כפר סבא

לאן נעלם הכסף?

הועד החדש של עמותת האוהדים "הלב הירוק" טוען כי 60 אלף שקלים נעלמו מקופת העמותה. שני חברי עמותה, שעמדו עד לאחרונה בראש העמותה, מנסים לספק הסברים לכך

זאב גולדשמיט 01/08/2019
לירון נוסבסקי (מימין) וניר הורן
צילום: זאב גולדשמיט

לא שקט בעמותת האוהדים הפועל כפ"ס. בוועד האגודה התבצעו חילופי גברי וכדי לקבל אישור מנהל תקין נדרשה העמותה להגיש לרשם העמותות דו"ח כספי, ואז עלה אצלם, לכאורה, חשד לאי סדרים, שלראשונה בתולדותיה מאיימים על המשך פעילותה.                                                                 

"הלב הירוק" פרסם השבוע שמיד לאחר הבחירות לוועד העמותה ביום 4.7, התכנס הועד הנבחר לטפל בעניין הכנת הדו"ח הכספי. "להפתעתנו מבחינת דפי הבנק עולה כי קיים חוסר בקופה בסך של כ- 60,000 ש״ח. עד לרגע זה טרם קיבלנו תשובות או הסברים לעניין מהוועד היוצא".הוועד החדש שכולל את רונן יום טוב, ארז תרם, בני הראל ואייל לוי, הודיע על הקפאת הפעילויות הכספיות עד לבירור הנושא. חברי הועד החדש טוענים שגילו בבנק שני צ'קים שיצאו מחשבון העמותה לטובת רכישת כרטיסים במכירה מוקדמת למשחקי החוץ נגד נס ציונה והפועל עפולה. בכדי למשוך כספים יש צורך בשתי חתימות, אלא שחבר ועד העמותה, ניר הורן, אמר לנו בתגובה: "במשך מספר חודשים לא הייתי פעיל בעמותה. הראו לי צ'קים שהעמותה רכשה כרטיסים למשחקים נגד נס ציונה ועפולה, וזו לא חתימתי. בדיעבד זה לא תפקיד העמותה לרכוש כרטיסים. לא מאשים, אבל מקווה שיבדקו ויחקרו עד הסוף מה את החשבונות, מצפוני נקי". חברו לעמותה, לירון נוסובסקי, הגיב: "קיבלנו כרטיסים מנס ציונה ומעפולה, והתשלום בוצע רק אחרי שהתקבל הכסף לפי מה שנמכר. לשני המשחקים יחד יצאו 58,000 שקל בשני צ'קים: 17 אלף לנס ציונה, 41 אלף לעפולה ובפועל נכנס 54,000 שקל. יש חשבוניות על אביזרי עידוד למשחקים בהפרש 4000 שקלים החסרים. יש תיעוד מלא לכל הכסף שחסר. ההסברים שלי לא מקובלים על חברי הועד החדשים. מבחינתי, שיבדקו הכל".

לירון, כיצד אתה מסביר שחשבון וועד העמותה הצטמק?

"היו הוצאות כמו שכירת עו"ד במאבק  נגד שום, תיקונים בחנות האוהדים, פרסומים בעיתונים והוראות קבע בחשבון הבנק".

ניר הורן טוען, שהוא לא חתם על שני צ'קים לרכישת כרטיסים למשחקים בנס ציונה ועפולה.

נוסובסקי: "ניר הורן שלח לי את חתימתו כשלא היה פה, ואישר לחתום על הדברים האלה. ניר ידע על כל צ'ק שיצא". אגב, לירון נוסובסקי , שפרש מעמותת האוהדים, מועמד להיות בהתנדבות הכרוז במשחקי הקבוצה.

רונן יום טוב, מוועד העמותה החדש, מסר בתגובה:

"לעמותת הלב הירוק היו הוצאות ללא אישור חברי העמותה כמו עורך הדין ב- 10 אלף שקל, הפרסום ב- 2500 שקל, רכישת מנויים למיעוטי יכולת 3000 שקל שניתן למועדון הפועל כפ"ס, תיקון תריס ב- 2500 שקל, הוראות קבע- 300 שקל בחודש. זה לא מסתכם ביותר מ-20 אלף. אני שואל איפה ההכנסות מתשלום חברי העמותה, שהעלו למאה שקל ללא אישור חברי העמותה, ואיפה ההכנסות מקניית אביזרי עידוד? לא תפקידה של עמותת אוהדים לרכוש כרטיסים. שורה תחתונה, מה שלירון מציג זה רחוק מהמציאות. הוועד הישן קיבל עמותה עם 88 אלף שקל בחשבון, והיום יש 31 אלף שקל. למרות שהיו חייבים להגיש עד ה 30.6 לרשם העמותות את הדו"חות הכספיים של הלב הירוק, הם לא עשו זאת, וכעת אנו מבינים מה הסיבה לכך. כשרואה החשבון והעורך דין מטעם הועד החדש יגישו את הממצאים, תוגש תלונה במשטרה".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
עלייה של 100% בביקורים במכון השד ברמבם
עלייה של 100% בביקורים במכון השד ברמב"ם
אישום: הקימו "עסק" לסחר בסמים
מודל להתנדבות למען הזולת
מודל להתנדבות למען הזולת
בדרך לבית הספר
צה"ל יצא במבצע "מגן צפוני"
רכבי קרוסאובר מול רכבי שטח
רכבי קרוסאובר מול רכבי שטח
 השואה של סבתא
השואה של סבתא
'נמשיך לבנות את הערבה התיכונה'