כפר סבא

מאבטח אחד על שתי כניסות

בביה"ס "בר אילן" בכפר סבא יש שתי כניסות. בכניסה הראשית מוצב מאבטח, ובצדדית בה לומדים תלמידים משתי כיתות, אין. סייר מסיירת הביטחון מפקח בשעת הגעת התלמידים ועזיבתם את ביה"ס, ונערכים גם סיורים בשעות הלימודים, אבל ההורים מבקשים מאבטח נוסף. העירייה: "פעילות הביטחון בביה"ס מנוהלת על פי חוזרי מנכ"ל משרד החינוך והנחיות משטרת ישראל ואגף הביטחון"

זאב גולדשמיט 09/09/2019
כניסה לבית הספר "בר אילן" , צילום: פרטי

הורים לתלמידים בבית הספר היסודי "בר אילן" בכפר סבא מתלוננים על כך שיש במקום רק מאבטח אחד, בעוד לבית הספר יש שתי כניסה והשומר אינו יכול לטענתם, לפקח על שתי הכניסות.

ההורים טוענים כי עד לפני כשנה בית הספר היה מאובטח ע"י שני מאבטחים, אבל כבר במהלך שנת הלימודים הקודמת בוטלה האבטחה בשער הצדדי, וכעת הם מבקשים להחזירו למען שלום ילדיהם.

אחת האמהות סיפרה : "מדובר בשער כניסה צדדי לבית הספר שמרוחק מהמקום שבו נמצא השומר. השער אמנם נעול במהלך הלימודים, אבל החצר מוקפת בגדר לא גבוהה ובסמוך יש גן ציבורי, ואין בעיה לקפוץ מעל הגדר. אנחנו רוצים אבטחה כמו בשער הקידמי, ואנחנו מתכוונים להמשיך במאבק".

אמא נוספת שבנה לומד בבר אילן הוסיפה: "יש סייר שפותח כל בוקר את השער הצדדי, מוודא שהתלמידים נכנסו לבית הספר, ואחר כך נועל את השער. בעירייה אומרים שאין בית ספר עם שני שומרים, ושמשטרת כפר סבא נתנה את כל האישורים לביטחון שם. כיוון ששתי כיתות  לומדות במבנה הזה שהכניסה אליו היא לא מהשער הראשי, מן הראוי שיהיה מאבטח נוסף".

גורמים בעיריית כפר סבא טוענים שאין פה סיפור, כיוון שבית ספר "בר אילן" מאובטח כמו כל בית ספר אחר בעיר ע"י איש אבטחה, ובנוסף נערכים במקום סריקות ע"י סייר מסיירת הביטחון העירונית, שגם נוכח במקום כשהתלמידים מגיעים לבית הספר וכשהם מסיימים את הלימודים.

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "כל פעילות הביטחון והבטיחות בבית הספר מנוהלת על פי חוזרי מנכ"ל משרד החינוך, הנחיות משטרת ישראל ואגף הביטחון, בדגש על מניעת כניסת גורמים לא מורשים בשעות פעילות המוסד החינוכי. בבית ספר מוצב מאבטח מוסדות חינוך על פי דרישות משטרת ישראל, מוצב בשער הראשי. המאבטח מבצע סריקות בשטח כל בית הספר, על פי תוכנית סדורה, כאשר בסריקת הבוקר הוא מוודא בין השאר את נעילת כל השערים, למעט השער הראשי. השער האחורי מאובטח ע"י סייר מסיירת  הביטחון העירונית בשעות הגעת ויציאת התלמידים.

"בנוסף, מתבצעים סיורים באזור בית הספר ע"י סיירי סיירת הביטחון. כמו כן, בבית הספר מותקנים כל מרכיבי הביטחון הנדרשים, אך לאור בקשות ההורים תתבצע בחינה נוספת של מרכיבי הביטחון ותיבחן האפשרות של הרחבת השימוש במרכיבים טכנולוגיים".


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אליפות השחמט הארצית בראש העין
אליפות השחמט הארצית בראש העין
"אנחנו שבורי לב מהמוות הפתאומי של גבריאלה"
קנס בסך 475 שקלים ניתן לתושב מודיעין על הוצאת גזם שחסם את המעבר להולכי רגל והיווה מפגע בטיחותי
מדרכה חסומה
פגע במטרה
מפתחים רובעים למגורים
תאונת דרכים בנהריה
הולך רגל נפגע מרכב בכביש 4 ונפצע באורח בינוני
סהר חדד ואוהד כהן. חוסר ודאות
מדוע מתעכבת הבנייה ב"נאות שדה"?
כבל חשמל שנמתח על גבי העצים בבניין
חשמל, זה לא משחק ילדים