כפר סבא

"ביום אני לכלוכית ובלילה סינדרלה"

כך מעיד על עצמו אלי אליהו, תושב כפר סבא, עובד תברואה וכוכב רשת ענק. אלי מצלם את עצמו ואת בני משפחתו, מעלה סרטונים ליוטיוב עם תוכן עממי ומשמח, שכבר הגיעו ל-50 מיליון צפיות!

קרן שלהבת 22/08/2019
צילום: סטודיו MAYSA

לא רואים עליו אבל אלי אליהו (42) הוא כוכב רשת ענק שהסרטונים שלו הגיעו בתוך שבע שנים בלבד ל-50 מיליון צפיות עם תוכן עממי ומשמח.

"הרבה אנשים עוצרים אותי כדי להצטלם ומבקשים שאברך מישהו מבני משפחתם ואני עושה את זה בכיף", הוא אומר. "אני מאוד מחובר לאנשים וכל מה שאני רוצה זה לשמח אותם. אחת המטרות שלי בסרטונים היא להנגיש לילדים ובני נוער את הפשטות והיכולת להפוך מסתם אדם למישהו מוכר".

איך הכל התחיל?

"הסרטון הראשון שלי עלה בגיל 35. זה היה בעקבות סדרת הסרטונים שעשו לפני כמה שנים ונקראו 'הישראלי המכוער'. בסרטונים הציגו כל פעם אנשים אחרים שנתפסו מבצעים משהו לא ראוי או מצחיק. ראיתי בסרטונים האלה דבר פוגעני ומיותר כי הרי אפשר להעביר מסר ולהיות מצחיק מבלי לפגוע באחרים. כקונטרה יצאתי עם סדרת סרטונים משלי בשם 'הישראלי היפה' שהגיעו לאלפי צפיות. זה פתח בי משהו. הבנתי שעם הפשטות שלי וקליק על המצלמה, אני יכול להעביר מסרים, לגרום לשינוי וכמובן להצחיק ולהוציא את השחקן והילד שבי החוצה".

אליהו, נשוי ואבא לשלושה ילדים (19,14,8) גדל בכפר סבא ולמד בתיכון אורט שפירא, שם הכיר את אשתו ימית.

השניים התחתנו בגיל 23 והוא עבד לדבריו בכל מיני עבודות מזדמנות, בעברו היה נהג מרוצים ויו"ר העמותה לספורט מוטורי. בשנים האחרונות הוא עובד כנהג טנדר בחברה קבלנית העוסקת בתברואה וניקיון בעיר.

איך אתה מרגיש עם העובדה שבבוקר אתה קם לעבודה יחסית מלוכלכת וקשה ולעומת זאת בערב אתה הופך לדמות נערצת?

"אני אוהב את העבודה שלי. אני איש משפחה פשוט שאוהב להצחיק, לבלות עם בני משפחתי ולהיות גם אבא וגם חבר של הילדים שלי. הצלחתי לסחוף אחרי את אשתי ושלושת ילדיי שמזמן הפכו לחלק בלתי נפרד מהסרטונים שלי. בבוקר אני יוצא לעבודה וכשאני חוזר הראש שלי חושב ישר על הסרטון הבא. בתי לורן החלה ללכת בעקבותיי וכיום יש לה 10 מיליון עוקבים".

כמה שעות אתה מקדיש לכך?

"בגדול אני חושב על זה כל היום. אבל בפועל אני מצלם 5 שעות בשבוע. רוב הסרטונים מתרחשים באופן טבעי כשאני מטייל עם המשפחה או מבלה עם הילדים".

אתה זוכה להמון צפיות. מה הסוד שלך?

"הפשטות. אני נצמד לחיי היום יום. הרבה שואלים אותי מה הנוסחה שלי, אבל אין לי כזו. יש סרטונים שאני משקיע בהם הרבה מחשבה וזמן והם לא זוכים להרבה צפיות. לעומת זאת, אני יכול להעלות סרטון קצר שצילמתי באותו הרגע והוא יגרוף עשרות אלפי צפיות ותגובות".

יש תכנים שלא תעלה?

"ברור, אני בעד עשיית סרטונים שלא גורמים רע לאחרים. אני לא נוגע בתכנים גזעניים, לא עושה עירום, לא צוחק על בעלי מוגבלויות וכל מה שעושה רע לאחר".

אתה מדבר הרבה על חיי המשפחה ועל הילדים שלך. איך הם מגיבים לחיים מול המצלמה?

"הם אוהבים את זה. אשתי ימית מאוד מפרגנת. הבן שלי, שהוא מוכשר בפני עצמו, ישתתף בקרוב בסרט. בתי לורן הפכה כוכבת רשת. היא משתתפת איתי בסרטונים וגם עושה בעצמה. יש לה ערוץ יוטיוב משלה והיא כוכבת.כולנו במשפחה חיים את זה, אבל מנגד גרים בקפלן, שכונה שקטה במזרח העיר, שכונה שבה כולם חברים. אני יכול לקפוץ לשכנים בכל שעה ולהיעזר בהם. בגדול זה מה שחשוב לי. אני לא מתערב לילדים בבחירות המקצועיות ומחנך אותם קודם כל להיות בני אדם טובים". 

איזה טיפ אתה יכול לתת למי שעושה את צעדיו הראשונים ביו טיוב?

"קודם כל אם אתם קטינים לא להעלות שום תוכן בלי אישור של ההורים או מבוגר אחראי. יש כל מיני חוקים, כמו לא להעלות סרטון של מישהו שלא נתן את הסכמתו לכך. מעבר לכך, אל תתייאשו אם הסרטונים שלכם מביאים רק 20 צפיות בזמן שלחברים שלכם יש אלפי צפיות. תתמידו במה שאתם עושים ובסוף תצליחו".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מפעל דור
פשיטה על משרדי חברת דור כימיקלים
על המוקד
יום החינוך החיפאי
לא נעים לראות גן חשוך
שומרת על איתנות כלכלית
שומרת על איתנות כלכלית
תלמידי שכבה ו אילנות. מקום ראשון ארצי
ביה"ס אילנות בהרצליה נלחם בעישון
זכייה בתעודת הצטיינות
תעודת הצטיינות לאגף תקשוב בהרצליה
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון