כפר סבא

נגנזה התוכנית להקים חניון במקום החורשה בסמוך לבית הספר "יצחק שדה"

סגן ראש העירייה עילאי הרסגור הנדין: "חשוב שהריאה הירוקה הצמודה לבית הספר תשמש את התלמידים"

זאב גולדשמיט 08/08/2019
הרסגור הנדין. החורשה תישאר במקומה
צילום: ליאור פילשטיינר

התוכנית להקים מגרש חניה ברחוב נורדאו בסמוך לבית הספר "יצחק שדה" במקום חורשת העצים לא תצא לפועל.

הרעיון לתוספת מגרשי חנייה עלה במפגש תושבים עם נתיבי איילון ונציגי העירייה לגבי תוכנית נתיבי התחבורה הציבורית. במפגש נאמר לבעלי העסקים שיש כוונה להקים מספר מגרשי חניה בסמוך לרחוב ויצמן, על מנת שתושבים יוכלו להחנות את רכביהם ולהתנייד באמצעות תחבורה ציבורית.

 חבר המועצה פנחס כהנא, ששמע על כך, הגיע פיזית למקום, והופתע אף הוא שמתכוונים לפגוע בטבע.

"עצוב שמסמנים חניון על שטח ירון עם עצים. נראה לי אבסורד שלוקחים את הריאה הירוקה הכמעט יחידה במרחב ורוצים להפוך אותה למגרש חניה", אמר כהנא, שפנה בנושא לסגן ראש העיר, עילאי הרסגור הנדין.

בשיחה עם "קול הכפר", הרסגור הנדין אישר שהתכנית לבנות מגרש חניה במקום החורשה נגנזה, והחורשה תישאר במקומה. "התכנית להקים מגרש חניה על חשבון העצים בוטלה. חשוב שהריאה הירוקה הצמודה לבית הספר תשמש את התלמידים".

היכן בכל זאת כן יוקמו מגרשי החניה המחויבים על פי תוכנית הנת"צ?

הנדין-הרסגור: "יהיו מגרשי חניה באזור התעשייה. ברחובות המקבילים לרחוב ויצמן נשנה את הצורה הגאומטרית של החניות, כדי שנוכל להכניס יותר מכוניות, ובעתיד יהיה גם חניון גדול באזור השוק. אם כי המטרה שאנשים יגיעו למרכז העיר בלי רכב פרטי, ולצורך זה יהיו שאטלים. כבר היום יש לטובת העובדים באזור התעשייה שירות שאטלים מהאצטדיון, שם ניתן להחנות חינם".

עם זאת, בתכנית סדורה של נתיבי התחבורה הציבורית שאושרה ע"י העירייה ושהוצגה לסוחרים, מופיע מגרש החניה ליד ביה"ס יצחק שדה עם 33 מקומות חניה. מגרשי חנייה נוספים המתוכננים: רחוב החי"ל, כינרת, מגרש הספורט ביה"ס ערן וברחוב התוכנה.

מעיריית כפר סבא נמסר: "השטח לא מתוכנן להפוך לחניון. ההצעה להקמת חניון ברחוב נורדאו אכן עלתה ונדונה בעבר, אולם העירייה בחנה את הנושא לעומק ואין לה כל כוונה לקדם תוכנית להקמת חניון במקום".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוגגים סוכות עם קק"ל
למה צריך גינת כלבים נוספת?
ברק בכר מאמן הפועל בש יתחיל לבשל בקרוב במטבח חדש
מבישולים על המגרש לבישולים במגרש הביתי
חניכת מגרש הכדורגל בצפת
חשד: נהג כשהוא שיכור ברמה הגבוהה פי 5 מהמותר
נסגרו תיק החקירה נגד רהע צפת ורהע קריית שמונה
נסגרו תיק החקירה נגד רה"ע צפת ורה"ע קריית שמונה
שובתים או לומדים?
צעיר טבע בחוף ים בנתניה