כפר סבא

סדרת הרצאות בשיתוף מרכז מורשת בגין

מרכז גלר כפר סבא גאה להציג: סדרת הרצאות בנושאי הכרזת העצמאות, שחרור ירושלים, הסכמי השלום ועוד, בימי שני אחת לחודש

כתב לוקאל 27/10/2019
ראש העיר רפי סער וחבר מועצת העיר אורן כהן, צילום: עיריית כפר סבא

החל משבוע הבא תיפתח במרכז גלר שבשכונת הדרים בכפר סבא סדרת הרצאות תחת הכותרת "זו ארצי". מדובר בסדרת הרצאות המתקיימת בשיתוף מרכז מורשת בגין והמועצה הציונית בישראל, שהכניסה אליהן חופשית וללא תשלום, אך בשריון מקומות מראש.

סדרת ההרצאות המרתקת תיפתח עם ההרצאה הראשונה בנושא הכרזת העצמאות. ההרצאה, מפי ד"ר צבי צמרת – היסטוריון, איש חינוך ופעיל ציבורי, תתקיים בתאריך 28.10.

ההרצאה הבאה, שתתקיים בתאריך 25.11 תהיה בנושא הסכם השלום עם מצרים, כאשר ההרצאות בהמשך יכללו הרצאות בנושאים מגוונים, ביניהם: הסכם השלום עם מצרים, הסכמי אוסלו, הכור הגרעיני, ההתנתקות וישראל כמעצמת היי טק.

סדרת ההרצאות הייחודית, אותה יזם בכפר סבא חבר מועצת העיר ומחזיק תיק החינוך הציוני אורן כהן, מתקיימת בעידוד ראש העיר רפי סער ועיריית כפר סבא זו השנה הרביעית ברציפות, וזוכה להצלחה.

מרכז מורשת מנחם בגין הוא מפעל ההנצחה הממלכתי לאחד המנהיגים הגדולים ביותר של העם היהודי במאה ה-20. שמו של מנחם בגין חקוק בתולדות העם היהודי כמפקד האצ"ל, כמנהיג האופוזיציה בכנסת וכראש ממשלת ישראל. המרכז מנציח לדורות את מורשתו כלוחם אמיץ, גאה וחסר מורא, אשר פעל למען חירותו, עתידו ובטחונו של העם היהודי בארצו.

המועצה הציונית בישראל היא זרוע הפעולה המרכזית של ההסתדרות הציונית העולמית בישראל.התנועה הוקמה ב- 1970 כדי לחזק את היסודות הציוניים של החברה הישראלית, להגביר את זיקתה לעולם היהודי, לטפח את החינוך היהודי – ציוני ואת המעורבות החברתית בקרב נוער ומבוגרים. המועצה נועדה להיות פדרציה של קהילות ציוניות ומסגרת גג משותפת של כל הגורמים הציוניים בישראל. זוהי היא מסגרת התנדבותית, כלל ישראלית, ציונית ועל מפלגתית, הכוללת בתוכה נציגי ארגונים ומוסדות שונים בישראל, נציגי רשויות מקומיות, תנועות נוער, מוסדות חינוך, ארגוני נשים, ארגונים כלכליים, סופרים ואנשי הגות.

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק החינוך הציוני, אורן כהן: " זו השנה הרביעית בה אנו מקיימים את סדרת ההרצאות ותושבי כפר סבא מצביעים ברגליים ומגלים נוכחות מרשימה. מדובר בפעילות ערכית וציונית חשובה מעין כמוה, ומאות רבות מגיעים אליה".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
נשיא המדינה נפרד מעמוס עוז
סינטרה וחברים
מציאות מדומה במוזיאון המוסיקה העברי בירושלים
יום העצמאות במוזיאון המוזיקה העברי בירושלים
גריסרו. סיפוק אדיר
האנשים שעושים את הרצליה
המחאה ברחבי הארץ: עשרות עצורים ופצועים
אישום: המלצר תקף את אחראי המשמרת
אישום: המלצר תקף את האחמ"ש
אולם הישיבות צפוף מדי
"בסוד קולות רבים"