כפר סבא

מרמלה לכפר סבא

דניאלה ראובן, ששימשה בשלוש השנים האחרונות עוזרת מאמן באליצור רמלה תשמש בעונה הבאה כמאמנת הפועל כפר סבא מליגת המשנה. דניאלה מסבירה מדוע נענתה להצעה מהמועדון בשרון ומהן מטרות הקבוצה לעונה הקרובה

שרון יונתן 12/09/2019
דניאלה ראובן. להתברג בצמרת, צילום: פרטי

בקבוצת הנשים של הפועל כפר סבא כדורסל החלו בהכנות לקראת עוד עונה בליגה הלאומית, הפעם עם מאמנת חדשה, דניאלה ראובן (30), שלראשונה תהיה מאמנת ראשית בליגה השניה.

דניאלה הייתה בשלוש השנים האחרונות עוזרת של המאמן אלי רבי באליצור רמלה, שם זכתה עם הקבוצה בכל התארים: אליפות וגביע המדינה. ראובן, שפרשה ממשחק בגיל 22 והקדישה את עצמה לאימון, ראתה את עצמה בשלה לקחת על עצמה ניהול של קבוצה כמאמנת ראשית. הבחירה בכפר סבא נראתה לה הטובה ביותר מבחינה מקצועית ואנושית. "יש בהפועל כפר סבא תשתית טובה הן מבחינת הכישרונות והן מבחינת הצוות שלצידי, אם זה פזיוטרפיסט, מאמן כושר, חדר כושר ואולמות טובים, וזה לא מובן מאליו כשמדובר בליגה הלאומית לנשים" אמרה ראובן, "עצם זה שיש קורת גג אחת לקבוצות הנשים והגברים, וכשיש הנהלה בראשות בני חזן ואיתמר לוי שתומכת ומסייעת, זה נותן תחושה שיש גב מאחוריך".

שאלנו אותה לשאיפות של הפועל כפ"ס העונה, והיא השיבה: "להתברג בצמרת ולהיכלל בפלייאוף העליון, להציג קבוצה אטרקטיבית ולקדם שחקניות מקומיות. על אליפות קשה לה לדבר בשלב זה, אחרי שגלבוע השקיעה רבות כדי לעלות לליגת העל".

מבחינת הסגל, הפועל כפר סבא התחדשה העונה בארבע שחקניות: אורטל אורן שחוזרת אחרי לידה ולא שיחקה בעונה שעברה, אלואיזה כץ שמגיעה מרמת השרון, הדר גוטין שמגיעה מגלבוע, וסהר דגן, שהגיע עם המאמנת מאליצור רמלה. אליהן יש לצרף את דרור מייברג שממשיכה לעונה נוספת בכפ"ס, כמו גם שרון רשף המנוסה שמתחילה עונה רביעית ותשמש כקפטנית, שלי שפית, מאיה משה, רוני גולדין שתשחק בכרטיס הכפול בכפ"ס וברמת חן מליגת העל, אופיר פרפרה ששיחקה הקיץ בנבחרת הקדטיות, שחר יום טוב ושירה גרינבוים.

העובדה שמדובר במאמנת צעירה, שחלק מהשחקניות בוגרות ממנה בגילה, לא צריכה לטענתה להוות בעיה. "אורטל אורן ושרון רשף גדולות ממני, אבל הגיל לא מהווה פקטור. כולנו מבינות שיש לנו מטרה משותפת, וכדי שהעסק יעבוד כמו שצריך השחקניות מבינות את מקומן" אמרה.

בנוסף לאימון הקבוצה הבוגרת, דניאלה ראובן תאמן בכפר סבא גם קבוצת ילדות, מתוך ראייה של המועדון לחבר בין המחלקה הצעירה לקבוצת הבוגרות ולקהילה. לא במקרה, גם שתי שחקניות מהקבוצה הבוגרת מאמנות במחלקה הצעירה: מאיה משה מאמנת קבוצת ילדות בעוד דרור מייברג מאמנת קבוצת קט סל. המטרה של המועדון בשילוב שחקניות ומאמנת הבוגרות במחלקה הצעירה נועדה, בין השאר, להביא לכך שהשחקניות הצעירות יגיעו עם הוריהן למשחקי הקבוצה הבוגרת בליגה הלאומית , כדי לראות את המאמנות שלהן, מה שיגדיל את כמות הצופים ויצור חיבור טוב.

אם חשבתם שאימון של שתי קבוצות ממלא את זמנה, אז לא. לדניאלה ראובן יש חיים גם מחוץ למגרש הכדורסל. היא עובדת באיגוד הכדורמים בניהול והפקת פרויקטים והיא בעלת עסק עצמאי לאימון מנטלי ופיתוח צוותים שנועד לספורטאים ולחברות.

דניאלה, מה את הכי אוהבת לעשות בשעות הפנאי?

"אני אוהבת לצפות בסרטים שגורמים לי לחשוב. אני מבלה עם משפחתה וחברים, ומשתדלת לעשות בעצמי פעילות ספורט, כי ספורט עבורי  זה דרך חיים".

אני מבין שאת רווקה. האם יימצא השנה בן הזוג המאושר?

"בשמחה רבה. השאיפה היא להקים משפחה משלי בעתיד הקרוב. ניתן לזמן לעשות את שלו, כשזה יקרה, זה יקרה".

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 03/09/2019
זאב גולדשמיט 29/08/2019
זאב גולדשמיט 27/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תחנת האוטובוס לא בשימוש. התושבים דורשים חניה
מדוע זועמים תושבי רחוב הדר בהרצליה?
למקרה של מתקפת טילים
פעילי הדוכן החילוני בבית החולים מאיר
"הדוכן החילוני" בבית חולים מאיר בכ"ס
מיהו שיאן השער בעיריית כפר סבא לשנת 2017?
מיהו שיאן השכר בעיריית כפר סבא לשנת 2017?
במיוחד בפורים - אם שותים לא נוהגים
גם בפורים - אם שותים לא נוהגים
עובדי המוקד. נענים לכל פנייה
הלב הפועם של העירייה
ההצגה ארבעה אבות תגיע לרעננה
ההצגה "ארבעה אבות" תגיע לרעננה
אברהם טל לפני ההופעה
אברהם טל הופיע במסגרת פסטיבל גולדסטאר סאונד סיסטם 2019