כפר סבא

האישה על הדשא

דפנה כהן, הפיזיוטרפיסטית של הפועל כפר סבא, מספרת איך זה לעבוד בקבוצת גברים בליגת העל, מהם הנהלים הברורים בחדר ההלבשה ומדוע לא תצא עם כדורגלן

זאב גולדשמיט 06/08/2019
דפנה כהן, הפיזיוטרפיסטית היחידה בליגת העל
צילום: פרטי

עד גיל 24 דפנה כהן מכפר סבא הייתה רקדנית בלהקת מחול ולא חשבה שתעבוד במועדון כדורגל, עד שהגיעה להפועל כפר סבא. הפעמים הבודדות שבהן צפתה בכדורגל עד אז היו במשחקי ליגת האלופות מול המרקע בסלון ביתה לצד אביה.                                                                               

 לפני כשלוש שנים היא סיימה את לימודי הפיזיוטרפיה, ולהפועל כפר סבא הגיעה כדי לעשות את הסטאז'. אלא שלמזלה באותה תקופה הפיזיוטרפיסטית של המועדון, טל אופין עזב, ודפנה קיבלה הצעה להחליפו. היום בגיל 29 היא האישה היחידה שמכהנת בתפקיד זה בליגה המקצוענית הבכירה.                                                             

"הפתיע אותי שאתגלגל לכיוון של כדורגל, אבל זה נראה לי מאוד מעניין ולכן הסכמתי" אמרה דפנה, שאחראית לכשירות הרגליים של השחקנים. " פתאום לשבת על הספסל, לראות אימונים ולשמוע את הצוות המקצועי מעביר הוראות, זה משהו שלא דמיינתי. אני באמת מתחילה להבין את המשחק ואת הדברים הקטנים כמו איכויות שצריכות להיות לשחקן".                                                                 

דנה, כיצד קיבלו השחקנים בקבוצה את היותה של פזיוטרפיסטית אישה בחדר ההלבשה?

"זה עבר די בשקט. יש בינינו נהלים ברורים, שאם הייתי גבר הם לא היו ככה. למשל, אני נכנסת לחדר ההלבשה בהליכה לאחור, או שאני קוראת למישהו שייצא מחוץ לחדר ההלבשה, ובשום אופן לא נכנסת למקלחות. זה עניין של בחירה שלי. יכולתי גם להיות אחת כזו שכן נכנסת למקלחות ושאין שום דיסטאנס".

איך התגובות של השחקנים, כשאת בכל זאת נכנסת לחדר ההלבשה?

"הם צוחקים עליי לפעמים... צועקים לי: לא, לא , לא. זורקים תגובות שאני אחשוב כאילו הם ערומים, אבל הם לבושים".

איך זה לחיות בכלל בעולם של גברים במגרשי הכדורגל?

"לפעמים מאוד מוזר. אני מגיעה למשחק ותופסת שיש צוותים של האצטדיון, ושל העירייה, ואוהדים ומשפחות של שחקנים, ופתאום אני מסתכלת ימינה ושמאלה ומבינה שאני האישה היחידה. זה עולם מאוד יצרי עם קללות ויריקות, אבל למדתי לחיות עם תרבות הכדורגל".

אלו תגובות את מקבלת מהאוהדים?

"מכבדים אותי ברמת השחקנים, הצוות והאוהדים. אני מרגישה מאוד נח להסתובב באצטדיונים".

האם את נהנית מעבודה עם שחקני כדורגל?

"מאוד. בניגוד לפציעות של אדם רגיל, שמגיע אלי חודשיים אחרי פציעה, בספורט אני מלווה את השחקן מרגע שהפציעה מתרחשת ועד שהוא מחלים וחוזר לכושר משחק. כששחקן נותן את הפס הראשון אחרי פציעה, אני מאושרת. לא דמיינתי שאני ארוץ לדשא עם הספריי והתיק הרפואי, אבל יש הפתעות בחיים".

מה החלום שלך?

"אני נהנית מהרגע ומתרכזת בלהוציא את המקסימום. לא חושבת כל-כך רחוק".

את רווקה. האם את רואה אפשרות שתמצאי זוגיות עם כדורגלן?

"לא נראה לי שזה הכיוון. בתוך המועדון זה בכלל לא אופציה, כי באתי לעבוד, נקודה. ומחוץ למועדון זה גם מלחיץ אותי כי לעולם אין לדעת אם אותו שחקן יצטרף יום אחד להפועל כפ"ס".

השבוע החתימה הפועל כפ"ס את הקשר הקדמי, אימאן חרבט (26), שגדל בבית"ר טוברוק ובשנתיים האחרונות שיחק בליגה הפלסטינאית. בין לבין שיחק בקלוז' מרומניה. זהו השחקן השני מהליגה הפלסטינאית שמצטרף לכפ"ס. קדם לו מחמוד יוסף.  הקבוצה עדיין מחפשת ניצחון ראשון בגביע הטוטו, אחרי שהפסידה למכבי נתניה (1:0)  וסיימה בתיקו 2:2 עם הפועל חדרה. תובע ההתאחדות לכדורגל החליט להעמיד לדין משמעתי את הפועל כפ"ס בשל התנהגות לא הולמת של אוהדיה. על פי דו"ח עוזר השופט, האוהדים ירקו וקיללו את מאמן חדרה, אורי גוטמן, שבתגובה קילל את אוהדי כפ"ס בקללות מבישות, ואף הוא יועמד לדין.

 

עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 07/10/2019
זאב גולדשמיט 26/09/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פורסם תחקיר על נחיתת הגחון בשדה"ת בהרצליה
כתב אישום בגין תקיפה במרכז הוד השרון
כתב אישום בגין תקיפה במרכז הוד"ש
"אין זה ראוי לקדם תוכניות מהפכניות בתקופת בחירות"
אין להם 'תקומה'
הולך רגל נפצע בתאונת דרכים בירושלים
הולך רגל נפצע בתאונת דרכים בירושלים
להדליק לכל ילד חלום
מוקירים את המתנדבים
פיצוח סוכן בתחום מכוני הרישוי
פיצוח סוכן בתחום מכוני הרישוי