כפר סבא

בני זוג מכפ"ס הגישו תביעה בגין ליקוי בנייה

בתביעה שהוגשה נגד חברת בנייה, שבנתה את הדירה בשכונה הירוקה בעיר, פירטו בני הזוג שורה של ליקויים ועתרו לפצות אותם ביותר ממאה אלף שקל

מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

בני זוג מכפר סבא הגישו לאחרונה תביעה אזרחית על סך עשרות אלפי שקלים נגד חברת נדל"ן בגין ליקוי בנייה בדירה שרכשו.

 על פי התביעה, שהוגשה נגד חברת הבנייה 'תורג'מן חברה לבניין בע"מ', בני הזוג רכשו באוקטובר 2014 דירת דופלקס - גן ברחוב אהוד מנור בשכונה הירוקה בכפר סבא. "במועד מסירת הדירה (באוגוסט 2016) ולאחריו, הסתבר לתובעים כי בדירה ליקויים ונזקים רבים המונעים מהם אפשרות הנאה ושימוש בבית", נטען בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בעיר, באמצעות עו"ד ספי טייטלבאום.

בתביעה נטען כי עבודות ליטוש של שיש יוקרתי בוצעו בצורה רשלנית, אשר גרמו לכתמים, סדקים ושברים במקומות שונים בדירה. עוד נטען  כי בחיפוי הקרמי שהותקן בחדרי האמבטיה עורבבו אריחי חיפוי קרמי משתי סדרות שונות בעלי הבדלים ממשיים בגווני הצבע של האריחים. בנוסף, לטענת התובעים, חלק ממילוי ה'רובה' שבין האריחים התפורר או שהיה חסר, חיתוך חלק מהאריחים בוצע באופן לקוי ונמצא כי קיים שיפוע שאינו תקין ברצפת תא הרחצה במקלחת. לטענת בני הזוג בתביעה, ליקויים ונזקים נוספים באו לידי ביטוי בשקע חשמלי חשוף למים באזור המטבח, כתמי חלודה על גבי דלת הממ"ד, אטימה לקויה סביב חלונות הסלון, פגמים בחיפוי השיש במדרגות הפנים, פגיעה במראה האבן, שברים, כתמים ושריטות.

לצד הדרישה לפיצוי עבור הנזקים, בני הזוג עתרו לפצות אותם גם בגין הזמן שבזבזו נוכח ההתעסקות בליקויים, איבוד אפשרות להינות מהדירה, שכירת שירותי מומחה ועו"ד וכן העובדה שהתגוררו לטענתם במשך כמעט שנה מבלי לרהט את הדירה שכן המתינו עד שהחברה תפעל לתיקון הליקויים. כמו כן, הם ביקשו לפצות אותם על כך שבעת תיקון הליקויים הם לא יוכלו להתגורר בביתם ויאלצו לחפש דיור חילופי ולהזמין שירותי הובלה, פירוק והרכבה של ריהוט. סך הפיצוי אותו דורשים בני הזוג לקבל הוא כ – 114 אלף שקל.

לטענת בני הזוג, הם פנו פעמים רבות אל החברה לשם תיקון הליקויים, החברה אומנם הביעה הסכמה לתיקון חלק מהליקויים, אך לטענתם נכון למועד הגשת התביעה לא עמדה בהתחייבויותיה והבטחותיה.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל הבירה ברעננה חוזר
יופי של התמדה
מגבירים את האכיפה
מגבירים את האכיפה
נשים יוזמות
עושה שלום במרומיו? כשנעשה שלום בינינו
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
מרועה צאן באתיופיה להייטק בישראל
מרועה צאן באתיופיה להייטק בישראל
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות