כפר סבא

קריאה להפגין נגד הנת"צ

יו"ר ועד שכונת ותיקים יוזם הפגנה נגד הנת"צ בכפר סבא. טוען שנתיב תחבורה ציבורי צריך להיות בצד ימין ולשעות מוגבלות, ומבקש להקים גשר להולכי רגל בצומת הסואנת : ויצמן - טשרניחובסקי

זאב גולדשמיט 20/08/2019
צילום: פרטי

נראה שהנת"צ בכפר סבא לא הולך לעבור בשקט. יו"ר ועד שכונת ותיקים, נבות רובינשטיין פרסם בפייסבוק פוסט בוא הוא קורא לתושבי העיר לצאת להפגנת ענק, בגין מה שהוא מכנה "עצירת הריסת העיר היפה, הנעימה והזורמת בתנועת כלי הרכב שלנו".

ההפגנה מתוכננת להתקיים ביום ראשון ה-1 בספטמבר בשעה 18:00 בצומת הרחובות וייצמן – טשרניחובסקי. מיקום ההפגנה אינו מקרי, שכן תושבי שכונת ותיקים מצפים שמעל הצומת הסואנת יקימו  גשר עילי להולכי רגל.
בהודעה שפרסם נכתב: "למה הפגנה? כי פה מתחת לאף שלנו יוצא לדרך, בימים אלו ממש, פרויקט הנת"צ הגרנדיוזי .
כל העיר שלנו משתנה!!! משקיעים 250 מיליון ש"ח ולא בודקים לעומק (ברעננה לא "מקריבים" את רחוב אחוזה) .לא יודעים להסביר את תועלת הפרויקט, את הכדאיות ואת עומק הפגיעה באיכות החיים ובבטיחות התושבים".
רובנישטיין יודע לספר שמבדיקה שלו  ב-20 בספטמבר עבודות הנת"צ מתוכננות לביצוע במזרח העיר, ולמרות השבחים שנתיבי איילון מרבים להרעיף על התכנית, הוא לא בטוח שניתן לסמוך על התחבורה הציבורית לנוכח מחסור בנהגי אוטובוסים.
"האם הגיוני לבנות תוכנית שמתבססת על ערים כמו בריסל, דבלין ולונדון?" שאל רובינשטיין. "ביום אחד בהיר מחליטים להפוך עיר ללא פקקים לעיר עם מלא פקקים. זה מה שיקרה שלוקחים את רחוב ויצמן שהתנועה בו זורמת ופשוט מבטלים נתיב אחד לכל שעות היום.
לדברי יו"ר ועד שכונת ותיקים, תושבי העיר מבקשים עצירה מלאה של כל הפרויקט עד שיגיעו איתם לסיכום בנושא הקמת גשר לחוצים את טשרניחובסקי לבאים משיכון ותיקים לבה"ס ברנר ולעיר ; הגבלת פעילות הנת"צ לשעתיים ביום בלבד;  שכן לטענתו ביטול נתיב אחד מפני נסיעת רכבים פרטיים יפגע משמעותית בזרימת התנועה בעיר ; הקשבה מלאה אמיתית וכנה לכל בקשות התושבים.

"נפגשנו עם כל הגורמים בעירייה, מסכימים איתנו בעל פה,  אך לא נותנים הסכמתם בכתב!! למה לא נותנים?
כי הם לא מחויבים בהיתר. אנחנו לא מקבלים את המונח 'יהיה בסדר', לא מוכנים להיות שפני ניסיון".

לדברי רובינשטיין, שטוען להיענות גדולה מצד התושבים להפגנה,  הפניה שמאלה מטשרניחובסקי לשיכון ותיקים, והכניסה לשכונה תתבצע דרך רחוב משעול הגיל. "הפתרון לנת"צ הוא מעבר לנתיב ימני, כמו בתל אביב ובראשל"צ עם שעות מוגבלות לתחבורה ציבורית, וגם התחייבות כתובה להקמת גשר עלי בצומת באזור השרון: וייצמן -טשרניחובסקי" אמר.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
יזמים צעירים ישראל
"יזמים צעירים ישראל"
ילדים בבית הספר סולד
אשת השנה של מועדון הליונס כ"ס
תמיר גילת ואתי קוברובסקי. תערוכה חדשה
תערוכת יצירות של האמנית אתי קוברובסקי ברמת השרון
יונתן ילון
"כורש" - ספרו החדש של יונתן ילון
גיא נתיב עם הפסלון המוזהב
האוסקר מגיע לרעננה
קופת גמל להשקעה
"מדובר בסיכון בטיחותי ראשון במעלה"
יורה לכל הכיוונים
יורה לכל הכיוונים