כפר סבא

"סדנת חוג תאטרון כפר סבא" של שמי קלדרון

פותחים שנה של חוגים בכפר סבא, "סדנת חוג תאטרון כפר סבא"(של שמי קלדרון) יוצאת לדרך

גרציה 25/08/2019
שמי קלדרון, צילום: פרטי

"סדנת חוג תאטרון כפר סבא" הסטודיו למשחק של שמי קלדרון בכפר סבא,  הוקם מתוך הצורך להעניק לילדים ולנוער ערך מוסף לצד כלים במשחק ובמה. קלדרון, במאי ושחקן במקצוע, הקים לפני כ-30 שנה את מגמת התיאטרון בתיכון כצנלסון כפר סבא ושם גם לימד עד השנה האחרונה ביים והפיק עשרות הצגות.

"הסטודיו שלי הוקם מתוך הרצון להעניק גם לנוער הצעיר יותר, טעימה ונגיעה בתיאטרון אמיתי" הוא מסביר "בתאטרון שלי יש ערך מוסף של אסתטיקה, דיוק, עבודה עם פרטנרים, הסתכלות על האחר, כל הדברים שאני דוגל בהם בעניין הפדגוגי "הוא מסביר ומציין שהוא רואה את זה בשטח "אני רואה אצל הילדים הנוער והמבוגרים, איך היכולת שלהם משתנה מהיום שהם נכנסו לסדנא ועד היציאה שלהם, הביטחון העצמי עולה".

מוסיף קלדרון ואומר  "לא מעט מבוגריי עוסקים בתחום "ונותן דוגמא את השחקנים דרור קרן, ברק גונן, פזית ירון מינקובסקי, מיכל לוי, אבי נוסבאום, דיוויד בלינקה, הראל מורד, אורלי נרקיס, אביעד קיסוס הזמר אוהד שרגאי, הראפר - איזי, המפיק המוסיקלי בן זיידמן (בילי אליוט), אילון נופר והילה יפה (מיומנה, הבימה) ועוד.

 "אני רואה את הפרט ושם דגש שכל נער או נערה ירגישו טוב וייהנו ממה שהם עושים"

במהלך השנה לומדים התלמידים תרגלי משחק ואימפרוביזציה, לפיתוח הדמיון בסדנת התאטרון חווים החניכים את חווית עבודות השחקן ועל הצורך בטוטליות, משמעת עצמית, אסתטיות תוך שימוש בכל מרכיבי התאטרון – משחק, אלתור, פיתוח קול, תאורה, מוסיקה, מסכות, שפת גוף, דיקציה, חפצים, פיתוח הדמיון, ועבודה עם טקסטים "לא פעם מגיעים חניכים מכונסים בתוך עצמם חסרי בטחון לפעמים מרגישים בודדים ומנותקים ובדרכי, תוך שימת לב בעזרת הכלי הנהדר שנקרא תאטרון, המון אהבה וראיית הפרט הם מסיימים שנת פעילות אחרים, חלק מקבוצה ומלאי בטחון. ההתייחסות הפדגוגית תופסת אצלי חלק מרכזי. מרגש אותי במיוחד כאשר ניגשת אלי אם בסוף השנה ובדמעות בעיניים מודה לי על השינוי לטובה שחל אצל בנה. זה הניצחון האמיתי." הוא אומר ומוסיף שבסוף השנה מעלה כל קבוצה מופע.  

 הקבוצות. בסטודיו של קלדרון מספר קבוצות גיל אשר מתחילות מכיתה א' עד כיתה 'ט' וכן קבוצת מבוגרים, בנוסף, הוא מפנה לאודישנים חיצונים ועובד עם סוכנת שחקנים אמינה וחלק מהילדים התקבלו לפרסומות וסרטים.

כאשר הפעילות גולשת לחודש יולי, לא נגבה תשלום עבור חודש זה.


לפרטים ולברורים:

09-7665266 / 054-8194560

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
התפתחות בחקירת רצח הנערה נאווה אלימלך
רוזי שנדל הלכה לעולמה
תנו לקרוא בשקט
המהפך של דודי
פרויקט פינוי בינוי במתחם גון קנדי
פינוי בינוי בראש העין
חיים חדשים
 דויד רורקה
שוחה למים עמוקים
ניצחון והתרגשות
ניצחון והתרגשות