כפר סבא

"כל מה שאני רוצה זה לשיר ולשמח אנשים"

כך אמר ניב אוליאל, שנמצא ללא רוח חיים בדירתו בנווה ימין, בראיון שקיימנו עמו לפני פחות משנה ברגעיו השמחים בעת שעשה את מה שהוא הכי אהב: לשיר, לנגן ולשמח אנשים

קרן שלהבת 15/08/2019
ניב אוליאל (צילום: קרן שלהבת)

הזמר ניב אוליאל (33) מנווה ימין נמצא היום (חמישי) מת בדירתו יחד עם ידידתו, שאותרה גם היא ללא רוח חיים. רבים מתושבי השרון, יזהו את אוליאל בעיקר כמי ששר מול הסינמה סיטי בכפר סבא כשהוא מנעים את אוזניהם של העוברים והשבים. 

הבוקר, בשעה 06:00 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב ירקון על גבר ואישה שנמצאו מחוסרי הכרה בדירה ביישוב נווה ימין, הסמוך לכפר סבא. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות מד"א, שנאלצו לקבוע את מותם.  פרמדיקית מד"א, ערין כבהא, סיפרה: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לדירה. ראינו גבר ואישה מחוסרי הכרה. ביצענו בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".                             
תוך זמן קצר התברר כי מדובר בניב אוליאל ובידידתו שגרה בשכנות עמו. בדיקת המשטרה לא העלתה לעת עתה חשד לפלילים. אולם, נוכח הממצאים בשטח נבדק חשד כי מותם נגרם כתוצאה ממנת יתר של חומרים אסורים שצרכו.   

עם היוודע דבר מותו של אוליאל, נזכרתי בשירתו של המוזיקאי הצעיר - בנו של חיים אוליאל, מייסד להקת "שפתיים", שעבר לנווה ימין בעקבות אהבה נכזבת. הוא הקים בביתו אולפן הקלטות ועבד על אלבום חדש. אוליאל שחילק את זמנו בין ההדרכה של חניכי בית אקשטיין לבין המוזיקה שהייתה כל עולמו מצא השבוע את מותו בדירה בה התגורר.  

"אין לי בעיה לנגן ולשיר ברחוב, זה אפילו החלום שלי. כאן ברחוב אני חי ונושם את האנשים, אני מנעים את זמנם וזה מרגיש לי הכי נכון". כך אמר לי אוליאל לפני פחות משנה בזמן שעמד ברחבת ה"שופרסל" מול הסינמה סיטי בכפר סבא באחד הלילות. הוא שר וניגן בגיטרה ואני שהסתקרנתי רציתי לדעת מי הבחור המוכשר. פניתי אליו שאלתי אותו לשמו. אוליאל התגלה להפתעתי כבנו של חיים אוליאל מלהקת "שפתיים" וסיפר על אהבתו למוזיקה. כשאלתי אתו מדוע הוא שר ברחוב כשיש לו את האופציה להופיע עם אביו, הוא ענה: "אני מגיע לעבודה עם הגיטרה, שזה נשק של אהבה וזה מדהים כמה שזה עובד. אני עובד עם אנשים מוגבלים, עם אוטיסטים וברמת תפקוד נמוכה. אני עוצר באמצע היום ואומר להם, 'יאללה, אנחנו הולכים לעשות כאן מסיבה' והם הכי מאושרים בעולם. זה נותן לי לא פחות ממה שזה נותן להם, אפילו יותר. אחרי שעה שאני מנגן איתם זה מטעין אותי לשבוע שלם. כמו שאני שר ברחוב מהלב אני שר איתם. אין בעיה לנגן ולשיר ברחוב, כאן ברחוב אני חי ונושם את האנשים, אני מנעים את זמנם וזה מרגיש לי הכי נכון".

אוליאל, נולד בשדרות וינק את המוזיקה מגיל צעיר. לאורך השנים הוציא מספר שירים. כמי שגדל בבית מוזיקאלי אוליאל, בן ה – 33, חי ונשם מוזיקה. הוא עבד ב"בית אקשטיין", שם הוא הדריך אנשים מוגבלים ובשעות הפנאי הסתובב עם גיטרה ומגבר, בעיקר בקניון G מול הסינמה סיטי, שם נהג לשיר למבלים במתחם. 

כששאלתי את אוליאל מה אביו היה אומר על כך שבנו עומד ברחוב שר וזורקים לו כסף הוא ענה: "אבא שלי והמשפחה שלי עוד לא יודעים על כך. אני לא מתבייש בכך ומבחינתי זו אמנות לכל דבר. אני שר ברחוב וזורקים לי כסף לתיק של הגיטרה ואני מת על זה. זו האמנות והחלום שלי. כל החיים ניגנתי עם להקות ובאולפנים. שרתי, ניגנתי, אבל כל הזמן רציתי לרדת לרחוב, או יותר נכון לעלות לרחוב כי זו האמנות האמיתית. פה אתה רואה את התגובות של האנשים. אנשים שמחים יחד איתי ואז הם זורקים יותר מטבעות".

אוליאל סיפר כי הגיע לנווה ימין בגלל האהבה נכזבת. "חוויתי אהבה לא פשוטה שנגמרה לא כמו שרציתי. ארזתי את הדברים שלי והתרחקתי משדרות. חיפשתי מקום חדש שבו אוכל להתחיל מחדש ולהתמקד במוזיקה שלי. הרבה אומרים לי שאני שר ממש יפה. הם ניגשים, שואלים שאלות ומשלשלים כסף לתוך נרתיק הגיטרה. אני עומד כאן ושר ומנעים את זמנם בדרך לסרט ולקניות". 

בסיומו של אותו ראיון ספונטני אוליאל פנה במסר לקהל הקוראים, מסר שבדיעבד אפשר לפרש אותו כצוואה שהשאיר אחריו: "אני שמח לנגן בשבילכם. שמח לעשות לכם קצת טוב על הלב. מוזיקה זו הדרך הכי טובה להתחבר לעצמכם. אז חברים, תתחברו לעצמכם זה החיבור האמיתי". אלו היו דבריו האחרונים שרצה שאציין בכתבה. יהי זכרו ברוך. 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"חזרתי אחרת לעולם הזה"
נקודת פתיחה
נשיא צ'אד ביקר ב"סורוקה"
אישה נהרגה בשריפה בנשר
פרלמנט הנוער מחלק אהבה
גל שריפות ברחבי הארץ
ולנו יש "אלגלאפל"
ענף ספורט לכל ילד