כפר סבא

"כדאי שהעירייה תתעורר לפני שיקרה אסון"

באתר בנייה, מעל מתחם גני ילדים בכפר סבא, מוצב מנוף. הורי הילדים חוששים מקריסתו

קרן שלהבת 25/09/2019
מנוף מעל גני הילדים, צילום: פרטי

הורים לילדים במתחם של גני עירייה בעיר מזהירים מפני סכנה של קריסת מנוף באתר בנייה, שעלול ליפול הישר אל שטח הגנים.

יעקב פדלון, אביו של אחד מילדי גן שקמה: "הילדים שלנו נמצאים בסכנה וזה לא מזיז לאף אחד. לפני חודש המנוף שפעל באתר הבניה כמעט וקרס על ראשי ילדינו. למרות פניותינו לעירייה אף אחד לא ניסה למצוא פתרון הולם. המנופים גובלים במתחם הגנים והעבודה מתבצעת בשעות היום, כך שבקלות המנוף יכול לקרוס בשעה שילדנו לומדים בגן".

לפני כחודש קרס אחד המנופים באתר הבנייה סמוך למתחם גני ילדים בכפר סבא. לדברי ההורים אחד המנופים שהיה מחובר למשאית, השתחרר ממקומו וכמעט קרס אל תוך הגן.  לדברי ההורים מדובר במתחם של 3 גנים: שקמה, דודאים והגליל. המתחם מכיל כ-60 ילדים. "אחד המנופים כבר קרס ואנחנו לא מבינים למה בעירייה לא פועלים בנושא", הם אומרים. "לא ייתכן שהילדים שלנו לא יצאו לשחק בחצר כל היום. אנחנו דורשים שיפנו אותם למתחם אחר".

ההורים הזועמים הגיעו ביום רביעי בשעה 9 עם ילדיהם הקטנים ודרשו תשובות מהעירייה. הם שוחחו עם סגן ראש העירייה עילאי הרסגור הנדין, שהבטיח לבדוק את הנושא.

 מעיריית כפר סבא נמסר: "המנוף הוצב תחת כל האישורים הנדרשים, כולל יועץ בטיחות, וטרם החל לפעול. חשוב להדגיש כי האחריות על תקינות מנופים היא של הקבלן, אשר נבדק על ידי משרד העבודה והרווחה. יחד עם זאת, עיריית כפר סבא לא תאפשר את פעולת המנוף עד לקבלת כל האישורים כחוק, ביניהם קבלת אישור בודק מוסמך".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונת דרכים בכביש 3
בן 80 נפצע קשה כתוצאה מהתנגשות רכבו בעמוד תאורה
זכו בדירה
זכו בדירה
הטובות למדעים
הטובות למדעים
סיפור אהבה ישראלי לבנוני
פרס יוקרתי לראש מינהל גיל הזהב
קיץ מוזיקלי בפארק האחים אסנר
אירועי יולי מוסיקלי בפארק האקולוגי הוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
נוף לפחי האשפה