כפר סבא

המופע "קירות מדברים" הצליח בפסטיבל עכו

בימת הנוער הסטודיו למשחק לילדים ונוער מכפר סבא נחל הצלחה בפסטיבל עכו ה-40 עם "קירות מדברים"

כתב לוקאל 29/10/2019
המופע "קירות מדברים", צילום: צפי טל

בימת הנוער כפר סבא הסטודיו למשחק לילדים ונוער העלה מופע חוצות מרהיב בשם "קירות מדברים", מופע אשר נותן בעיטה אל תוך הבטן הרכה לכל מי שצופה בו, המופע עלה בפסטיבל עכו לתיאטרון אשר התקיים בפעם ה-40 בחוה"מ סוכות האחרון ובו היו עשרות מופעים בחוצות הפסטיבל ובתוך אולמות התיאטרון של הפסטיבל. המופע "קירות מדברים" הוא שיתוף פעולה מופלא ועוצר נשימה בין תלמידים מבימת הנוער כפר סבא הסטודיו למשחק לילדים ונוער ביחד עם ילדי כרם שלום שעל גבול רצועת עזה בבימויים של גיל בכר ונועם ציפורי.

"קירות מדברים" הוא מופע חברתי המתמקד בהתבגרות של ילדים בעוטף עזה תחת המצב הבטחוני - במרחק שעתיים נסיעה ממרכז הארץ סמוך ל"גדר" חיים ילדים ובני נוער אשר חווים את גיל ההתבגרות במלוא העוצמה ומתמודדים עם השאלות סביב דימוי עצמי, אהבות וזהות, רק שהבדל אחד ומהותי מבדיל בינם לבין שאר בני גילם המשפיע על עיצוב חייהם בכל מובן אפשרי מהרגע בו נולדו

את תהליך החזרות החלו בבימת הנוער לפני כשנה במפגש אשר התקיים במשך סופ"ש ארוך בו התארחו תלמידי כרם שלום בסטודיו של בימת הנוער כפר סבא וקיימו סדנאות תיאטרון ביחד עם תלמידי בימת הנוער כדי לראות ולהראות וכך הם היוו השראה לכל תהליך החזרות ואף לקחו בו חלק, את ההצגה העלו תלמידים בכיתות ז' עד ח' אשר לקחו על עצמם אחריות גדולה והיו נחושים להפיץ את המסר החשוב אותו קבלו מילדי כרם שלום " אנחנו לא רוצים שירחמו עלינו, אבל אנחנו רוצים שידעו איך זה לגדול תחת המצב הבטחוני הלא הגיוני הזה", ירדן טל תלמידת בימת הנוער מספרת " אני לא יכולה לדמיין את עצמי חווה דבר כזה הרבה פעמים ושזו תהיה המציאות שלי ביום יום, בצוק איתן הייתה אצלנו אזעקה ואני ואחותי היינו לבד בבית, היינו צריכות להחזיק את הדלת חזק וזה היה מאוד מלחיץ, גם מה שקרה בשנה האחרונה, לא מזמן, כאשר ירו לכיוון המרכז והשרון, הייתי צריכה באמצע הלילה לרוץ למרחב מוגן, זה מאוד מלחיץ וזו בהלה מאוד גדולה. זה משהו שילדים כמוני, בגיל שלי, גדולים או קטנים, חווים את זה. ואני לא חושבת שככה ילדות צריכה להתנהל. ההצגה מעבירה מסר האומר שצריך לראות גם את הילדים ששם, בעוטף עזה, ושלא יגידו "לי זה לא קורה" ויתעלמו".

ירדנה וטוביה גלבר מנהלי בימת הנוער מספרים למה החליטו לתת דגש לנושא החברתי המורכב "לדעתינו חובה והכרחי שבני הנוער, השחקנים של בימת הנוער יהיו מעורבים במה שקורה במדינה בה אנו חיים".

המופע "קירות מדברים" עלה פעמיים בכל יום במשך שלושת ימי הפסטיבל וזכה לתשואות רבות ממשתתפי הפסטיבל ואף מהמנהלים האומנותיים של תיאטרון החוצות של הפסטיבל ג'רום הרוש וגבי כהן שציינו אותו לשבח.

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
תערוכה חדשה - "זה לא רק ספורט"
עץ נפל ליד ביה"כ המרכזי
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
בעקבות אוצר אושוויץ
שמונה מי יודע?
שמונה מי יודע?
פודטראק במתחם עופר בילו סנטר
מתחם אוכל חדשני בעופר בילו סנטר
"52 שנה אני מתאמנת לראות את הטוב"
5 סיבות לפנות לייעוץ זוגי
נבחרת תורה ומדע בגמר אליפות הנוער לסטארטאפים
נבחרת "תורה ומדע" בגמר תחרות הסטארטאפ של משרד החינוך