כפר סבא

מגנטים הוצאו מגופו של ילד

ילד בן שלוש בלע חרוזי מגנטים במהלך משחק. הוריו מיהרו לבית החולים "מאיר בכפר סבא, שם הצליחו הרופאים לחלץ את המגנטים מקיבתו לפני שהגיעו למעיים

מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
צילום: דוברות בית חולים מאיר ואודי מוצני שרותי צילום

ילד, כבן שלוש, ממושב סמוך לכפר סבא, הגיע הלילה (יום שני) למיון ילדים במרכז הרפואי "מאיר" כשבקיבתו נמצאה שרשרת מגנטים שבלע. 

הלילה הגיע למיון ילדים במרכז הרפואי מאיר מקבוצת כללית ילד בן 3 בלוויית הוריו שסיפרו שבלע מגנטים. "הוא הילד הרביעי במשפחה והכי שובב, ואנחנו שומרים עליו בשבע עיניים", סיפרו ההורים. "לאחיו בן ה-13 יש את משחק המגנטים. מדובר במשחק נפוץ ביותר של חרוזי מגנט, הנדבקים אחד לשני. הילד השובב שלנו ראה את המגנטים שנפלו, התלהב, והתחיל לבלוע אותם".  האבא הבחין שחסרים חרוזי מגנט ושאל את הילדים היכן הם. הילד סיפר שאכל את הגולות וההורים פנו למיון ילדים. למזלם הרב, ד"ר אייל זיפמן היה היה במשמרת בשעות הלילה וחילץ, יחד עם צוותי רפואה נוספים, את החרוז בחדר ניתוח. כעת מאושפז הילד להשגחה במחלקת ילדים בבית חולים "מאיר". 
 
ד"ר אייל זיפמן, מנהל שירות גסטרו ילדים במרכז הרפואי מאיר מספר שהילד הגיע במצב טוב. "מיד שלחנו אותו לצילום בטן ושם הבחנו בשרשרת מגנטים, שלמרבה המזל, ובגלל שההורים הקדימו להגיע למיון השרשרת היתה עדיין בקיבה ולא הגיעה למעיים. הכנסנו את הילד לחדר ניתוח לצורך ביצוע גסטרוסקופיה דחופה, ולשמחתנו, לאחר דקות ספורות הצלחנו לשלוף את השרשרת בשלמותה וללא נזק נוסף". יחד עם זאת מזהיר ד"ר זיפמן כי במקרים אחרים עלולים המגנטים להדבק אחד לשני וליצור נקב במעי אשר מסוכן ביותר לילד.
 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חברת נתיבי ישראל מעדכנת לגבי התקדמות בניית כביש 531
פועל נהרג במישור אדומים
בני טבק ואלי חיו חמו
מכבי והפועל הרצליה עם מאמנים חדשים
בואו להצגה הכפולה
רות מיכלין רבקה ואיימי שוורץ מראיינות את לבנת רמון
כתבות צעירות
נמלט משוטרים והתנגש בעמוד שילוט
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
יתוש הטיגריס האסיאתי
ישראלית נדבקה בנגיף הזיקה בתאילנד