כפר סבא

שומרים על הבית

כפר סבא מצרפת מתנדבים חדשים לכוחותיה

קרן שלהבת 30/10/2019
מתנדבי סיירת הביטחון, צילום: פרטי

סיירת הביטחון של השכונות המערביות בכפר סבא קוראת לתושבי העיר - נשים וגברים להצטרף לכוחותיה ולהמשיך להגן על השכונות מפריצות וגניבות.

סיירת הביטחון קמה כיחידה יוזמת הפועלת להפחתת מעשי אלימות, גניבות רכבים, התפרצויות לבתים ולעסקים בגזרת השכונות המערביות בעיר: שכונת עליה, הירוקה 80, הירוקה 60, סביוניי הכפר, סורקיס והסביבה.

דורון בלדינגר, מקים היחידה, מומחה לזירות פשע ומשפט פלילי ומתנדב במשטרה בעברו: "עד לתחילת הפעילות שלנו בשכונות מספר הפריצות היה גדול. אנשים היו הולכים לישון בלילה ובבוקר היו מגלים שרכבם נעלם. מספר הפריצות לבתים היה גדול. כיום בעקבות הסיורים שלנו, המספר של הפריצות התמעט בצורה ניכרת. אני ממליץ לכל עיר לקיים יחידה כזו".

דורון שהקים את היחידה, קורא לתושבים להצטרף ליחידה ולקחת חלק פעיל בשמירה על הבית. דורון הקים בעבר את 'משמר עלייה' ועמד בראשו. לאחר שפעילותה של המשמר גוועה בשל הפסקת התמיכה של המשטרה והפריצות לכלי רכב ובתים עלו הוא פנה לעירייה ובסיועה הקים את סיירת הביטחון של השכונות המערביות בעיר. כיום, הסיירת פועלת בעידוד ובשיתוף אגף הביטחון והמחלקה לעבודה קהילתית והתנדבות (אגף שח"ק) של עיריית כפר סבא ובשת"פ עם השיטור העירוני, יחידת הפיקוח ויחידות ההתנדבות נוספות בעיר.

דורון: "כיום יש לנו 60 מתנדבים תושבי השכונות ואנחנו רוצים לגייס לכוחותינו עוד מתנדבים. המטרה שלנו היא לגייס כמה שיותר אנשים כדי להגביר את כמות הסיורים בכל לילה. המטרה שלנו בגדול היא לאחד את כל המתנדבים מכל השכונות".

כיצד ניתן להצטרף אליכם ובמה זה כרוך?

"כל מי שיצטרף אלינו יעבור קורס הסמכה של העירייה, הכולל הסמכה של מד"א והתמודדות במצבי אלימות. ההצטרפות כרוכה במשמרת מינימום אחת לחודש. יש לנו מתנדבים שמסיירים על אופניים וכן מתנדבים עם רכבים".

להצטרפות ניתן להיכנס לדף הפייסבוק: סיירת השכונות המערביות כפר סבא.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הקבלה של התושב. 60 שקלים לשעה
"לא ייתכן ששעת חניה תעלה 60 שקלים"
אלפי כיתות ייבנו בירושלים
אלפי כיתות ייבנו בירושלים
ילקוט לכל ילד
ילקוט לכל ילד
צעיר טבע בחוף ים בנתניה
דליפת שמן מאונייה בנמל חיפה
סוכות בעמק המעיינות
שכונה חדשה תיבנה בגבעת המורה
רחוב המרי רמת השרון
רחוב המרי יהפוך לרחוב הולנדי?