כפר סבא

בית המשפט הורה לעכב את הדיון במינוי יולי גת למ"מ מנכ"ל מפעל המים

חברת המועצה, הדר לביא(יו"ר סיעת כפר סבא מתקדמת), הגישה את העתירה בטענה שגת שימשה ראש מטה הבחירות של ראש העיר, ולטענתה מדובר ב"התנהלות בלתי תקינה באופן קיצוני". השופט התורן, שקבע למחר (רביעי), דיון בין הצדדים, כתב: "עולה חשש כי ראש העיר מבקש לנצל תקופה זו של חופשות ואת היעדרותם של שניים מתוך שבעת חברי הועד המנהל לצורך ביצוע מחטף ומינוי מי המקורב לו"

זאב גולדשמיט 13/08/2019
הדר לביא
צילום: נטלי קוסקי

ראש העיר כפר סבא, רפי סער, מתכנן מזה זמן מה למנות את יולי גת לתפקיד מ"מ יו"ר מפעל המים, אבל הנושא מעורר מחלוקות בעיר. המינוי אמור היה להכנס לתוקף ביום שני (אתמול), אבל בית המשפט המחוזי מרכז (לוד) קיבל אתמול (שני) שעות ספורות לפני הישיבה של מפעל המים החלטה דרמטית כשהורה בצו ביניים לעכב את הדיון במינוי מ"מ מנכ"ל מפעל המים כפר סבא עד למתן החלטה אחרת.

מי שהביאה לעצירת המינוי, לפחות באופן זמני,  היא חברת המועצה מהאופוזיציה, הדר לביא, שפנתה בדחיפות לבית המשפט. לביא פנתה קודם לראש העיר ולרשם האגודות השיתופיות, ולא נענתה. את ההחלטה לעכב את הדיון במינוי קיבל השופט התורן, צבי וייצמן, שקבע דיון מיוחד במעמד הצדדים ביום רביעי ה-14.8.

על פי הנטען, ביום ה-5.8 הוצא זימון לישיבת ועד מנהל של מפעל המים כפ"ס, שנועד להתקיים ב-12.8. הדר לביא טענה בעתירה שהגישה, שעל סמך פרסומים בתקשורת יש כוונה למנות בישיבה זו לתפקיד הנזכר את יולי גת, מי ששימשה כמנהלת מטה הבחירות של ראש העיר, רפי סער, המשמש כיום כיו"ר ועד ההנהלה.

לביא הוסיפה בעתירה, כי לטעמה מדובר "בהתנהלות בלתי תקינה באופן קיצוני, המעלה חשש לשחיתות שלטונית וציבורית, שכן לסברתה מנסה ראש העיר למנות את מי ששימשה כמנהלת מטה הבחירות שלו בבחירות המוניציפליות האחרונות וזאת מבלי שיש לה כל ניסיון ניהולי  בתחום משק המים".,

בהחלטת השופט נאמר, כי לטענת העותרת (הדר לביא ז.ג.) , עולה חשש כי "ראש העיר מבקש לנצל תקופה זו של חופשות ואת היעדרותם של שניים מתוך שבעת חברי הועד המנהל לצורך ביצוע מחטף ומינוי מי המקורב לו".

השופט ציין עוד, כי כיוון שהדיון של מפעל המים נקבע בתקופת החופשות, ולהערכתו לא עלול להגרם נזק בלתי הפיך בדחיית הדיון, הוא הורה על עיכוב הדיון במינוי מ"מ למנכ"ל מפעל המים עד למתן החלטה אחרת. השופט הורה לעותרת  להביא לידיעת המשיבים לאלטר את החלטתו. אגב, הישיבה של מפעל המים שניעדה להתקיים ביום שני, נדחתה.

הדר לביא יצאה מרוצה מההחלטה שהתקבלה, ובצאתה מהדיון אמרה: "בית המשפט אמר היום באופן ברור, שהדיון במינויה של מנהלת המטה הפוליטי של ראש העיר לא יתקיים עד שראש העיר, שהוא גם יו"ר הדירקטוריון, יגיב בדבר ניגוד העניינים, לכאורה, שלדעתי ניכר פה. יש הרבה מה לתקן במפעל המים, גוף ששייך לתושבי העיר. חזקה על כולנו לוודא שהוא עובד עבורנו כמו שצריך".

 

אורן כהן, המישנה לראש העיר, מסר: "הצו הוליד עכבר. דחיה מפאת חופשות והעדרות היתה ידועה, ולכן הישיבה נדחתה עוד בטרם הוצא הצו, שהיה מיותר. בקרוב ימונה מנכ"ל מצויין שימשיך את תנופת העשיה".
 
חבר המועצה, אמיר קולמן, סיפר על הדרך שבה הוצג הצו: "במהלך ישיבה סגורה של תכנון ובניה פרצו שני תושבים וצלם בצורה חצופה ואגרסיבית, התעלמו מכל הנוכחים בחדר, הגישו מסמכים לראש העיר ודרשו ממנו לחתום. חברי המועצה היו המומים. אני מכהן קדנציה שלישית, ולא זוכר התנהלות כזו". 
 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית תא עתרה לבגצ בנושא גשר יהודית
עיריית ת"א עתרה לבג"צ בנושא גשר יהודית
מהנדסת העיר כפר סבא הנכנסת, אדריכלית עליזה זיידלר גרנות
מהנדסת העיר כפר סבא מציגה את "האני מאמין" שלה
חשד: ביצע מעשה מגונה בפני קטינות
מועצה אזורית חוף הכרמל
מלגות בסכום שיא
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
סודה סטרים מעבירה את מטה המשרדים לכפר סבא
"סודה סטרים" מעבירה את מטה המשרדים לכפר סבא
צעיר נדקר למוות בבאר יעקב
הדרך אל הניצחון