כפר סבא

קבוצת אבות לדרך

ייחודי בכפר סבא - קבוצה ראשונה מסוגה בעיר, שהוקמה עבור אבות לאחר תהליך פרידה וגירושין, במטרה לתת להם מעטפת תומכת וסיוע בהתמודדות עם המצב המשפחתי החדש

כתב לוקאל 07/10/2019
מנהלת האגף לשירותים חברתיים-קהילתיים, רוזי נוימן, צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

קבוצה ראשונה וייחודית מסוגה עבור אבות לאחר תהליך פרידה וגירושין, הוקמה על ידי עיריית כפר סבא, באמצעות האגף לשירותים חברתיים קהילתיים, ובימים אלו הסתיימה סדרת מפגשים ראשונה של חברי הקבוצה.

 מדובר בקבוצה ייחודית הנותנת מענה לגברים החווים פרידה ושינויים במסגרת הליכי גירושין, ומתוך תחושה כי עד כה לא ניתן מענה לצרכים השונים שלהם.

הקבוצה מנתה שמונה אבות, הנמצאים בשלבי התמודדות שונים בתהליך, והונחתה על ידי שתי עובדות סוציאליות מאגף שירותים חברתיים קהילתיים - מטפלות זוגיות ומשפחתיות מוסמכות, ליז סולטן וחגית וינטראוב.

התכנים שעלו במסגרת מפגשי הקבוצה היו תקשורת בין האבות לילדיהם, מערכת היחסים של הגברים עם האבות שלהם והשפעתה על תפקודם כהורים, תחושות האובדן שהגיעו עם הגירושין, כיצד להיענות לצורכי ילדים שחווים את תהליך האובדן, ותקשורת עם נשותיהם לשעבר. 

רוזי נוימן, מנהלת אגף שירותים חברתיים קהילתיים בעירייה: "אנו מאמינים שהקבוצה משמעותית וחשובה לצמיחה ולהתמודדות טובה עם ההשלכות שיש לפרידה ולגירושין על כל חברי המשפחה. בשל הצלחת הקבוצה והבנת הנחיצות שיש בקבוצה כזו, תיפתח קבוצה נוספת לאחר החגים".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פעילויות השבוע באושילנד כפר סבא
סיגריה הובילה למעצרו של חשוד בפריצה
תנו לקרוא בשקט
"תוכנית הסניורים" של יובל לוי
שבוע החלל מגיע לפרדס חנה כרכור
שבוע החלל מגיע לפרדס חנה כרכור
גבר הולך לאיבוד
שלושה פצועים בתאונה בין משאית לרכב פרטי סמוך לצומת עמק האלה
שלושה פצועים בתאונה בין משאית לרכב פרטי סמוך לצומת עמק האלה
'חייבים להתחיל בפרויקט'