כפר סבא

מעוז ליפשיץ מונה למ"מ מנכ"ל מפעל המים

מינויה המעורר מחלוקת של יולי גת, שבבחירות שימשה ראש המטה של ראש העיר, ירד מסדר היום. המינוי של ליפשיץ לשנה. עד אז ינסו למצוא מנכ"ל קבוע

זאב גולדשמיט 11/09/2019
רפי סער , החלטה מעוררת מחלוקת , צילום: אלן שיבר

הוועד המנהל של מפעל המים החליט למנות במפתיע לתפקיד מ"מ המנכ"ל את מעוז ליפשיץ, בעוד מינויה של יולי גת, כלל לא עלתה.

ליפשיץ, הנדסאי במקצועו, העובד שנים רבות במפעל המים, נחשב לאיש מוערך. בישיבה נקבע כי המינוי שלו לא יעלה על תקופה של שנה אחת, כשבמהלך השנה הקרובה ינסו למצוא מנכ"ל קבוע למפעל המים באמצעות וועדת איתור.

כזכור, ראש העיר רפי סער ביקש תחילה למנות לתפקיד מ"מ מנכ"ל מפעל המים את יולי גת, מינוי שעורר התנגדות לאחר שנודע כי שימשה בבחירות המוניציפליות כראש המטה של סער. חברת המועצה, הדר לביא מהאופוזיציה, פנתה עד לבית המשפט המחוזי מרכז בניסיון לעצור את המינוי בטענה שראש העיר מנסה למנות מקורבת לו וקיים חשש לניגוד עניינים. בית המשפט הורה אז להכין חוות דעת משפטית למינויה של גת בטרם יתקיים דיון. בימים האחרונים נעשה ניסיון לבחון אם לגת יהיה רוב, ונטען כי הופעלו לחצים על חברי הועדה לתמוך במועמדותה . עם זאת, בהתקרב מועד הישיבה, סער כנראה הבין שהמינוי שלה לא יעבור.

בדיון שהתקיים ביום שלישי בישיבת הוועד המנהל, שמה של יולי גת כלל לא עלה, וראש העיר הביא להצבעה את שמו של מעוז ליפשיץ. חברים בוועדה שמכירים אותו טענו כי זה המינוי המתאים שבא מתוך המערכת. "הוא לא איש פוליטי, אלא איש מקצוע שמבין התחום" אמר אחד מחברי הועדה.  

בהמשך הערב התקיימה אספת המורשים, בה מלבד אישור התקציב והדו"ח הכספי של מפעל המים, נקבעו מינויים חדשים לוועדת הביקורת. דני הרוש ועילאי הרסגור-הנדין פרשו מהוועדה לנוכח חשש לניגוד עניינים בשל היותם סגני ראש עיר. ארבעה חברי ועדת הביקורת הם: עדי לוי סקופ, לירית שפיר , ממה שיינפיין ואמיר סילבר.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראש עיריית הרצליה משה פדלון ואייל קיציס בעמדת החימר
איפה נפגשו ראש העיר ואייל קיציס?
הופעות חיות למרגלות בניין העירייה
סיבוב בחירות שני בראשון לציון
צעיר נורה למוות בבאר שבע
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
מה יקרה למחירי השכירות?
כיצד ישפיע האירווויזיון על מחירי השכירות ברעננה?
פאנל בחירות בקרב בני נוער
איזו מפלגה גרפה את מירב הקולות בקרב בני הנוער ברעננה?
"ראינו שהמדינה לא עשתה מספיק, עיריית ראשון לציון תעשה יותר"