כפר סבא

לא כולם החלו בחיוך את שנת הלימודים

"הילד שלי לא זכה להתחיל את שנת הלימודים כמו כל חבריו. הוא ישב בבית ובכה", כך אומר תומר צנעני שבנו לא הגיע לגן הילדים באלעד בגלל שאין לו הסעה

קרן שלהבת 12/09/2019
צילום: פרטי

בנו של תומר תושב כפר סבא שובץ במסגרת חינוך מיוחד בגן שפתי באלעד. ביום ראשון, כששנת הלימודים החלה, תומר ואשתו נדהמו לגלות שאין לבנם הסעה והם נאלצו להסיעו בימים הראשונים. בנם שובץ לגן על ידי משרד החינוך והעירייה, כשנאמר להם שתהיה לו הסעה לגן ובחזרה. מאז תחילת הלימודים ועד יום שני לבנם לא הייתה הסעה והוא נאלץ להישאר בבית מספר ימים.


"אני לא מבין איך דבר כזה יכול לקרות. הבן שלי היה בבית ובכה כי הוא לא יכול היה להגיע לגן. הוא כל כך שמח להתחיל את השנה כדי לפגוש חברים".
נסיתם לברר מה קרה?
"פנינו לעיריית כפר סבא לאגף חינוך ואמרו לנו שזה בטיפול. בסוף שנת הלימודים קיבלנו אישור מעיריית כפר סבא לרישום הילד בגן שפתי באלעד. ערכנו את כל פרוצדורת הרישום. מציאת הגן המתאים בוצעה על ידי אגף החינוך כך שידעו מראש שבננו יצטרך הסעה לאלעד. בימים הראשונים לחופשה התקשרו והודיעו שהילד התקבל לגן. שוחחתי עם העירייה והודענו להם על מיקום הגן ושהוא יזדקק להסעה. הם אמרו שיצרו איתנו קשר בהמשך.

לאחר חודש התקשרנו פעם נוספת ושוב אמרו לנו שהם יצרו קשר עם מחלקת ההסעות. עד שבוע לפני החופשה לא יצרו קשר. ניסינו ליצור קשר עם ההסעות ולא קיבלנו מענה. ביום חמישי לפני תחילת השנה יצרנו קשר עם המוקד 106 והודענו לאגף החינוך שאין הסעה ובמקביל שלחנו גם מייל. עד לאותו הרגע אף אחד לא חזר אלינו".
מה עשיתם ביום הראשון ללימודים?

"אני לא מבין איך דבר כזה יכול לקרות. הבן שלי היה בבית ובכה כי הוא לא יכול היה להגיע לגן. הוא כל כך שמח להתחיל את השנה כדי לפגוש חברים".
נסיתם לברר מה קרה?
"פנינו לעיריית כפר סבא לאגף חינוך ואמרו לנו שזה בטיפול. בסוף שנת הלימודים קיבלנו אישור מעיריית כפר סבא לרישום הילד בגן שפתי באלעד. ערכנו את כל פרוצדורת הרישום. מציאת הגן המתאים בוצעה על ידי אגף החינוך כך שידעו מראש שבננו יצטרך הסעה לאלעד. בימים הראשונים לחופשה התקשרו והודיעו שהילד התקבל לגן. שוחחתי עם העירייה והודענו להם על מיקום הגן ושהוא יזדקק להסעה. הם אמרו שיצרו איתנו קשר בהמשך. לאחר חודש התקשרנו פעם נוספת ושוב אמרו לנו שהם יצרו קשר עם מחלקת ההסעות. עד שבוע לפני החופשה לא יצרו קשר. ניסינו ליצור קשר עם ההסעות ולא קיבלנו מענה. ביום חמישי לפני תחילת השנה יצרנו קשר עם המוקד 106 והודענו לאגף החינוך שאין הסעה ובמקביל שלחנו גם מייל. עד לאותו הרגע אף אחד לא חזר אלינו".
מה עשיתם ביום הראשון ללימודים?

"ביום הראשון ללימודים הסענו את בננו לגן באלעד ושוב יצרנו קשר עם העירייה. אמרו שיבדקו ויחזרו אלינו. הם חזרו אלינו ולא הבינו איך אין לילד הסעה. מסתבר שמחלקת הסעות לא קיבלה כלל את שם הילד ולא היו מודעים שהוא צריך הסעה - רק ביום חמישי נודע להם. ביום שני הסענו שוב את הילד וחיכינו שיצרו קשר בנוגע להסעה.

ביום שלישי בשמונה בבוקר הלכנו למחלקת הסעות, שם התשובה הייתה שאין הסעה שהמנהלת לא נמצאת ואין מה לעשות עד שתחזור. בעירייה הציעו לבננו להצטרף להסעה שמסיעה ילדה מהעיר לגן, אבל הבעיה היא שהיא מסיימת בשעה 16:00 ובננו בשעה 13:00.

פנינו שוב לעירייה שאמרו שיטפלו בנושא והם לא עשו דבר. הילד שלנו ישב לבד בבית כשכל הילדים כבר החלו את השנה בגן החדש. יש לציין שזה גן חדש בשבילו. הוא עדיין לא הכיר חברים, כל כללי הגן נלמדים בשבוע הראשון וזה בעצם השבוע המשמעותי ביותר לילד. מצאנו פתרון אחרי שדיברנו עם מחלקת ההסעות רק ביום שני השבוע, שבוע ויום לאחר תחילת הלימודים. הילד שלנו הפסיד ימי לימודים ואנחנו הפסדנו ימי עבודה. אנחנו ממש כועסים על המחדל והרשלנות של עיריית כפר סבא".


תגובת עיריית כפר סבא: נושא ההסעה טופל באופן מיידי עם קבלת פניית ההורים, תוך מענה לצורכי התלמיד ולשביעות ההורים.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
משה פדלון , מכבדים את האופוזיציה
עימות במועצה
ב(ע)ין השורות פרשת בשלח
חליל הקסם
"חליל הקסם"
נקבע מותם של שני פצועים בירי בברקן
נקבע מותם של שני פצועים בפיגוע בברקן
חשד: ביצע מעשה מגונה בקטינה בתחנת אוטובוס
חשד: ביצע מעשה מגונה בקטינה בתחנת אוטובוס
מגנים על הבית משריפה
מגנים על הבית משריפה
נשיאה חדשה לארגון בני ברית בהוד השרון
האנשים שעושים את הרצליה