כפר סבא

בקשה לדיון מורחב בנושא הקרוונים

פנחס כהנא מבקש לכנס את מליאת וועדת המשנה לתכנון ובניה כדי לדון בהרכב מלא בהחלטה לאפשר הצבת קרוונים בשטח ביה"ס עץ חיים בכפר סבא

זאב גולדשמיט 05/08/2019
פנחס כהנא
צילום: נטלי קוסקי

חבר מועצת העיר כפר סבא, פנחס כהנא, המכהן גם בוועדת המשנה לתכנון ובניה, פנה לראש העיר רפי סער בבקשה לכנס דיון מיוחד של מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה בנושא הצבת הקרוונים בביה"ס "עץ חיים" המופעל ע"י עמותת מעין החינוך התורני.

הרכב המליאה הוא 21 חברי מועצת העיר, שמהווים את הוועדה המקומית המלאה לתכנון ובניה, ולהם יש אפשרות לשנות החלטות שהתקבלו בוועדת המשנה.

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו  שאושרה הבקשה להצבת חמישה קרוונים בביה"ס מהמגזר החרדי ברחוב יערה, למרות שבהצבעה היה שיויון בקולות (3:3), שהכרעה בהפעלת סמכותו של ראש העיר לקול כפול. כהנא סבור שזו היתה החלטה שגויה. 

"להחלטה משמעות רחבה לטווח ארוך, ללא שהוצגו השיקולים להרחבת בית הספר כמוסד אזורי, והמשמעות גם על מערכת התנועה בשכונה, ואיכות חיי התושבים" אמר פנחס כהנא מסיעת "כפר סבא מתקדמת". "אני מתנגד תכנונית לקביעת עובדות על ידי מבנים זמניים, ביחוד בנושא חינוך. פעילות העיר צריכה להיות מונחית על ידי מחשבה מראש ותכנון. בדיון אפילו לא הוצג מיקום מדויק של המבנים היבילים והתשתיות כמו חשמל , מים , ביוב במידה ויש.".

עוד הוסיף פנחס כהנא, שלא הוצג כל נתון על שטח החצר הנדרש, וש 80% מהתלמידים בבית ספר זה אינם תושבי העיר. "נעשה רישום לעשרות תלמידים חדשים, וכעת באים עם הדרישה למבנים זמניים" כתב כהנא לראש העיר. "הסדר צריך להיות הפוך. האוטובוסים וכלי הרכב הפרטיים גורמים לפקקי תנועה בשכונה, וסיכון תלמידי מוסדות החינוך הקרובים. העיר חייבת לבחון שימוש בשטח הציבורי לטובת תושביה. לא הוצג כל נתון המציג בחינה זו וגם לא הוצגה החלטה ומשמעותה להקמת והרחבת בית ספר אזורי. למיטב ידיעתי תושבי השכונה לא שותפו בהחלטה."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגבירים את האכיפה
מגבירים את האכיפה
עולה פורץ דרך
עולה פורץ דרך
דיילת אושפזה במצב קשה לאחר שחלתה בחצבת
סיגריה אלקטרונית מזיקה פחות?
סיגריה אלקטרונית מזיקה פחות?
"איבדנו את תחושת הביטחון בעיר"
פצוע ירי בקריות
פריצה נועזת  לחנות שעונים בקניון ערים
פריצה נועזת לחנות שעונים בקניון "ערים"
בשורה משמחת להורי גני 'אם המושבות' בפ"ת