כפר סבא

"תנו לאכול בשקט"

עשרות הורים וילדים הפגינו אחר הצהריים ליד עיריית כפר סבא לנוכח החלטת הסתדרות הגננות לדחות את שעת ארוחת הצהריים מ-13:00 ל- 14:00. ראש העיר, רפי סער , נפגש עם נציגות ההורים, אמר להם שהוא איתם. ביום רביעי צפויה פגישה מול. ביום רביעי צפויה פגישה מול הסתדרות הגננות וועד גני הילדים, והוא מקווה שיימצא פתרון

זאב גולדשמיט 16/09/2019
הפגנת ההורים (צילום: זאב גולדשמיט)

עשרות הורים וילדים הפגינו היום אחרה"צ (שני) ברחבה שליד עיריית כפר סבא, וקראו להשאיר בשעה 13:00 את הגשת ארוחת הצהריים בגני הילדים, ולא כפי שהסתדרות הגננות רוצה לדחותו לשעה 14:00. ראש העיר, רפי סער, נפגש עם נציגי ההורים, הסביר שהוא איתם במאבק, שביום רביעי מתוכננת פגישה עם הסתדרות הגננות וועד גני הילדים, והוא מקווה שיגיעו להבנות. 

בהפגנה נשאו שלטים בנוסח: "לא מלמדים ילדים רעבים דחיית סיפוקים" ; "אוכל – זה פדגוגיה" ; אם אין קמח, אין תורה" ; תנו לאכול בשקט". ההורים פצחו בקריאות: ארוחת צהרים אוכלים באחת, ולא בשתיים, כשאחד ההורים שצויד במגפון, הסביר את המניעים ההפגנה. ההורים טוענים שעד לפני שלוש שנים ארוחת הצהריים בגנים בכפר סבא הוגשה ב- 12:30, ופעם אחת כבר נדחתה לשעה 13:00 בהסכמת ההורים, שלטענתם דחייה נוספת משמעותו, שהילדים יהיו עייפים, עצבנים ולא יהיה להם מספיק זמן לישון.

ההורה מתן, שהחזיק בידיו את בנו בן השנתיים ושמונה חודשים, סיפר: "אנחנו רוצים שראש העיר יעמוד בהבטחתו שארוחת הצהריים תשאר בשעה אחת. יש מטרה מוצהרת שהגננות ינצלו את הזמן עד 14:00 לפדגוגיה, ואת הארוחה ידחו, והם לא מוכנים לקחת אחריות למה שיקרה במהלך הארוחה. הסייעות, שהן עובדות עירייה, הן אלה שמגישות את הארוחה והן מגיעות בשעה מוקדמת והארוחה ממילא מוכנה, כך שזה מאבק מיותר. דחיית הארוחה גורמת לכך שהילדים לא ישנים את הזמן שהם צריכים, כיוון שבשעה שלוש כבר מעירים אותם. גם מבוגרים אוכלים באחת, זו שעה נורמלית".

רפי סער היה קשוב להורים, יצא אליהם ודיבר איתם בגובה העיניים, כשאמר: "אני כמוכם רוצים שהארוחה תוגש בשעה 13:00. תהיה השבוע פגישה וננסה לסגור את הדברים". שני הורים אמרו לו שהם חוששים מסחבת, אבל סער הבהיר שעמדתו ברורה ויש דברים שצריכים להסדיר במו"מ". ההורים הבהירו שימשיכו במאבק אם לא יימצא פתרון לשביעות רצונם.

חברת מועצת העיר הדר לביא: "ההורים בגני הילדים נאבקים כבר שנים על תיקון המערכת השבורה. אני קוראת להנהגת העיר להנהיג ולתקן את המצב לטובת ילדי כפר סבא. לא היינו צריכים להגיע למצב הזה עם פתיחת שנת הלימודים".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אנחנו שבורי לב מהמוות הפתאומי של גבריאלה"
יוצאת לדרך
הרוג בשריפה בקריות
ציפרלקס: היתרונות ותופעות הלוואי
מאסר לבעל עסק שייבא עשרות ק"ג של סמים
קולקציית נעלי בובה
קולקציית נעלי בובה עדכנית לנשים לעונת המעבר
איתור פסולת בנייה ליד הכלביה העירונית
קנס על השלכת פסולת בנייה בשטח ציבורי
הרב דר מיכאל לייטמן
משרד ההסברה, כך תשקיעו נכון את שני מיליון הדולר במאבק האנטישמיות