כפר סבא

החלטות מעניינות התקבלו בישיבות מועצת העיר

מדוע לא ישודרו ישיבות וועדת המשנה לתכנון הבניה? מדוע לא יהיו גני יול"א באוגוסט? מתן ערבויות ועוד החלטות מעניינות שהתקבלו בישיבת מועצת העיר כפר סבא

זאב גולדשמיט 11/08/2019
הדר לביא
צילום: פרטי

כמה כסף עיריית כפר סבא הוציאה על אירועים בעיר? שאלה מסקרנת זאת עלתה בישיבת מועצת העיר, ומנכ"ל העירייה, איתי צחר נקב בסכום של 5.9 מיליון שקל (כולל אבטחה).

השאילתה הוגשה ע"י חברי המועצה: הדר לביא, אמיר סילבר, פינחס כהנא, יוסי סדבון, קרן חגואל גרשון, תהילה מימון וצביקה צרפתי. חברת המועצה, הדר לביא מהאופוזיציה טענה שהסכום גבוה יותר, וביקשה לבדוק את הנתונים. האירועים שבהם מדובר: עדלאידע, מימונה עם ליאור נרקיס, אירועי יום העצמאות, פסטיבל הנושפים, טנגו בלבן, פסטיבל הבירה, אירועי הקיץ העירוניים ואירועי מדרחוב ירושלים. ההוצאת הגדולות היו ביום העצמאות (2.835 מיליון), אירועי קיץ (852 אלף) , הנושפים (765 אלף) והאדלאידע (648 אלף).

חברי מועצת העיר החליטו שדיוני וועדת המשנה לתיכנון ובניה לא יועברו בשידור חי ולא יפתחו לקהל הרחב. פתיחה כזאת אינה מחויבת בחוק.

כמו כן הוחלט לשנות החלטה הקודמת של המועצה, ומעתה רק יומני ראש העירייה וסגניו יפורסמו באתר העירוני, בעוד יומני מהנדסת העיר לא יפורסמו באתר .

הצעתו של חבר המועצה אמיר סילבר להעריך את קייטנות גני יול"א כך שימשכו גם בשליש הראשון של חודש אוגוסט לא התקבלה. הטענה היתה שלילדים יש פתרון בדמות קייטנות.

העירייה אישרה מתן ערבות בסך 800,000 שקל להתחייבות מועדון הכדורגל הפועל כפ"ס לתשלום דמי שימוש בגין השימוש באיצטדיון "המושבה" פ"ת,  שבו תארח את משחקיה הביתיים. לאישור קדם ויכוח נוקב עם חברי האופוזיציה, שטענו כי זה מתווסף לתמיכה הכספית למועדון, בעוד צביקה צרפתי, שכיהן בעבר כראש העיר, הבהיר כי בתקופתו העירייה הסתפקה בהתחייבות כתובה לבקרה, ולא נדרשה ערבות.

בנוסף, מועצת העיר אישרה מתן ערבות של עיריית כפר סבא בסכום של 13 מיליון שקל להתחייבות החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא עבור פרוייקט ייצור חשמל מגגות סולאריים וקירוי מגרשי ספורט סולאריים.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"רמת השרון חופשית" מתמודדת למועצה
גל צרויה. הצטרף לרמת השרון
הפועל "ניר" רמת השרון תחל את אימוניה
'כנפיים של קרמבו' בקמפיין גיוס המוני
פצוע דקירה בהרצליה
הרב דר מיכאל לייטמן
ל”ג בעומר: 12 שבטים מדורה אחת של ביחד
שמו של רוכברגר יוסר משם סיעת "רמת השרון שלנו"
כששמעתי לראשונה את הדיסק נפעמתי מעצמי
"כששמעתי את הדיסק נפעמתי מעצמי"
חדש פורטל לניהול מכרזים
חדש: פורטל לניהול מכרזים