כפר סבא

כמאה מפגינים נגד הנת"צ בכפר סבא

תושבי שכונת ותיקים בהם גם חבר מועצת העיר, יוסי סדבון שנכח בהפגנה, טוענים שהם עלולים לסבול מהנ"צ יותר מכולם בשל ביטול הפניה שמאלה לשכונה. המפגינים נשאו שלטים בנוסח "נתיב אחד בוייצמן - עומס בכל העיר". יו"ר ועד תושבי שכונת ותיקים: "אנחנו כמות גדולה של תושבים שלא מוכנים שאיכות חיינו תיפגע בשביל פרויקט גרנדיוזי של משרד התחבורה"

זאב גולדשמיט 01/09/2019
ההפגנה נגד הנת"צ בכפר סבא (צילום: זאב גולדשמיט)

עושה רושם שהנת"צ בכפר סבא לא הולך לעבור בשקט. ביום ראשון לפנות ערב הגיעו יותר ממאה מפגינים לצומת הרחובות וייצמן – טשרניחובסקי, נשאו בידיהם שלטים,  בהם היה כתוב: "מי לוקח אחריות על העומס באנילביץ? ; "רוצים נת"צ שיתאים לתושבים" ; "נתיב אחד בוייצמן - עומס בכך העיר". 

רוב המפגינים הגיעו משכונת וותיקים הסמוכה, שכן לטענתם הם הולכים לסבול מהנת"צ יותר מכולם. הסיבה לכך היא ביטול הפניה שמאלה לשכונה למי שבא מדרום, והסכמה שבחציית הצומת. המפגינים חסמו לזמן קצר את אחד הנתיבים, אבל המשטרה התערבה ודרשה מהם לעלות למדרכה. המפגינים טענו שיש בידיהם אישור לחסום את הצומת, היו קצת ויכוחים, אבל בסופו של דבר העימות עם המשטרה היה מינורי, שכן המשטרה זרמה עם המפגינים, וחסמה מפעם לפעם לדקות ספורות את הפניה מוייצמן לטשרניחובסקי.

בין המפגינים ניצפה חבר מועצת העיר ותושב ותיקים, יוסי סדבון, שאמר: " אני חושש ממה שיקרה לשכונה אם הכניסה המרכזית לשכונה תתבטל. הרחובות הצרים בשכונה הם בלתי אפשריים. אני בעד הנת"צ, אבל שיתאים לצרכי התושבים. יתכן שצריך לאפשר לאוטובוסים נתיב בשעות העומס בלבד, ולאפשר מעבר תת קרקעי או בגשר מעל הצומת. אני תומך בדיאלוג בין התושבים למתכננים, ונמצא את הפתרונות". 
מיטל בן ברק, תושבת וותיקים: "אחר שנים שסבלנו מפקקים, כעת התנועה בצומת שלנו מתונה יותר, הרבה יותר קל לנו לצאת מהשכונה. כעת רוצים ששכונה שלימה תחזור הביתה דרך רחוב צר בשם אנילביץ, שלא מיועד לכמות כזו של תנועה שתהיה שם בעקבות הנת"צ. נתיב אחד בוייצמן זה אומר, שכל העיר תהפוך לפקק. אין סיבה למנוע מכלי רכב פרטיים לנסוע בנתיב התחבורה הציבורי בשעות שאינן עמוסות. הנת"צ צריך להיות פעיל רק שעתיים בשעות הבוקר, ולא לסגור אותו לרכבים פרטיים ל-24 שעות ביממה".

תושב אחר מהשכונה, שי ברודצקי: "תחבורה ציבורית זה נפלא, אבל קודם שיעמידו תשתית ראויה של תחבורה ציבורית עם רכבות שנוסעות לת"א בזמן סביר ואוטובוסים שייצאו בתדירות קבועה, ואז אפשר יהיה לדבר".

יו"ר ועד תושבי שכונת וותיקים, נבות רובינשטיין: "אנחנו כמות גדולה של תושבים שלא מוכנים שאיכות חיינו תיפגע בשביל פרויקט גרנדיוזי של משרד התחבורה. היום אין פקקים בוייצמן, ולכן אין סיבה לסגור נתיב בוייצמן לכל היום. הנת"צ רעיון מבורך, אבל בינתיים אנחנו לא שם. אין מספיק נהגי אוטובוס, אז בשביל מה רצו להשבית את הרחוב הנהדר הזה? שילמדו מרעננה, שם לא מוכנים לנת"צ באחוזה, וגם אנחנו לא צריכים נת"צ עם נתיב שמאלי שסגור לכלי רכב פרטיים".

רובינשטיין סבור שההפגנה מטרידה את בכירי העירייה. "זו הפגנה שמגיעה מהלב, מהתושבים שאיכפת להם. שלא יירצו את משרד התחבורה על חשבון התושבים" אמר.

יו"ר ועד הסוחרים, גיא פופ, שמייצג ציבור גדול של סוחרים שמתנגדים לנת"צ, אמר: "האלטרנטיבה לנת"צ היא שהנתיב לאוטובוסים יעבור בבן יהודה וימשיך לרעננה דרך וייצמן, ואם בכל זאת יתעקשו על נת"צ  בוייצמן כפר סבא, אז שיעבור בצד ימין ויגבילו את הנסיעה בו לשלוש שעות ביום ולא לכל היום".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחקר חדש בדק את הקשר בין חלב והפחתת הסיכון לסרטן
מחקר מעניין לקראת חג השבועות
בגדי השוקולד החדשים
בגדי השוקולד החדשים
רוכב אופנוע נפצע בינוני בבאר יעקב
לא יתקיים עימות פומבי בין המועמדים לראשות העירייה
מתחם הכושר החדיש
בכפר סבא שומרים על כושר
חמש ילדות אושפזו לאחר שאכלו צמח בר
"מגדל אפיק ישראל" יוצא לדרך
נערכים ליום התרמה לקרן ע"ש רועי חסן ז"ל