כפר סבא

דיון בנושא מבנים יבלים בביה"ס "עטרת חיים"

חבר מועצת עיריית כפר סבא, פנחס כהנא, דרש וקיבל דיון מיוחד בהרכב מלא של מליאת וועדת משנה לתכנון ובניה , שתדון בשנית ביום שני בנושא הצבת מבנים יבלים בבית הספר מרשת מעיין החינוך התורני

זאב גולדשמיט 21/08/2019
צילום: נטלי קוסקי

שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים ועדיין לא יודעים בבית הספר "עטרת חיים" , מרשת מעיין החינוך התורני של ש"ס, האם יהיו מספיק כיתות לימוד לכל התלמידים שנרשמו. הסיבה לכך היא חילוקי דיעות האם יש הצדקה להציב מבנים יבלים לנוכח העובדה שבשכונת סביוני הכפר, שבה ממוקם בית הספר, קיימת בעיית תנועה ומצוקת חניה, וממילא רוב תלמידי ביה"ס אינם תושבי כפ"ס .

ביום שני הקרוב ה-26 לאוגוסט תתכנס מליאת הועדה המקומית לתכנון ובניה לדיון חוזר בנושא, אחרי שבישיבה הקודמת היה שיוויון 3:3 בהצבעה, ובקולו הכפול של ראש העיר, רפי סער, הוחלט לאשר הצבת מבנים יבילים בבית הספר בו חסרות כיתות לימוד. בעד ההצעה לאפשר הצבת מבנים יבילים הצביעו רפי סער, איתן צנעני ואסנת ספורטה, בעוד נגד הצביעו סגן ראש העיר, עילאי הרסגור-הנדין, וחברי המועצה פנחס כהנא ותהילה מימון.

למרות שההצעה אושרה ברוב דחוק, בפועל טרם הוצבו המבנים היבילים בשטח בית הספר, כיוון שחבר המועצה פנחס כהנא מרשימת "כפר סבא מתקדמת" מימש את זכותו לדון בהצעה בשנית במעמד מליאת הוועדה לתכנון ובניה בהרכבה המלא (דיון, שכאמור יתקיים ביום שני ה קרוב).

"להחלטה משמעות רחבה לטווך ארוך ללא שהוצגו השיקולים להרחבת בתי הספר כמוסד אזורי, והמשמעות על מערכת התנועה בשכונה ואיכות חיי התושבים" כתב פנחס כהנא לראש העיר. "אני מתנגד תכנונית לקביעת עובדות ע"י מבנים זמניים, ביחוד בנושא חינוך. בדיון לא הוצג אפילו מיקום מדויק של המבנים היבילים והתשתיות כמו חשמל, מים, ביוב. לא הוצג כל נתון על שטח החצר הנדרש. 80 אחוז מהתלמידים אינם תושבי העיר".

כהנא טוען עוד, כי בית הספר ביצע רישום לעשרות תלמידים חדשים עוד בטרם העירייה אישרה הצבת מבנים יבילים, ולטענתו הסדר צריך היה להיות הפוך: קודם שיאשרו, ואחר כך ירשמו תלמידים חדשים. לדבריו, כיוון שתלמידים רבים אינם תושבי כפר סבא, הם מגיעים בהסעות, מה שיוצר בשכונה פקקי תנועה למורת רוחם של התושבים. "כפר סבא חייבת לבחון שימוש בשטח ציבורי לטובת תושביה" סיים כהנא את מכתבו לרפי סער.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אנחנו כאן בשבילכן"
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
"קבלה מעשית מטפלת כאן ועכשיו"
מועדוני קרב
המכרז הוא תוצאה של חלמאות
"המכרז הוא תוצאה של חלמאות"
כמה אחוזים מהדירות בשרון ללא ממ"ד?
אוניב' חיפה משיקה קמפוס בשנחאי
חבל על הזמן