרגיש נוח איתי, אבל מסתכל רק מה טוב לקבוצה מבחינה מקצועית. יש אצלנו שחקנים מאוד מוכשרים, שבסוף העונה מבטיח לכולם ידברו עליהם ויהיו שווים הרבה כסף. תהיה לנו קבוצה שיהיה טובה. אנחנו מנסים להביא עוד שני שחקנים בעלי ניסיון. עומרי שקל לא נשאר אצלנו, כי בתפקיד שלו מצאתי שחקן זר".                                                         

עומר פדידה חוזר בגיל 29 לליגת העל עם הרבה ציפיות: "אני מתחיל עונה תשיעית בבוגרים. כל התחלה מרגשת ואני מרגיש שאנחנו משתפרים והחיבור שלנו הוא טוב. נעשה חיים קשים לכל קבוצה בליגה. אעשה הכל כדי להיות שחקן לגיטימי בליגת העל".

עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 08/12/2019
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
רקדו את הקיץ
סייעת רופאת שיניים תפצה משפחה ביותר ממיליון שקל
חתמו הסכמי עודפים
חניכי שבט הדר. מזדהים עם הקהילה הלהטבית
הסדרי תנועה למצעד הגאווה ברעננה
כבר לא שקופה
כבר לא שקופה
נעצר חשוד בתאונת "פגע וברח" בחדרה
משקיף על כולם מלמעלה
תערוכה מייק ברנט. שנת 1974 עם אמא ואח צבי
"משה" - מייק ברנט כוכב עליון