כפר סבא

שליחי המצוות של משפחת קנייבסקי

בית חב"ד בכפר סבא נוסד בשנת 1985 על-ידי הרב אהרון קנייבסקי. מיד לאחר שהתחתן , קיבל משימה מהרבי מילבביץ והיא להקים בית חב"ד בכפר סבא. מאז הוא אשתו ילדיו פועלים לטובת קהילת כפר סבא

קרן שלהבת 10/10/2019
הרב קנייבסקי, צילום: קרן שלהבת

"הייתי אז רק בן 24 ואשתי בת 19. הגענו לכאן לכפר סבא והצלחנו לקים את סניף חב"ד שמאז ועד היום נותן שירות לכל יהודי באשר הוא".

הרב אהרון קנייבסקי, תושב כפר סבא שהגיע מחבר העמים, התחתן עם אשתו מקריית מלאכי ובחרו לגור בירושלים. זמן קצר לאחר החתונה רצו בני הזוג לנסוע לשליחות מטעם חב"ד. בשנת 1985, נשלחו לכפר סבא כדי להקים את בית חב"ד. מאז ועד היום הצליח קנייבסקי לסחוף אחריו את 11 ילדיו לעשיית מצוות בעיר.

אהרון: "פעילות בית חב"ד נועדה להפיץ חסד בקהילה, ולספק פתרונות כמו קביעת מזוזה, קריאת קדיש על המת, עזרה לעולים חדשים בכל מה שקשור להלכות החג, גמילות חסדים ולכל עניין יהודי. בנוסף אנחנו מקיימים חלוקת סלי מזון. כיום מספר הנזקקים גדל ואנחנו עושים הכל כדי שאף אחד לא יישאר רעב בחג. מעבר לכך, אנחנו מקיימים בחג ראש השנה ובחג הפסח מספר סעודות חג בכל מיני נוסחים. מעבר למצב הכלכלי ישנם אנשים שאין להם עם מי לחגוג, כשאנחנו מצליחים לאחד את כולם לחגיגה אנחנו מרגישים סיפוק גדול. אנחנו מפעילים מקוואות, בית ספר ורשת של קייטנות במחיר מסובסד".

כיצד גרמת לילדיך ללכת בדרכך?

"הם נולדו לתוך החיים האלו. זה לא קרה ברגע אחד. ילדיי התלוו אליי ואל אשתי לכל הפעילויות שלנו ועזרו לנו במהלך השנים. לא כפינו עליהם את הדרך בה בחרו. הם תמיד היו נכונים לעזור ושבגרו המשיכו לעזור לי לנהל את הסניף".

מנדי בנו הראשון של אהרון שהפך ליד ימינו מספר על הקשר החזק לאביו: "אבא תמיד היה המודל שלנו. הוא איש צנוע שכל מטרתו לסייע לאחרים. השליחות שלו הפכה לשליחות של כל אחיי. אנחנו מרגישים זכות להיות חלק מהעשייה שלו. חלק מאחיותיי נמצאות בגנים, חלקם בתחום היודאיקה, בטיפול באבלים ועוד. אבא אף פעם לא חשב על עצמו ותמיד דאג לאחרים. אנחנו גדלנו בבית שמושתת על ערך הנתינה".

אהרון, אם בנך היה מסרב ללכת בדרכך או למשל מורד בדת, כיצד היית מגיב?

"אני דוגל בחינוך מתוך אהבה והבנה. לאורך כלל השנים ילדיי עזרו לי ולעיתים היו הולכים לפעילות שאני לא יכולתי להגיע אליה בשל העומס. גם אם בני או שאר ילדיי היו בוחרים בדרך אחרת, הייתי מנסה לדבר על ליבם אך לעולם לא הייתי עושה זאת בכוח".

איזה מסר יש לך להעביר להורים אחרים שלא תמיד מקבלים את ילדיהם למשל להורים לילדים מהקהילה הלהטבית?

"אני ממליץ לכל הורה לשמור על קשר חם עם הילד שלו. לא משנה מה הילד עושה או עובר, צריך לשמור איתו על ערוץ תקשורת ולנסות להיות שם בשבילו. ניתוק לא יביא לשום תועלת". 

לסיום משפחת קנייבסקי מאחלים לכולם שנה טובה וגמר חתימה טובה ומזמינים את תושבי כפר סבא להגיע אליהם עם כל בקשה לעזרה.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
לראשונה: השתלת מח עצם לאחרת השתלת כליה
השתלת מח עצם לאחר השתלת כליה
רוכב קטנוע נפצע בתאונה בכפ"ס
דני בר ביקב תשבי
יקב תשבי - תיירות ויין
סכנה במעלית
הפגנת הורים בביה"ס הדמוקרטי בכ"ס
עדי רייך- הלוי
מינוי חדש בעיריית רעננה
הדמיה של תוכנית הבניה
פרויקט המגורים בשדה דב יצא לדרך?
מאבדת גובה