כפר סבא

המאבק בנושא הקיר האקוסטי

ראש עיריית כפר סבא הקודם, צביקה צרפתי טוען שהוא זה שקידם את תכנית הקמת הקיר האקוסטי ברמפת סוקולוב לטובת תושבי אזור ארלוזורוב. הוא שמח שהחלטות שהתקבלו בקדנציה שלו מיושמות , ולא מבין כיצד העירייה לוקחת קרדיט לעצמה

זאב גולדשמיט 20/08/2019
צילום: יח"צ

עיריית כפר סבא פרסמה השבוע שנתיבי ישראל נענתה לפניית ראש העיר, רפי סער, ותקים קיר אקוסטי לאורך רמפת סוקולוב הנבנית במסגרת העבודות בפרויקט מחלף 531. הודעה זו הכעיסה את ראש העיר הקודם, צביקה צרפתי (היום חבר מועצת עיר) שטוען כי סער לוקח קרדיט בנושא שהחל וקודם בקדנציה הקודמת.

צרפתי טוען, שהוא היה זה שביקש את הקמת הקיר האקוסטי, לאחר שקיבל פניות מתושבים ונפגש עם מנכ"לית משרד התחבורה, שנתנה לו הבטחה שתעביר את הנחייתה לנתיבי ישראל. לכן הופתע שבהודעת העירייה השבוע נאמר שהקדנציה הקודמת לא התחשבה בפגיעה האפשרית בדיירי האזור. צרפתי טוען שהוא זה שדחף את קידום הקיר האקוסטי באזור רחוב ארלוזורוב מתוך הבנה שהדבר הכרחי, והוא לא מבקש קרדיט, אלא פשוט שכל האמת תוצג לציבור.

ראש העיר הקודם והיום חבר מועצת העיר, צביקה צרפתי, מסר:

"לשמחתי הנהלת העיר ממשיכה לקיים ולקדם החלטות ומאמצים שנעשו בקדנציה הקודמת בנושאים רבים כולל קידומו של הקיר האקוסטי לתושבי רחוב ארלוזורוב. 

"הסיכום לקידום הקיר האקוסטי הושג בקדנציה הקודמת בפגישה עבודה  שנערכה במשרד התחבורה ובה השתתפו מנכ"לית המשרד והצוות  הבכיר של המשרד, ראש עיריית כפר סבא, מנכ"ל העיריה ומהנדסת העיר בקדנציה הקודמת, ובפגישה נדון הנושא והושג הסיכום לבחינה מחדש של הקמת הקיר האקוסטי וההבנה שיש בו צורך. אני מאוד שמח שהחלטות שהתקבלו בקדנציה הקודמת מיושמות לטובת תושבי העיר כפר סבא".

 

סגן ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה עילאי הרסגור - הנדין: 

"לפני כשנה הזמינה אותי קבוצת תושבים לאחד מהבתים ברחוב ארלוזורוב. מהחלון ראיתי את מה שנשאר מיער אוסישקין לאחר כריתת העצים. עוד מעט, הם סיפרו את מה שכבר ידעתי, תיבנה כאן ממש בסמוך הרמפה של מחלף סוקולוב והחיים שלנו ברחוב השקט הזה יהפכו לסיוט. צודקים, אמרתי. לא היה מה להוסיף.

לאחר הבחירות היה לי חוב מוסרי לפרוע כלפי התושבים האלה, שמתמודדים כבר כיום עם רעש עבודות הקמת הרמפה. כמחזיק תיק התחבורה בעירייה הנושא לא הרפה ממני, למרות שפרטי המחלף כבר נסגרו בקדנציה הקודמת, העבודות החלו ולא היה שום קיר אקוסטי בתכנון. פניתי בעניין כבר עם כניסתי לתפקידי לראש העירייה רפי סער, שהכיר טוב את הפרטים ואמר לי שוב ושוב בקולו הרגוע: נשיג את הקיר האקוסטי. האמת היא שאני הייתי רגוע פחות, אבל הוא בדרכו הרים טלפונים ביקש להכין מסמכים ולא ויתר. שנינו היינו נחושים לעזור לתושבים שהבטנו להם בעיניים."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
חשד: קטינים פרצו לכלי רכב בבאר שבע
עוד ליאת גלילי-פרל. להכשיר הורים מתנדבים
להיות בטוחים בגן
רוכב אופנוע נפצע קשה בירושלים
מעגל מוסיקלי בלבן
בתיהם נשרפו עד היסוד אך רוחם לא נשברה
נערכה ישיבה חגיגית של ועד הגנים העירוני
נשיא המדינה ראובן ריבלין בעת ביקור נשיא אוסטריה
נשיא המדינה ורעייתו ערכו קבלת פנים ממלכתית לנשיא אוסטריה ורעייתו
רפי סער ויוסי סדבון עלו לסיבוב השני