כפר סבא

תלמידי "עטרת חיים" ילמדו במקלט ובפרוזדור

בבית ספר "עטרת חיים" קיבלו קשה את החלטת מליאת הוועדה לתיכנון ובניה שלא לאשר הצבת מבנין ייבלים, שישמשו לכיתות. מנהל בית הספר הרב יהודה עמר: "הרגשות האנטי דתיים מובילים למלחמה נגד בית הספר. לא מבין מה המטרות של אלה שהצביעו נגד"

זאב גולדשמיט 28/08/2019
הרב יהודה עמר, צילום: פרטי

בבית הספר "עטרת חיים" בכפר סבא קיבלו קשה את החלטת מליאת וועדת המשנה לתכנון ובניה לא לאשר להם הצבת מבנים ייבלים שהיו אמורים לשמש ככיתות, ולטענתם בשל מצוקת מקום חלק מהתלמידים יאלצו ללמוד השנה בשני מקלטים ובפרוזדור.

מנהל בית הספר "עטרת חיים" מרשת מעיין החינוך התורני, הרב יהודה עמר, הגיב: "הרגשות האנטי דתיים מובילים למלחמה נגד בתי ספר, וחבל. כנראה שבית ספר חרדי הממוקם בשכונה חילונית, הפריע למישהו. אבל העובדות הן שבית הספר עטרת חיים נבנה ב-1993 והוא פעיל בכפר סבא עוד לפני שקמה השכונה.  לא יודע איך הם יסלחו לעצמם ומדוע לבית ספר אחד כן אישרו, ולבית ספר אחר לא. אני לא מבין מה המטרות של אלה שהצביעו נגד ומה הם רצו להשיג בזה. זה לא נכון, לא שיוויוני. הרי בסופו של דבר הם אישרו כיתות במבנים ייבלים בבתי ספר אחרים. כשמאשרים לבית ספר אחד, ולאחר לו זה, זה מלמד על אפליה. לצערי, חלק מהתלמידים יאלצו ללמוד בתנאים לא ראויים".

נטען שלא הגשתם בקשה להקצאת קרקע, וש-80 אחוז מהתלמידים אינם תושבי כפר סבא?

"לגבי הקצאה זה ממש לא נכון. הגשנו טפסים לבקשה להקצאת קרקע, ומי שאומר את זה פשוט מיתמם. עד סוף אוגוסט יש הקצאה. עברנו את תהליך ההקצאה גם לשנת הלימודים הבאה, ואנחנו מחכים לאישור המועצה. בעבר רוב התלמידים היו מכפר סבא, אבל הרישום היה דל. הבאנו הרבה תלמידים תושבי חוץ כדי לחזק אותו, ובמקום שיהיה בית ספר נכשל, היום מדובר בבית ספר מאוד מצליח, וזה יפעל להגדיל את אחוז התלמידים מכפר סבא. יוצא שתושבי רעננה מממנים בית ספר בכפ"ס, והעירייה מרוויחה. תושבי רעננה משלמים את אישורי לימודי חוץ , ובכך מגדילים את הכנסות העירייה".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הצלחה לשוק הקהילתי הראשון
מס על הבר
נאור שירי. במקום חנוכה
סבב פיטורין בעיריית הוד השרון
הדמיה של טורבינות הענק, בתל פרס
עתיד הנשרים ברמת הגולן בסכנה
 אשה כבת 80 נפצעה באורח בינוני בתאונת דרכים בין אוטובוס לרכב פרטי.
תאונה בין אוטובוס לרכב בעיר מודיעין
להיט של השקה
סדר פסח בבית חבד
סדר פסח בבית חב"ד בכ"ס
אישום: זייף מסמכים וניסה להשתלט על קרקע של נפטר בהרצליה