כפר סבא

הצתה באישון לילה במבנה עיריית כפר סבא

בלילה בין שלישי לרביעי בוצעה הצתה בחלון מטבח בסמוך ללשכת ראש העירייה. המשטרה בודקת מצלמות ואספה ממצאים בזירה

מיכאל פרוסמושקין 30/10/2019
כוחות משטרה בזירה. בריבוע האדום החלון שבו בוצעה ההצתה (צילום: מיכאל פרוסמושקין)

הצתה אירעה בלילה בין שלישי לרביעי במבנה עיריית כפר סבא. 

סמוך לשעה 03:10 התקבלה התראה על שריפה במבנה עיריית כפר סבא ברחוב ויצמן 135. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות כיבוי מתחנה אזורית השרון בפיקודו של רשף איתן קוממי, וכן צוותי מד"א, השיטור העירוני ומשטרה.

כוחות שהגיעו לזירה זיהו כי המוקד הינו בחלון של המטבח שסמוך לחדר בו ממוקמת לשכת ראש העיר רפי סער. תוך זמן קצר בוצעה השתלטות על האש באמצעות מטף כיבוי. לאתר "לוקאל" נודע כי במקום הריחו הכוחות ריח של חומר דליק, כשבמקביל אותר בקבוק ככל הנראה עם חומר דליק וגזיר של עיתון שרוף. נוכח הממצאים בשטח, עלה חשד ממשי כי מדובר בהצתה מכוונת.

לאור החשד החמור והחריג, הוקפצו למקום כוחות משטרה, זיהוי פלילי וכן מנהל אגף הביטחון של העירייה שי זייד. בהמשך, סמוך לשעה ארבע לפני בוקר, הגיע לזירה גם מנכ"ל העירייה איתי צחר על מנת לעקוב מקרוב אחר החקירה בשטח.

שוטרים ומנהל אגף הבטחון של העירייה בדקו הימצאות מצלמות אבטחה בזירה ובנתיבי הבריחה האפשריים של האלמוני שהצית. במקביל חיפשו הכוחות בשטח פריטים נוספים שאולי השליך החשוד. כלל הממצאים שנתפסו יועברו לבדיקת מעבדות המשטרה בניסיון להפיק מהם ממצאים פורנזיים אשר אולי יובילו את החוקרים אל החשוד.
 
המניע להצתה טרם ידוע. 
 
מעיריית כפר סבא נמסר: "במהלך הלילה בוצע ניסיון הצתה בבניין עיריית כפר סבא. עיריית כפר סבא מגנה בחריפות ודוחה בשאט נפש כל גילויי אלימות. אנו סומכים ידינו על משטרת ישראל, החוקרת את האירוע, ומקווים כי ימוצה הדין עם האחראים למעשה נפשע זה. העיר כפר סבא תמשיך להיות סמל ומופת לאיכות חיים עירונית בשלווה ובביטחון ואף הצתה כזאת או אחרת לא תהווה הסטה מהפעילות העירונית למען כלל תושבות ותושבי העיר".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלמו 25 מיליון שקלים והבית שלכם
שלמו 25 מיליון שקלים והבית שלכם
הגיעו ללמוד
האביב בפתח ברשת אירוקה
אביב צבעוני ברשת אירוקה
כתב אישום בגין הונאה והברחת רכבים
מרעננה לארווויזיון?
אהבה בסוף הקיץ
פועל נפצע ממוט ברזל שנפל עליו
פועל נפצע ממוט ברזל שנפל עליו
תושב נהריה חשוד בגידול מאות שתילי סם