כפר סבא

הכדורגל עבר למועצה

את פגרת הנבחרת תפס בכפר סבא דיון במועצת העיר שאישרה לקבוצה מליגת העל תמיכה כספית מיוחדת לשם מימון אירוח משחקיה הביתיים באצטדיון המושבה. חבר המועצה ,יוסי סדבון, התנגד לכך. העירייה: אין מניעה להעברת התמיכה

זאב גולדשמיט 12/09/2019
יוסי סדבון, צילום: דניאלה קונטיני

בתום פגרת הנבחרת, ליגת העל חוזרת בסוף השבוע, כשהפועל כפר סבא תארח את האלופה מכבי תל אביב (20:30, המושבה).

בכפר סבא מנסים להתחזק רגע לפני סגירת העברות באדריאן רוצ'ט מהפועל עפולה. רוצ'ט היה על הכוונת של כפ"ס גם בעונה שעברה, אבל הדבר לא הסתייע. מאמן הירוקים אופיר חיים הביע את רצונו ברוצ'ט, ששיתף איתו פעולה בתקופה שאימן בעפולה, וגם השחקן מעוניין להתקדם לליגת העל. עפולה כנראה מעוניינת בפיצוי תמורת הוויתור על רוצ'ט.

ובתוך כך, לא שקט היה במועצת העיר לנוכח החלטת העירייה לאשר להפועל כפ"ס תמיכה כספית מיוחדת, כסיוע בשל דמי השימוש הגבוהים שעל המועדון לשלם כדי לארח את משחקי הבית בפתח תקוה.

חבר מועצת העיר כפר סבא ויו"ר ועדת ביקורת, יוסי סדבון, פנה לממונה על מחוז המרכז במשרד הפנים, יונתן בר סימן טוב, בבקשה שיבדוק כיצד עיריית כפר סבא אישרה בניגוד לחוזר מנכ"ל ובניגוד למקובל בנוהלי התמיכות, תמיכה כספית למועדון הכדורגל הפועל כפ"ס. סדבון טוען שנפלה שגגה בהחלטת מועצת העיר, וביקש לבחון את כשרותו.

בישיבת מועצת העיר שהתקיימה בשבוע שעבר אושרה ברוב של הקואליציה תמיכה של 375,000 שקלים עד לסוף שנת 2019, לנוכח המעבר של הקבוצה לאצטדיון "המושבה" בפ"ת. זאת אחרי שב-7 באוגוסט אישרה מועצת העיר תבחין למתן תמיכה לנבחרות ספורט שלהן לא קיים מתקן ספורט מתאים לקיום משחקים בעיר. ההחלטה התקבלה לנוכח העפלת קבוצת הכדורגל לליגת העל ואי התאמת אצטדיון "לויטה" לקיום משחקים על פי דרישת מנהלת הליגות.

סדבון: "מאחר ולא עלה במועצה נושא מועד הכניסה לתוקף של התמיכה הכספית, שלחתי בתאריך 12/08/19 מכתב ליועץ המשפטי של עיריית כפר סבא המצורף בזה. 

לא חלקתי על התבחין, אולם סברתי כי בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד הפנים והחלטות בית משפט גבוה לצדק, מועד הכניסה לתוקף של התמיכה צריכה להתבצע בשנת

התקציב הבאה קרי 2020 במסגרת אישור התקציב והתמיכות לספורט" כתב סדבון במכתבו למשרד הפנים.

סדבון הוסיף, כי היועץ המשפטי של העירייה השיב לו שהוא מסכים ש"מדובר בחריגה מהנוהל אליו נקלעה העירייה מכורח הנסיבות, אולם לטעמו מדובר בחריגה טכנית, שאינה פגם היורד לשורש העניין, והכי נשמר כלל השיויוניות, שכן רק אגודה אחת פנתה כדי לקבלו".

סדבון, כמו גם חברים נוספים בקואליציה טענו שקיימת רק אגודה אחת בעיר המתאימה לתבחין זה ובעבורה שונה נוהל התמיכות. עם זאת, הפועל כפ"ס ידעה רק בחודש מאי שהאצטדיון בעיר אינו מאושר לקיום משחקים, והיא נתקלה בסיטואציה לא פשוטה לפיה כל משחק ביתי בפ"ת עלותו כ-40 אלף שקל דמי שימוש.

גם חבר המועצה, צביקה צרפתי, סבור שיש בעייתיות בתמיכה: "אני תומך נלהב של הספורט ובשנים האחרונות השקעתי רבות במתקני הספורט בעיר, לכן נמנעתי בהצבעה, אבל אני סבור שההליך של התמיכה לא הובא לדיון בצורה נכונה, אלא כמחטף".

גורם בכיר בעיריית כפ"ס אמר שההצבעה של סדבון וצרפתי תמוהה, כיוון שצרפתי החזיק בתיק הספורט וסדבון איש ספורט שמעורב במועדון הכדורעף .

מעיריית כפר סבא נמסר: "נוהל תמיכות קבע כי חלוקת תמיכות תיעשה על פי תבחינים ענייניים ושוויוניים והתבחין בנושא העברת כספי תמיכה שאושר במועצת העיר, הינו תבחין שוויוני וענייני. אמנם נקבע כי התבחינים יאושרו לא יאוחר מ-1 לספטמבר שלפני שנת הכספים אליה מתייחסת התמיכה, אך הוא אינו אוסר על הוספת תבחין במהלך שנת תקציב, וככל שזו נעשתה באופן ענייני ושוויוני, כפי שנעשה במקרה זה. התבחין פורסם באתר העירייה, שאף יזמה פנייה לכ-20 אגודות ספורט שונות בעיר. הבקשה היחידה שהוגשה על פי תבחין זה הייתה של הפועל כפר סבא בכדורגל, שאושרה בוועדת התמיכות והובאה לאישור מועצת העיר. על כן, אין מניעה להעביר את כספי התמיכה כבר בשנת הכספים הנוכחית".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חניכי תנועות הנוער למען הסביבה
תנועות הנוער למען הסביבה
 צוות המורות בבית הספר הירוק שהיו שותפות לפיילוט וליישום ופיתוח המשחק בפועל (באמצע מיטל זעפרני)
משחק החיים
מצרכים שחובה בכל מטבח בריא
4 מצרכים שחובה בכל מטבח בריא
לעצור את הגירוש של אם ושני ילדיה המתגוררים בהרצליה
למדן עתר לפינוי הישיבה מביהכ בר יוחאי
למדן עתר לפינוי הישיבה מביה"כ בר יוחאי
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
תערוכת הלגו הבינלאומית מגיעה לישראל
תערוכת הלגו הבינלאומית מגיעה לישראל
איפה הצמחייה בכיכרות
הזנחה באזור מלון דניאל