כפר סבא

בכיר במשרד הבינוי והשיכון הואשם בלקיחת שוחד

הבכיר, תושב כפר סבא, הואשם כי במסגרת תפקידו קיבל אלפי שקלים ממנהלו, תושב רעננה, לאחר שאישר חשבוניות מנופחות של קבלנים, מה שהוביל לכך כי משרד הבינוי והשיכון שילם לקבלנים עשרות אלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 26/09/2019
הלבנת הון, צילום אילוסטרציה freepic

תושב כפר סבא, ששימש כרכז תחום עבודות חשמל במשרד הבינוי והשיכון, הואשם השבוע בלקיחת שוחד וסיוע להלבנת הון.

על פי כתב האישום, במסגרת תפקידו היה אמון מנהלו של הנאשם, מהנדס מרעננה שכבר הואשם בעצמו בגין חלקו בפרשה בינואר 2018, על מספר תחומים עיקריים במשרד ובהם תחום השיווק, התכנון ופיקוח על ביצוע עבודות קבלנים במחוז מרכז.

במסגרת תפקידו של הנאשם מכפ"ס, היה מפקח על עבודות חשמל ותקשורת בפרויקטים של המשרד, וכן מאשר וחותם על חשבוניות בעבור ביצוע עבודות חשמל שמוגשות לו באמצעות מנהלי הפרויקטים מטעם הקבלנים.  כמו כן, במסגרת תפקידו יצא הנאשם לסייר בפרויקטים ובחן התאמה בין דרישות התשלום שהגישו הקבלנים לבין הממצאים בשטח. בדיקה זו נועדה לוודא כי התשלום אשר מועבר לקבלן מהמשרד, הולם את היקף ביצוע עבודות החשמל בשטח.

לאחר אישור החשבוניות ע"י הנאשם, הועברו החשבוניות לאישורו הסופי של מנהלו – תושב רעננה. מכתב האישום עולה כי במהלך השנים 2013  - 2016 הוגשו לאישורו של הנאשם מכפ"ס  – ששימש כמנהל חטיבה טכנית במחוז מרכז - חשבוניות בעבור ביצוע עבודות חשמל בארבעה פרויקטים. בסמוך לאחר קבלת טיוטות החשבוניות, יצא הנאשם לשטחי הפרויקטים הללו ובחן את היקף העבודה בהם.  לאחר הבדיקה, כך נטען, מצא הנאשם חוסר התאמה כמותית בין הדיווח המצוין בטיוטות החשבוניות לבין הביצוע בשטח בכל אחד מארבעת הפרויקטים. לאחר גילוי טיוטות החשבוניות, עדכן הנאשם את מנהלו בחוסר ההתאמה. האחרון הורה לנאשם לאשר את טיוטות החשבוניות המנופחות בעבור הקבלנים, לטובת עבודות נוספות, ובשל אישור החשבוניות על ידי השניים, שילם המשרד לקבלנים סכום עודף בשיעור של כ – 100 אלף שקל. לטענת הפרקליטות, על רקע אישור החשבוניות, הגיע הנאשם מרעננה למשרדו של הנאשם, בארבעה מועדים שונים, והניח במגירתו מעטפות שהכילו סכום כולל של 20 אלף שקל. 

מכתב האישום נגד הנאשם מכפ"ס עולה עוד כי במהלך השנים לווה הנאשם מאות אלפי שקלים ממנהלו. הנאשם שילם למנהלו ריבית שנתית בתמורה לכספים אלו, פרע באמצעותם תשלומי משכנתא, והשיבם למנהלו בהתאם לסיכום פרטי ההלוואה עמו. בסמוך ולאחר קבלת הכסף, הפקיד הנאשם סכום זה בהזדמנויות שונות לחשבונותיו, וזאת במטרה לסייע לנאשם מרעננה אשר ביקש שלא יהיה דיווח או כדי לגרום לדיווח בלתי נכון לרשות לאיסור הלבנת הון.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושבי השכונה הירוקה מגייסים כספים למען המשך המאבק
סטודנט למשפטים נעצר בחשד לעבירות פדופיליה
סטודנט למשפטים נעצר בחשד לעבירות פדופיליה
פורום ממונות הטרדה מינית הושק ברעננה
פורום ממונות על נושא הטרדה מינית הושק ברעננה
מתווך החלומות
היזמים מנתניה
שניים נפטרו בתום בילוי בפסטיבל מוזיקה
פצוע קשה מדקירות באשדוד
אפולוניה
ביהמ"ש העליון את אישר את הבנייה באפולוניה