כפר סבא

כבוד מנשיא המדינה

מועדון הכדורגל בית"ר כפר סבא רשם השבוע הישג יוצא מן הכלל כשזכה להוקרה מטעם נשיא המדינה עם היבחרו בתואר "מגן הכבוד - תקווה ישראלית" על פעילותו החינוכית והלימודית למען בני נוער. שאפו ענק!

זאב גולדשמיט 08/08/2019
אשר אלקובי (מימין), שאול מיטלברג (משמאל) ודני הרוש עם נשיא המדינה. כבוד למועדון
צילום באדיבות המועדון

תעשו הרבה כבוד למחלקת הנוער של בית"ר כפר סבא, שהשבוע עלתה לכותרות כשהוזמנה לבית נשיא המדינה, וקיבלה מהנשיא ראובן ריבלין את "מגן הכבוד, תקווה ישראלית". אות מגן הכבוד מוענק למועדונים מצטיינים שבלטו בעשייתם הערכית-קהילתית, במטרה להביא לפיתוח מועדון כבית קהילתי, לקדם שוויון הזדמנויות וצמצום פערים, ליצור שיתופי פעולה בין מגזרים ולצמצם תופעות של אלימות וגזענות. "מגן הכבוד" מוענק למועדון ליגת העל המצטיין, למחלקת נוער מצטיינת, למיזם ייחודי ואות מאמן הכבוד.

מנימוקי הוועדה בבחירה בבית"ר כפר סבא, צוין: "המחלקה צמחה מתוך תפיסה ערכית ומענה לאוכלוסיות המוחלשות בעיר וכאלטרנטיבה לנוער בסיכון. לאורך השנים המועדון מפתח קבוצות מנהיגוּת לשחקנים, מרכז למידה ופורום הורים המעורב בתהליכים החינוכיים של הילדים והנוער. המועדון, מפעל חייו של מייסדו, מאפשר לאורך השנים לילדים לקבל הזדמנות שווה להצליח בחיים".

בטקס שנערך בבית הנשיא בירושלים השתתפו סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט דני הרוש, מנהל רשות הספורט העירונית שאול מיטלברג, יו"ר מחלקת הנוער של בית"ר כפר סבא אשר אלקובי והמאמן קובי אטיאס.

מחלקת הנוער של מועדון בית"ר כפר סבא בשכונת קפלן הוקמה בשנת 1992, בניהולה של רשות הספורט של עיריית כפר סבא, במסגרות של חוגי כדורגל. לאחר מספר שנים נפתחה קבוצת ליגה ראשונה ובהמשך ועד היום המחלקה כוללת שש קבוצות ליגה ובית ספר לכדורגל.                                                                              המועדון מונה כ-200 שחקנים מגיל גן חובה ועד בוגרים, כשמחלקת הנוער מנוהלת ע"י המנהל המקצועי אשר אלקובי ורכזת המועדון ענת סויסה.

המועדון נותן מענה לילדי השכונות המקיפות את מגרש הכדורגל בשכונת קפלן, וכן משכונות נוספות ברחבי העיר, ומהווה פלטפורמה חברתית המעניקה גם מענה מקצועי ולימודי. כן, מהווה המועדון בית חם ומשפחתי, אשר דואג גם למשפחות הילדים הפעילים במועדון בהרצאות מקצועיות בסדנאות וכדומה. בנוסף, בשש השנים האחרונות עובד המועדון עם עמותת "ערכים בספורט" ובשיתוף "עיר ללא אלימות". במסגרת התוכנית, זוכים המאמנים ובני הנוער לליווי ערכי וחינוכי, לצד ליווי מקצועי וספורטיבי, לצד מתן כלים להתמודדות עם תופעת האלימות במגרשי הספורט ומיגורה, סדנאות העצמה בנושא, קידום תחרותיות הוגנת, עבודת צוות, מנהיגות והתמודדות עם הצלחה וכישלון.

תוכנית "ערכים בספורט" היא תוכנית הרואה ומכשירה את המאמנים להיות גורם חינוכי המשפיע על הילדים ועל הוריהם ובמטרה להקנות תכנים של סובלנות, כבוד הדדי והידברות. בנוסף, במסגרת המועדון מקבלים הילדים עזרה מעשית בלימודים שלוש פעמים בשבוע (הכנת שיעורי בית והכנה למבחנים).

העשייה הענפה של המועדון, בגינה זכתה מחלקת הנוער ב"מגן הכבוד", כוללת גם הקמת תוכנית מנהיגות, המאגדת שחקנים מכמה קבוצות העוברים תהליך העצמה מנהיגותי, אישי וקבוצתי; הקמת מרכז למידה בו מקבלים השחקנים הצעירים סיוע לימודי ורגשי באמצעות חונכים ובשיתוף פעולה עם רשות הספורט, האגף לשירותים חברתיים, מתנדבים, תוכנית "עיר ללא אלימות" ומשטרת ישראל; יצירת מועדון לתרבות הפנאי הכולל סדנאות, משחקי טניס שולחן, פינות ישיבה ועוד; סדנאות מקצועיות למאמני ומנהלי המועדון; קידום ערכי ההתנדבות, הכוללים השתתפות של בני הנוער בחלוקת מזון לנזקקים, תרומות למשלוחי מנות וכדומה; ומפגשים עם השיטור הקהילתי ומשטרת כפר סבא, תוך חתימה על אמנה משותפת נגד אלימות.

ראש העירייה, רפי סער: "אני מברך את מחלקת הנוער של בית"ר כפר סבא ואת רשות הספורט העירונית על הזכייה באות 'מגן הכבוד', המעידה על העשייה הברוכה ועל קידום ערכים של מצוינות, התנדבות, קהילתיות וחינוך למנהיגות חיובית ומובילת דרך. אני רוצה גם לברך את כל מי שעסק במלאכה מרגע הקמת המועדון, המחנך דורות מילדי השכונה".                                                                     

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט, דני הרוש: "התרגשתי לקחת חלק במעמד קבלת אות 'מגן הכבוד' לרשויות מקומיות מטעם כבוד נשיא המדינה, רובי ריבלין. אני רוצה להודות בשמי ובשם העיר כפר סבא למנהל רשות הספורט שאול מיטלברג, למנהל מחלקת הנוער של בית"ר כפר סבא אשר אלקובי, ולכל העוסקים במלאכת הקודש הזו".

מנהל רשות הספורט העירונית, שאול מיטלברג: "מדובר בפרויקט עם חשיבות גדולה של תרומה לקהילה ולעיר כולה. את הפרויקט מנהלת רשות הספורט העירונית, בתמיכה של הנהלת העירייה, כשאני באופן אישי מלווה את המועדון זה 25 שנה. אני מברך את מועדון בית"ר על הזכייה".

יו"ר מחלקת הנוער של בית"ר כפר סבא, אשר אלקובי: "מגן הכבוד עבורי ועבור המועדון זה כלי מקצועי וחינוכי, המאפשר לנו להעצים את הפעילות החינוכית, הערכית והקהילתית של המועדון".

הדובר ואיש יחסי הציבור של בית"ר כפ"ס אלברט זנפט: "אנו גאים באשר אלקובי ובצוות מחלקת הנוער שעושים עבודה נאמנה, ומאחלים להם עוד הרבה שנים מוצלחות".

עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 07/10/2019
זאב גולדשמיט 26/09/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר נפגע קשות בשריפה
הולכים לספריית הצעצועים
תלונה: העירייה אינה אוכפת חניה של כלי רכב כבדים ברחוב יבניאלי
זוג קשישים נפגעו בשריפה בהרצליה
מסתמן: כפר סבא הולכת לסביבות בחירות שני בין סער לסבוןד
מסתמן: כפר סבא הולכת לסיבוב בחירות שני בין סער לסדבון
נעצרו חשודים בהברחת נשים ובסחר בבני אדם
נעצרו חשודים בהברחת נשים ובסחר בבני אדם
מתפללים בבית הכנסת אהבת ישראל
בדרך לשלום בית
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון