כפר סבא

"בני כמעט נחנק למוות"

אמו של קטין שמתגורר ולומד בהוסטל לילדים בסיכון בכפר סבא טוענת שאחד מדיירי ההוסטל שמתגורר עמו חנק אותו. האם הגישה תלונה למשטרה

קרן שלהבת 08/08/2019
אלימות בהוסטל
צילום אילוסטרציה iclip art

אמו של קטין שלומד ומתגורר בהוסטל לילדים בסיכון בכפר סבא הגישה תלונה במשטרה נגד נער המתגורר אף הוא בהוסטל בחשד כי תקף את בנה.  לפי שלוש שנים עבר דני (שם בדוי) להתגורר בהוסטל לילדים בסיכון בכפר סבא, אמו ג' טוענת כי בנה הותקף בשבוע שעבר. האם זועמת על התנהלות הנהלת ההוסטל שלא דיווחה למשטרה ולא יידעה אותה על המקרה אלא רק כעבור 24 שעות.

ג': "כששמעתי על המקרה הזדעזעתי. העובדת הסוציאלית של המקום התקשרה לדווח לי על כך שבני נחנק אחרי 24 שעות. הייתי המומה ושאלתי אותה אם הם דווחו על כך למשטרה ונאמר לי שזה לא התפקיד שלהם. הבן שלי באחריותם, ואם לא הם, אז מי כן? בהנהלה אמרו לי שאם אני רוצה להגיש תלונה אני צריכה לעשות זאת בעצמי. מהבן שלי הבנתי שאותו נער שחנק אותו, התגרה בו עוד לפני המקרה של החניקה".

מה בדיוק סיפרו לך?

"נאמר לי שבני נחנק על ידי אחד מחבריו להוסטל. שהוא תפס אותו מהצוואר וחנק אותו. אחד המדריכים שעבר לידם שחרר את בני מאחיזתו של אותו נער".

פנית למשטרה?

"ברור. הגשתי תלונה כי ראיתי שאין לי עם מי לדבר ושאם אשתוק המקרה יחזור על עצמו. בני ממש בוכה ומבקש שאני אוציא אותו משם. פניתי לעורך דין יוסי נקר שמסייע לי מול הצוות של ההוסטל. פניתי למשטרה וסיפרתי להם מה קרה שם, כשאני מגובה בהקלטה של העובדת הסוציאלית שמספרת לי על המקרה. כרגע המשטרה חוקרת את המקרה ואני מקווה שהאלימות שם תיפסק".

עורך הדין יוסי נקר: "ג' פנתה אלי עם הסיפור. העובדת הסוציאלית של ההוסטל יידעה אותה שאחד מהחוסים תקף וחנק את בנה. המלצתי לה להגיש תלונה במשטרה מאחר ומקרי אלימות בחסרי ישע מתרחשים כל הזמן. מתוך הניסיון שלי אני יודע שהפיקוח בחלק מהמקומות האלו לוקה בחסר. הרבה ילדים חשופים וחווים אלימות. מוסדות הרווחה נוטים שלא להעביר דיווחים מסוג אלו, למרות שזו חובתם".

תגובת ההוסטל שבו מתגורר הנער: "אנו מנועים מלהגיב לפניה עקב היותו של החניך קטין, וחובת החיסיון אשר חלה עלינו. הנושא מטופל אינטנסיבית על ידי המסגרת, בשיתוף עם המחלקה לשירותים חברתיים של העיר שבה מתגורר הקטין והפיקוח המחוזי. אנו מודים לך על הפניה ועל ההזדמנות להגיב, אך כפי שידוע לך, חלה עלינו חובת שמירה על סודיות".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גרמו נזק לתשתית בהיקף של מאות אלפי שקלים
לאן תטיילו בפסח?
איפה הכי כדאי לבלות בחופשת הפסח?
בקרוב מגרש גולף
תאונה עם אופניים חשמליים ואוטובוס
מבשל אהבה
הצגות, מיצג, הרצאה ומפגש העצמה
הולך רגל נפצע קשה בכביש 77
2.5 מיליון שקל פיצוי בגין פגיעה מוחית כתוצאה מחיסון