כפר סבא

אלכוהול מזויף נמצא בבית עסק בכפר סבא

בביקורת משרד הבריאות במינימרקט במרכז כפ"ס הוחרמו עשרות בקבוקי אלכוהול. חלק מהבקבוקים הכילו לכאורה אלכוהול מזויף

מיכאל פרוסמושקין 14/08/2019
צילום באדיבות משרד הבריאות

משרד הבריאות החרים לאחרונה מבית עסק בכפר סבא עשרות בקבוקי אלכוהול שבבדיקתם התברר כי מדובר באלכוהול מזויף.

ממשרד הבריאות נמסר כי "בתאריך 18.7.19 בוצע חיפוש ב'מיני מרקט מול העירייה' ברחוב וייצמן 144 כפר סבא בנוכחות נציגות מחלקת רישוי עסקים ונציגת העסק, נתפסו עשרות בקבוקי אלכוהול אשר הוחרמו בזמן הפעילות, חלק מהבקבוקים נבדקו במעבדה והתברר כי הבקבוקים מזויפים ומכילים רמות גבוהות, הרבה מעל התקן המותר, של הרעל מתנול ".

עקב כך, נמסר ממשרד הבריאות: "79 בקבוקי אלכוהול משמונה סוגים שונים הוחרמו על ידי משרד הבריאות". לטענת המשרד, "במקביל עיריית כפר סבא פתחה בהליך תביעה במסגרת רישיון העסק".

הפעילות היא חלק ממערך פעילות רחב של משרד הבריאות למניעת שיווק אלכוהול מזויף ושיווק תרופות לא מאושרות למכירה בישראל.מהמשרד נמסר כי "משרד הבריאות בשיתוף גורמי האכיפה הנוספים ימשיך בפעילותו כנגד בעלי העסקים והמשווקים המוכרים אלכוהול מזויף ותרופות לא מאושרות המסכנים את בריאות הציבור. "

 

מעיריית כפ"ס נמסר: "מדובר בבית עסק הפועל עם רישיון. בבדיקה של משרד הבריאות התגלו משקאות מזויפים, בית העסק זומן לשימוע ביחד עם נציג מטעם משרד הבריאות, במהלך השימוע, בעל העסק הודיע שברשותו קבלות על כל המשקאות ולא ידע על הזיוף. יש לציין כי בבדיקה של משרד הבריאות הסחורה המדוברת הוחרמה ובביקורת חוזרת לא נמצאה סחורה מזויפת. חשוב להדגיש שסמכות האכיפה כנגד עבירה של אחזקת אלכוהול מזויף היא של גורמי אכיפה אחרים ולא של העירייה".

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
צחר רותם. להחזיר את הדרך והחזון למועדון
הכרוז מדבר
גבר נדקר למוות בטבריה
שובר גלים ידידותי לסביבה
תערוכת נשים  בעולם
תערוכת "נשים בעולם"
זוכרים את מעין
זוכרים את מעין
אכלוס דגיגי אמנון בכנרת
הפגנת הדייגים ליד משרד החקלאות
דני דירבאין וחבריו לפרס
מצטיין חברתי ב"כנפיים של קרמבו"
שוב: חשד להצתה במתחם השוק בכפר סבא